Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-05, 20:03   #1
EMaiL
Mercedes Driver

Stage 5
 
EMaiL's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 618
Member of:
[4 Speed Squad]
[MERCEDES]
Default Audi A6 3.2 FSI quattro

am vazut o prezentare la tv la nemti, 25 de ani tehnologie quattro

masina este SUPER, se facea o referinta si la ultima reclama la A6 quattro, in care masina urca pe o rampa de sarituri cu schiuri, despre care se zicea ca masina a urcat rampa fara nici un fel de ajutor.

Audi A6 3.2 FSI quattro, a fost nominalizat de AutoBild sa fie masina anului la clasa ei

ce parere aveti de ea?... are un motor V6 cu 188kw si cutie de viteze in 6 trepte Tiptronik
EMaiL is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 20:28   #2
Evo007

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 328
Default

Faza cu rampa de schiuri a fost pusa pe forum da nu mai stiu exact pe unde.............Si nu o urca fara nici un fel de probleme............urca ce urca si la un momendat se opreste..............coboara jos si schimba cauciucurile si urca pana la capat..............mai degraba cred ca e o reklama la cauciucuri..............masina e asa si asa..........mie nu imi place
__________________

Cei care nu jucati MonstersGame http://world2.********************/?ac=vid&vid=31009423 ...thz
Evo007 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 21:26   #3
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

va corectez pe amandoi... masina a avut nishte cauciucuri speciale (gen James Bond - Aston Martin) si a fost ajutata (tractata) pana sus...a fost pe un post tv o emisiune ceva genul making of the movie
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 21:30   #4
Øvi

Stage 4
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 287
Member of:
[RR]
Default

Nu a fost tractata ..... cablul acela era cablu de siguranta ...... crezi ca Audi face reclame ca Ariel sau Bonux ?
Øvi is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 22:11   #5
d3rutat
 
Join Date: May 2005
Posts: 0
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Øvi\"
Nu a fost tractata ..... cablul acela era cablu de siguranta ...... crezi ca Audi face reclame ca Ariel sau Bonux ?
asa e, nu a fost tractata.Cablul era pt a o mentine pe loc cand se oprea in varful pantei(chiar cu acele cauciucuri cu tepi, in momentul in care se oprea,incepea sa alunece)
E misto masina, dar mai bine astepti Q7, poate iti place
d3rutat is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 01:02   #6
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default

ba fratilor, e naspa masina, \"nici mie nu`mi place, ca am dacie in parcare\", da daca va suna de la jurnalu national si spun aia ca atzi castigat un audi d-asta, ce faceti, spuneti: \"nu ma intereseaza, mie masina nu`mi place...merci frumos\". mi-e scarba!
__________________
Opel Vectra GTS 2005 Z 19DT
Lexani LX6 Luxury Wheels
ToX Photography
tox is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 08:03   #7
florin83
BMW Driver

Stage 5
 
florin83's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
Default

Quote:
Audi A6 3.2 FSI quattro,
ala din reclama e A8 4.2 Quattro.

avea niste cauciucurim speciale, cu tinte. cablul era de siguranta sa nu o ia la vale..:P
florin83 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 00:08   #8
XTACY

Stage 3
 
XTACY's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 140
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Sincer sa fiu cred ca e facatura faza cu urcatul,am vazut un film identic numai ca era un audi coupe (80 cred)rosu,la fel a urcat pana la jumate de 2 ori si dupa ce a schimbat cauciucurile si soferul a urcat pana sus....nu se poate sa urce singura masina asa liniar,a fost ajutata si de cablu,cred ca panta aia are 80de grade,nici mama lu hummer nu urca asa....parerea mea
__________________
BEST FUCKER IN TOWN...
XTACY is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 10:53   #9
d3rutat
 
Join Date: May 2005
Posts: 0
Default

ma gandesc ca daca vii cu suficienta viteza si mentii un ritm accelerat+tepuse in cauciuri vei reusi.Mie nu mi se pare imposibil sa reuseasca
d3rutat is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 17:41   #10
razvanrd

Stage 1
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 12
Default

1. masina e A6 4.2 quattro
2. cablul era de siguranta cum s-a spus mai devreme
3. panta aia are fix 38 de grade (asa spuneau astia de la audi)
4. audi ala rosu de care zici era un quattro care a urcat panta aia inainte de '90 ... tocmai d-aia s-au si decis sa faca reclama asta din nou
razvanrd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -