Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 08-06-07, 22:49   #16
Ionutz maniacu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 166
Default Re: Caterham X330 Concept

e prea misto masina,arata retro si performante extraordinare
Ionutz maniacu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 01:48   #17
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Caterham X330 Concept

Elegant asa de vara
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 16:01   #18
stecherro

Stage 4
 
stecherro's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 252
Default Re: Caterham X330 Concept

super belea..supper raport kg/cp..cred k in momentu plecarii se evapora...
stecherro is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 17:51   #19
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Caterham X330 Concept

aaa...la postu trecut am trecut kg/tona in loc de kg/cp !Si mai e inca ceva interesant la o masina ca asta...timpii pe circuit...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 19:51   #20
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Caterham X330 Concept

poate cu ocazia a 100 de ani de existenta o sa se sature sa copieze Lotus seven...eh, poate si din cauza ca e singura firma care e mostenitoarea de drept a modelului...o inteleg, oricum ca design nu-mi place , dar compenseaza enorm la performante...
bogg is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 01:10   #21
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: Caterham X330 Concept

QUOTE=bakal;939273]nu ca as fi carcotas, sau mare critic, dar tipul de mix intre un sasiu ushor si un motor puternic nu e tocmai nou... sa nu uitam AC Cobra, creat de Shelby, numai ca atunci nu erau dacat motoare mari care dadeau puteri mari....plus ca nu prea pare street legal..[/QUOTE]

Din pacate nu se prea cunoaste Caterham-ul pe la noi dar de stiut ca este o companie cu renume dupa masina lor Caterham 7(produsa dupa Lotus Seven , Caterham fiind pe atunci doar dealerul celor de la Lotus iar la vestea ca in 1974 vor sa incheie productia lui Lotus Seven licenta pt producerea ei a fost cumparata de cei de la Caterham care au transformat-o dintro masina mediocra intr-o masina ce a starnit un curent de simpatie multe curse in Marea Britanie avandu-le ca participante, unele competitii tinad doar de aceste masini) care pana de curand a fost si singura lor masina . Despre concept in sine se axeaza pe reteta lor de succes de pana acum asa ca nu stiu de cea ar schimaba-o.Oricum o masina ce da senzatii pe care le cunosti doar la masini de 10 ori mai scumpe ca ea.
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 10:44   #22
bizkuite

Stage 4
 
bizkuite's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 203
Default Re: Caterham X330 Concept

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
mi-am adus aminte...astia de la Caterham fac kit-uri: produc sasiu, caroserie, si ce-ti mai trebuie, sa-ti faci o masinuta din asta.....din cate tin minte, acum 1 an, un astfel de kit costa cam 3000 de lire sterline(doar sasiu + caroserie&roti) si 5000 cu un motor tot ford, de 2L de pe siera cred cu 140cp
Ai mare dreptate, tin minte ca si cei de pe Discovery Channel au realizat constructia unui Caterham... Este o masina foarte apreciata in Anglia, mai ales pe circuit...
bizkuite is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 23:23   #23
tazzy5918

Stage 1
 
tazzy5918's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 15
Default Re: Caterham X330 Concept

Salutare oameni buni....masina asta da senzatii mai tari decat o super femeie ,drog sau multe din cele care proveaca dependinta. Eu am avut okazia sa testezuna in America si de atunci nu mai am liniste...voi construi una in premiera in Romania...deja am inceput asa ca poate intr un an de zile voi fi cu ea pe strazi(mananca mult timp si bani) .Poate pana atunci se mai destepteaza si romanii nostrii si accepta sa inmatriculeze kit car uri. Echipata cun un Cosworth va face ravagii printre BMW uri si nu numai.Daca mai e cineva interesat de asa ceva putem sta de vb pe mess str_constantin_ivan sau la tel 0723684008.
tazzy5918 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 11:43   #24
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Caterham X330 Concept

Quote:
Originally Posted by bogg View Post
poate cu ocazia a 100 de ani de existenta o sa se sature sa copieze Lotus seven...eh, poate si din cauza ca e singura firma care e mostenitoarea de drept a modelului...o inteleg, oricum ca design nu-mi place , dar compenseaza enorm la performante...
nu copiaza...au licenta. si sincer mai repede as cumpara-o cu brand caterham decat lotus (mai exclusivist ).

oricum conceptul nu mi se pare mare lucru. ii doar un lotus seven cu steroizi. tare sunt curios cum ii pune pe circuit (btw...astept cu nerabdare remarci tip "pe drumurile din romania..." ).
__________________
8 MPG: not just mileage. An american tradition!

http://purauto.wordpress.com
http://getedoi.deviantart.com
http://kalumpu.myminicity.com
getedoi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -