Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

View Poll Results: Exotic Honeyz
McLaren F1 6 10.53%
Ferrari Enzo 9 15.79%
Saleen S7 1 1.75%
Ferrari F 50 4 7.02%
Bugatti 16/4 Veyron 13 22.81%
Poerche Carrera GT 3 5.26%
Koenigsegg CC 5 8.77%
Lamborghini Murcielago 13 22.81%
Ford GT 3 5.26%
Voters: 57. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-03, 19:54   #1
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default Exotic Carz

Bai fratilor, intre supermasini exista exotice. Sau cele mai tari dintre cele mai tari. Lasand la o parte performantele ( k oricum toate merg super tare si nu ai unde sa Unleash the full power ), care va place cel mai mult. Care este cea mai interesanta, mai frumoasa, mai periculoasa. Preferata voastra... alegeti ..
__________________
Everything worth doing is not easy.
Meritam sa cunoastem ceea ce ne dorim cu infinita ardoare....
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 28-09-03, 19:56   #2
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

The best of the best....
Mess with da best , die like the rest !
Daka mai aveti aditii sugerati-le.
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 28-09-03, 20:02   #3
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,374
Default

e greu sa dau un verdict! ma mai gandesc pe care o aleg! pana acu cred ca Konigse CC
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 28-09-03, 21:15   #4
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

da ff. greu mai ales intre enzo, veyron si mclaren .. eu am votot bugatti
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 28-09-03, 21:15   #5
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

aa si Konigse CC nici nnu stiu cum arata .. poate bagatzi si voi o poza sa nu mor prost
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 30-09-03, 22:10   #6
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Yo ESPinoza, pt info si etc check out www.supercars.net
si una din poze este cu Koeniseggu din 2001
U gotta love it
Attached Images
   
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 30-09-03, 22:14   #7
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Si inca o chestie eu in loc de Enzo as fi ales F50 ul care mi se pare o realizare extraordinara si cea mai tare masina din istoria Ferrari....
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 30-09-03, 22:35   #8
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

misto .. da Koenigsegg CC asta e mashina de serie? sau prototip?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 30-09-03, 23:01   #9
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

eu as alege saleen s7
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-03, 20:41   #10
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Koengseggul este intradevar masina de serie de serie desi producatorul pe care-l cheama Koenigsegg ( Duhhh ) face cam 15 pe an. ( minimul pt a supravietui). Pretul uneia este de 350.000 para, deci comparabil cu altii ceva mai bun. Tin sa mentionez ca performantele sunt extreme, depasite doar de Bugatti Veyron. One of my favorites...
Saleenul este alta bijuterie. Trebuie sa ma documentez ceva mai bine si despre ea. Oricum stiu ca pt inceput ca modelul se adreseaza curselor.
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 03-10-03, 22:24   #11
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Amytal\"
Koengseggul este intradevar masina de serie de serie desi producatorul pe care-l cheama Koenigsegg ( Duhhh ) face cam 15 pe an. ( minimul pt a supravietui). Pretul uneia este de 350.000 para, deci comparabil cu altii ceva mai bun. Tin sa mentionez ca performantele sunt extreme, depasite doar de Bugatti Veyron. One of my favorites...
Saleenul este alta bijuterie. Trebuie sa ma documentez ceva mai bine si despre ea. Oricum stiu ca pt inceput ca modelul se adreseaza curselor.
Saeen S7 se poate cumpara(trebuie comandat probabil) de catre public la dealer-e Ford care vand si Saleen.......dar pretul e foarte mare, nu sunt sigur dar costa cam cat un Murcielago
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 05-10-03, 11:55   #12
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Intradevar Saleenul este o divizie Ford. Modul prin care poti comanda asa o masina inca nu le stiu... Oricum exista si o versiune de Mustang de la saleen. Saleen Mustang se cheama . Apare in 2 Fast 2 Furious... ( si este distrus sub un camion )
Tre sa coste mult....
In plus a aparut in cateva filme recente... Printre care Bruce Almighty si Hollywood Homicide.
Attached Images
  
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 05-10-03, 12:51   #13
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

se tzine destul de strans topu
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 05-10-03, 20:15   #14
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Pai votati fratilor sunt deja peste 100 de membri. Ce asteapta.... ??
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 06-10-03, 00:52   #15
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Amytal\"
Intradevar Saleenul este o divizie Ford. Modul prin care poti comanda asa o masina inca nu le stiu... Oricum exista si o versiune de Mustang de la saleen. Saleen Mustang se cheama . Apare in 2 Fast 2 Furious... ( si este distrus sub un camion )
Tre sa coste mult....
In plus a aparut in cateva filme recente... Printre care Bruce Almighty si Hollywood Homicide.
Da, S7 sunt convins ca e la comanda
Piesele Saleen pt Mustang, sau Salleen-uri gata facute (mustanguri deja preparate complet de Saleen) au inceput de curand sa se vanda la cateva dealer'e Ford din oras.......ca pana acum erau doar in state(in mod oficial).....dar sunt destul de scumpe din cauza renumelui.....e asa cum sunt piesele TRD pt Toyota, Nismo pt Nissan, Mugen si Spoon pt Honda/Acura.....vrei calitatea si nume, platesti...
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -