Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-08, 00:45   #16
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
daca vorbim despre brabus atunci vorbim despre sportivitate corect? ...... eu sincer nu vreau un mercedes de asta care e urat...pur si simplu e urat.... cu farurile alea mamut...e super najpa ....pe langa bmw ....asta la capitolul design...si la performante sunt sigur ca un 5ar da fum la orice mercedes ...( si eu nu vorbesc doar de chestii pe hartie) .... bmw-urile au demaraj mai bun decat mb ..... si e vorba si de greutate...care de obicei la mb este mai mare ...... so mb suck`s shi gata
1)MB nu e urat doar ca nu iti place tie.Eu vad bmw-urile ca pe niste hidosenii(in mare parte m3 nou si m6/6xx sunt frumoase)dar astea sunt gusturile
2)cred ca esti in aceeasi situatie ca mine (ma refer nu ai permis) asa ca ramai la chestiile pe hartie.Nu fi asa sigur cu datul fum bmw la mb...la demaraj C63AMG > M3,E 63 AMG > M5,Seria 7 mai are de lucrat pana sa ajunga la S500/600/65 AMG si exemplele pot continua asa ca nu stiu de unde scoti atata fum la demaraj .Cat despre greutate este similara...mai bine te legai ca orice fan bmw de clasicul circuit unde bmw sta bine de obicei(unde 99.99% din useri nu au fost si nu o sa mearga niciodata,adica pe circuit)dar hey...fiind bmw-urile ceva mai rapide decat MB si altele trebuie mentionat mereu circuitul la orice masina(pe toate threadurile una doua circuitu...nurburgring)desi nu stiu ce relevanta are.Asa ca nu mai are rost sa postezi un reply ca e pointless sa mai faci off topic.ai zis ca nu iti place,am inteles dar nu mai posta informatii eronate.
PS:bmw sux
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 01-02-08, 07:37   #17
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

anaconda nu te mai chinui cu ei.. sti ca pt. ei bmw rullz si nu le poti scoate asta din cap..
ar fi ideal ca un moderator sa stearga tot off-topicul acesta..
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 10:28   #18
pharaon

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 182
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
1)MB nu e urat doar ca nu iti place tie.Eu vad bmw-urile ca pe niste hidosenii(in mare parte m3 nou si m6/6xx sunt frumoase)dar astea sunt gusturile
2)cred ca esti in aceeasi situatie ca mine (ma refer nu ai permis) asa ca ramai la chestiile pe hartie.Nu fi asa sigur cu datul fum bmw la mb...la demaraj C63AMG > M3,E 63 AMG > M5,Seria 7 mai are de lucrat pana sa ajunga la S500/600/65 AMG si exemplele pot continua asa ca nu stiu de unde scoti atata fum la demaraj .Cat despre greutate este similara...mai bine te legai ca orice fan bmw de clasicul circuit unde bmw sta bine de obicei(unde 99.99% din useri nu au fost si nu o sa mearga niciodata,adica pe circuit)dar hey...fiind bmw-urile ceva mai rapide decat MB si altele trebuie mentionat mereu circuitul la orice masina(pe toate threadurile una doua circuitu...nurburgring)desi nu stiu ce relevanta are.Asa ca nu mai are rost sa postezi un reply ca e pointless sa mai faci off topic.ai zis ca nu iti place,am inteles dar nu mai posta informatii eronate.
PS:bmw sux


Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
anaconda nu te mai chinui cu ei.. sti ca pt. ei bmw rullz si nu le poti scoate asta din cap..
ar fi ideal ca un moderator sa stearga tot off-topicul acesta..
Nu mai suferiti atata pt marcile vostre si mai bine ar trebui sa priviti mai obiectiv! In primul rand ca in cam toate testele comparative seria 5 e peste A6 si E iar M5-ul este clar fara rival chiar daca Merc au motoare mai mari si mai puternice astea nu inseamna ca sunt neaparat mai sportive pt ca de obicei sunt si mai grele si au raportul fortelor mult mai prost decat la BMW! Iar daca e sa o luam pe motorizari echivalente o sa remarcati ca BMW-ul e cel mai dinamic, are consumul cel mai mic si e si cel mai ieftin! Eu asta zic ca este eficienta! Si legat de mersul de circuit, o masina care se comporta bine pe circuit se va comporta bine si pe un drum normal mai bine decat concurenta ,de aici poti sa spui ca se trage placerea de a conduce o masina echilibrata!

P.s. In segmentul de lux Mercedesul la ora actuala nu are rival dar nu mai e mult pana apare seria 7 noua ca sa ii ia locul!

P.s. Anaconda cate masini ai condus la viata ta ?
pharaon is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 10:36   #19
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

poti sa aduci si tu un argument in care sa-mi arati ca sufar pentru Mercedes???
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 22:59   #20
emy_brabus

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 59
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

Este o masina foarte reusita, mai ales daca are si amprenta brabus pe ea, inseamna ca este si sportiva...
emy_brabus is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 03:04   #21
In2ition

Stage 2
 
In2ition's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 44
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
nu cred ca ai idee ce vb...la clasa mare accentul trebuie sa cada pe siguranta/lux/confort unde merc si audi au disputa,daca are cineva timp sa uploadeze poze cu interioarele ai sa observi despre ce vorbesc.Sa nu vorbim de siguranta unde 5xx e pe dinafara(4 stele )...la fel si la capitolul confort.Dar in multe teste din reviste intre masinile astea se pune foarte mult accent pe sportivitate(unde 5xx e primul,a6 dupa...e-klass)desi daca vrei masina sport nu iti iei din clasa mare premium....asa ca daca sunt apreciate cum ar trebui BMW sta pe dinafara..
PS:sper ca nu luam in considerare si limuzinele unde diferentele sunt ridicole...un A8 sau in S-klasse mai ales nu discuta cu un 7xx....
oricum nu mai faceti offtopic
vad k tu esti mai presus de totii cei care stabilesc clase si clasamente....sau mai bine zis, nemtzii aia care le fac nu au habar.....daca vrei sa aflii un clasament avand in vedere toate punctele de vedere : 1. bmw=mercedes........2. audi......iar bmw si mercedes sunt egale deoarece prima castiga la confort iar cealalalta la sportivitate....audi trage din greu sa le ajunga ....
In2ition is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 04:36   #22
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

ce ma distrez citind posturile de m-ai sus , total pe langa subiectul topicului, am intales doar ca bmw e "sport" indiferent daca vorbim de seria 1 sau seria 7 ..

daca nu stiti , sa va reamintesc ce reprezinta E300 bluetec, un motor care respecta norme euro 5, consum mult mai mic si ofera performante decente, insa brabus a reusit toate aceste lucruri impreuna cu o crestere frumoasa de putere... referitor la carcotastii care se leaga de design le doresc doar "Cinciare disel cu pachet EMMM (masini super-sportive nu de alta)" trebuie sa recunosc , sunt mai bune pentru agatat decat E-ul brabus...
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 10:59   #23
claubmw92

Stage 5
 
claubmw92's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 348
Member of:
[Opel]
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

e inca un model lafel ca celalalte
claubmw92 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 11:36   #24
Notman

Stage 1
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 17
Default Re: Brabus Mercedes E 300 BLUETEC

Imi place cel mai mult Bmw`ul .. Dar dintotdeauna mi-a placut si modelu asta la mercedes, si mai sunt cateva... Problema e ca BMW AUdi si mercedes, daca as fi eu.. nu stiu ce as alege.. cum a mai zis cineva, bmw e sportiv dar mercedes e mai confortabil mai de lux asa.. bla bla.. iar audi incearca sa le aibe pe amandoua...

Cat despre Mercedesul asta.. imi place mult.. e o masina cu ATITUDINE..
Notman is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -