Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-05, 11:41   #76
Pedala

Stage 1
 
Pedala's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 13
Default

Parbrizele de la WRC-uri nu sunt de serie... Sunt dintr-o sticla speciala mult mai rezistenta la zgarieturi pentru a sterge foarte bine stergatoarele.
Masina e reala, dar io am auzit ca masinile de grupa S2000 vor avea doar doua roti motrice. Din filmulet se vede ca nu trage si spatele
Pedala is offline   Reply With Quote
Old 18-09-05, 11:23   #77
sonyxxx

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 75
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"AlexT\"
Sunt sigur ca sunt in Franta.Un asemenea program de dezvoltare nu poate fi facut decat de Renault Sport.
Eu cred ca este un S2000.Dar mai stii.......Aripa de pe spate este totusi prea mica pentru un WRC.
La anu se retrag echipele franceze din WRC dar renault are un as si anume Dacia Logan
Attached Files
File Type: wmv logan_wrc_211.wmv (10.47 MB, 587 views)
sonyxxx is offline   Reply With Quote
Old 18-09-05, 14:40   #78
seba

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 40
Default

Ar fi chiar marfa sa avem o masina romaneasca de concurs dar totusi oricat ai te-ai straduii nu poti sa ajungi la nivel WRC cu o asemenea masina. totusi e DACIE
seba is offline   Reply With Quote
Old 18-09-05, 15:06   #79
ozzy

Stage 3
 
ozzy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 89
Default

loganu in wrc????....mda la anu si la multi ani....am citit ce scriu unii si altii pe aici si ma minunez, bbbaaaaa treziti-va la realitate, habar nu aveti ce spuneti...\"intre un wrc si modelul de serie nu sunt decat vreo cateva deosebiri\", cam toata masina e alta ba oameni buni, singurul lucru comun e forma caroseriei...ATAT. motoarele sunt 4 linie de 2000 si 300 cp, suspensia, franele, structura de rezistenta a caroseriei .....TOT ESTE DIFERIT!!! ca sa aberati pe forumuri stiti sa folositi netu dar ca sa intrati pe google macar sa va interesati inainte sa vb nu sunteti in stare
ozzy is offline   Reply With Quote
Old 21-09-05, 09:03   #80
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

mah .. mie unu .. motoru nu mi se aude .. a motor de logan cu toate modificarile lor ce zic k le`au facut se aude a ceva mai grav ... dar tot acelasi dulap ramane .. oricum e ceva impresionant ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 25-09-05, 10:04   #81
sonyxxx

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 75
Default Re:

[quote=\"sonyxxx\"]
Quote:
Originally Posted by \"AlexT\"
Sunt sigur ca sunt in Franta.Un asemenea program de dezvoltare nu poate fi facut decat de Renault Sport.
Eu cred ca este un S2000.Dar mai stii.......Aripa de pe spate este totusi prea mica pentru un WRC.
Totusi pt.o dacia arata si merge destul de bine avand in vedere ca e made in romania.Totusi fata de solenza e un mare pas inainte!
sonyxxx is offline   Reply With Quote
Old 25-09-05, 13:44   #82
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default Re:

[quote=\"sonyxxx\"]
Quote:
Originally Posted by \"sonyxxx\"
Quote:
Originally Posted by \"AlexT\"
Sunt sigur ca sunt in Franta.Un asemenea program de dezvoltare nu poate fi facut decat de Renault Sport.
Eu cred ca este un S2000.Dar mai stii.......Aripa de pe spate este totusi prea mica pentru un WRC.
Totusi pt.o dacia arata si merge destul de bine avand in vedere ca e made in romania.Totusi fata de solenza e un mare pas inainte!
Se pare ca nu ati inteles...aia nu mai este dacie si nici made in Romania!!!
Nu mai are decat caroseria de dacie...poate nici aia completa
__________________
www.asigurari-instant.ro
Aki is offline   Reply With Quote
Old 26-09-05, 00:41   #83
mos craciun

Stage 2
 
mos craciun's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 51
Default

hai sa ne cacam pe noi acum....skoda mai e skoda si mai e made in cehia?ce mai conteaza cine o fabrica si ce motor are cand numele e acelasi?nu mai carcotitzi fratzilor si incercatzi sa fitzi si voi mai ratzionali.oare daca francezii credeau ca masina e de *** mai investeau asa de mult in proiectele astea cu varianta de curse si varianta sportiva de la ellia?dar cine stie,noi poate suntem mai desteptzi decat echipa lor de dezvoltare a proiectelor si ei nu sunt decat niste fraieri care arunca pe un''jaf'' de dacie sute de mii de euro asa de fenta.sa le trimita cineva dintre ''istetzii care nu cred in proiectele astea un mail sa ii destepte si pe ei saracii pana nu dau faliment!!!sa fim seriosi ce naiba!merci
__________________
daca itzi dau flash la 200km/h,inseamna ca mi s-a agatzat matizul de tine!!!
mos craciun is offline   Reply With Quote
Old 27-09-05, 08:29   #84
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

chill , nu trebuie sa folosesti un ton agresiv, noi iti intelegem opinia si daca pastrezi un nivel moderat al discutiei. e un schimb de pareri, nimeni nu are pretentia ca detine adevarul absolut
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 16:57   #85
mos craciun

Stage 2
 
mos craciun's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 51
Default

pur si simplu mor de oftica,atunci cand vad totzi ''meseriashii'' cum spun ei ce e bine si ce nu,ca ar fi trebuit sa faca asta si nu asta.se vede ca suntem un popor de meseriashi in tuning,vad asta zi de zi cand vad tot felul de caricaturi pe drumuri.hai sa incercam sa vedem si dincolo de aparentze si anume ca nimeni nu cred ca isi inchipuia ca dacia va ajunge unde a ajuns si mai mult ca sigur va urca in topuri.dar asta e,daca nu e bmw, mertz sau mai nou subaru,poate ea sa fuga cat un ferrari si sa coste cat un trabant ca degeaba,e romaneasca si e dacie.....cat de ingusti la minte pot fi unii.sincer pe mine au inceput sa ma dezguste discutziile astea.....imi pare rau...
mos craciun is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 17:50   #86
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NEo007RX4\"
nu este 307CC, nici 206, nici ford focus de serie cu 4x4.. deci cum e? era intro revista..se accepta ceva modificare dar nu mai stiu exact
Exista cel putin Focus 4x4 in USA! In rest nu stiu!
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 18:00   #87
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"MMihai\"
lol .. nu cred ca s-ar baga sebastian \"in seama\" cu asa ceva .. nici eu nu am crezut pana nu am vazut filmul ca la cate loganuri \"manarite\" in photoshop am tot vazut mi se cam luase de mistouri ieftine insa in sfarsit avem si noi un motiv sa fim mandrii de masina asta .. ca performante eu cred ca se poate compara cu evo8 (265cp) cu toate ca nu e surpaalimentat insa discutia asta ar fii foarte subiectiva si nu cred ca are rost sa intram in detalii
in fine, acum vreau sa vad cine o sa fie pilot pe pe jucariile astea la noi in campionat .. oricum sper sa il vedem cat mai repede pe viu
CE? Se poate compara cu Evo 8? Cum sa spui asa ceva? Ce are Logan cu Evo 8? Poate sa fie orice Logan... dar n-ai ce sa-l pui pe langa Evo 8... Inca o chestie, motorul de pe Evo 8 la 265 CP e fabrica stas, de acolo el incepe sa sara cu tuningul sare mult... in schimb poate Loganul sa aibe si 400 CP ca-i mai faci ceva si moare daca n-o muri deja pe la 300 CP! NO OFFENCE, dar n-am putut sa ma abtin ( sau sper sa fi inteles eu gresit )
__________________
Service Auto - Comert cu Autovehicule - Piese si accesorii auto
( Tuning ) DTS - www.dtsshop.de
Produse Sparco, OMP, Sandtler, Sabelt, Momo, Wichers, Bosch - Combinezoane/Roll-Bar/Scaune/Hamuri cu omg. FIA, Pompe benzina, Volane, Kit-uri Ambreiaj, etc. http://sandtler.de/inhalt_index.htm

Tel: 0726176548
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 06-10-05, 00:38   #88
mos craciun

Stage 2
 
mos craciun's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 51
Default

ca sa incheiem orice discutzie:loganul dupa parerea celor mai multzi de pe forum,nu e masina,chiar daca ar avea 300cai.intrebare:ce ar trebui sa aiba loganul ca sa fie incadrata la categoria masini?daca cineva are raspunsul,trimitetzi repede un mail francezilor,ca se duc fratzilor de rapa si ajung la faliment bagand atatzia bani in proiecte precum elia sau wrc....sa ne fie rusine ca tot ceausisti am ramas!incearca omul sa faca dacia sa scoate cat de cat capul in lume si cand colo e luat in batjocura.mai bine ramanea la stadiul 1310 ca aia da ''masina''
mos craciun is offline   Reply With Quote
Old 06-10-05, 08:32   #89
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

design placut , forma aerodinamica si un motor de vreo 150 calutzi si ar fi bomba pe roti ...
sau eventual un dci de 130 cai ...
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 06-10-05, 14:22   #90
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"HolySoul\"
design placut , forma aerodinamica si un motor de vreo 150 calutzi si ar fi bomba pe roti ...
sau eventual un dci de 130 cai ...
si pret de seria 7 second, desigur, la performantele astea
aleks is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -