Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-07, 21:57   #61
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

aha, deci tu vrei sa spui ca va consuma mai mult pt ca o japoneza sau europeana are puteri similare dintr-o cilindree mai mica. Da, ca sa fiu sigur ca asta vrei sa spui?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 10:03   #62
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

Quote:
Originally Posted by yakuza2006 View Post
salut
chosen are dreptate maxima: consuma cat un jumbo jet si la prima curba ai intrat ca prostu in pom
raportul capacitate cilindrica/putere e dezastros
si asa ca fapt divers un rs4 de exemplu il matura nu numai pe circuit ci si in linie dreapta(pariez oricat pe treaba asta si sigur nu pierd)
bai baiatule trezeste-te la realitate... aceasta masina numai foloseste aceiasi tehnologie din 1971 !!! foloseste cea mai noua tehnologieee asa k nu vad de ce la prima curba ar intra in pom.. mai uitati-va si voi la RIDES de pe discovery!
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 13:27   #63
ch0s3n

Stage 2
 
ch0s3n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 26
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

Eu sustin in continuare ca randamentul motorului masinii asteia e varza. In privinta suspensiilor, daca zice boy ca e reconditionata, probabil ca ia curbele binisor.
ch0s3n is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 22:25   #64
stuRZA

Stage 2
 
stuRZA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 54
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

nu mi-ar fi deoc rusine cu asa ceva pe strada...imi pace a nebunie..
stuRZA is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 22:49   #65
yakuza2006

Stage 1
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 20
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

draga pimp_lex stiu k in muscle car-urile astea sau cum s-or numi sunt incluse ultimele tehnologii dar sa stii k lcd-urile puse peste tot in msina nu iti dau caii putere si nici ultimele modele de difuzoare bose
dar lasand gluma la o parte sa stii k la un motor de 7000 cm3 mi se pare penibil sa ai aprox 600 de cai la arbore si 200 la roata sau at reusesc aia sa transmita la masinile alea facute pe picior de fuga in niste garaje obscure
si k fapt divers dak aveai putina idee despre masini iti dadeai seama k o masina de serie e mult, mult mai reusita k una custom
dar dak vrei sa ne batem amical in argumente si date tehnice, te invit la un suc, k suntem soferi si nu bem la volan.. (fac eu cinste)

PS: mi se pare cam off topic asa k va rog sa stergeti postul meu dupa ce el citeste lex..
yakuza2006 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 17:14   #66
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

eu cred ca are cam 24 cp la roata si 600 la crank din cauza ca e facuta intr-un garaj obscur din hamerica, aia nu stie ce stie maestrii tuneri din berceni.

asta e, nu stiu cum isi permit astia de la mopar care apartin de daimlerchrysler si care vand motoarele astea sa vanda garajelor obscure.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 14:22   #67
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda


pimp_lex nu te mai obosi.In momentul in care vorbesti cu oameni care se bazeaza pe "cunostinte d fizica d gimnaziu" pierzi timpul degeaba.Ca sa nu mai vorbim de ala cu RS4 si LCD-urile...

Prostia voastra e amuzant de penibila.Dar e si o lectie de invatat de aici,si anume:lucruri aparent nesemnificative pot avea consecinte grave.Mai concret,cate un prezervativ la timpul potrivit ar fi salvat lumea de doi idioti.

Partea cu adevarat trista e ca intr-o societate din care s-a eliminat total selectia naturala,ei o sa lase urmasi,poluand materialul genetic al omenirii
Race is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 18:32   #68
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

masina asta este facuta pentru autostraziile din Germania.. pentru ca nu este limita de viteza acolo!! (viteza de peste 320 km/h atat prinde masina.. )
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 18:47   #69
ch0s3n

Stage 2
 
ch0s3n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 26
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

Quote:
Originally Posted by Race View Post

pimp_lex nu te mai obosi.In momentul in care vorbesti cu oameni care se bazeaza pe "cunostinte d fizica d gimnaziu" pierzi timpul degeaba.Ca sa nu mai vorbim de ala cu RS4 si LCD-urile...

Prostia voastra e amuzant de penibila.Dar e si o lectie de invatat de aici,si anume:lucruri aparent nesemnificative pot avea consecinte grave.Mai concret,cate un prezervativ la timpul potrivit ar fi salvat lumea de doi idioti.

Partea cu adevarat trista e ca intr-o societate din care s-a eliminat total selectia naturala,ei o sa lase urmasi,poluand materialul genetic al omenirii
Ba baiatule. Ma faci sa regret ca mi'am luat angajamentul de a te ignora. In primul rand, fara cunostintele alea de fizica de gimnaziu pe care vad ca tu le gasesti inutile, nu ar fi fost posibila niciodata constructia unui motor. In al doilea rand, intr-o societate umana in care ar mai exista selectie naturala, ma indoiesc nu numai ca tu ai lasa urmasi, ci chiar ca ai supravietui cateva zile. In al treilea rand, invata sa vorbesti romaneste (Quote "ei o sa lase urmasi") si dupa comenteaza'ma pe mine.
ch0s3n is offline   Reply With Quote
Old 25-02-07, 11:58   #70
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

Bay voi sunteti intregi la minte?? va certati acum pentru o masina si pe cunostiintele de fizica??? rog ca un moderator sa stearga postul meu si posturile in care se cearta lumea .. fara rost !! ms ... scz de offtopic .. da stricati topicul pe degeaba ... !B 06 DAN
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 01:08   #71
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

Am vazut destui oameni care credeau ca au facut cine stie ce realizare mareata ca au terminat o scoala.Doar ca toti se refereau la facultate,nici macar unul nu se referea la liceu.E ceva sa fii mandru ca ai terminat scoala generala...**** mea,esti ch0s3n,alesul,singurul om care a terminat o scoala generala in Romania
Ce penibil esti !

Quote:
intr-o societate umana in care ar mai exista selectie naturala, ma indoiesc nu numai ca tu ai lasa urmasi, ci chiar ca ai supravietui cateva zile
Da,as fi eliminat de absolventii de gimnaziu cu inteligenta unui fier de calcat

Quote:
va certati acum
Fii serios ! Cearta e mai tot timpul ceva constructiv,si te astepti sa se prinda ceva de cel cu care te certi.In cazul de fata,ii comunic pur simplu ca e un idiot sinistru.Evident,un prost nu are inteligenta necesara sa inteleaga ca e prost.Dar e bine sa fie scris si asta,pentru noii veniti care poate ii cred tampeniile.Pentru el e prea tarziu,ca deja are atitudinea "nu stiu nimic dar asta nu ma opreste sa contrazic pe toti".
Race is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 11:19   #72
smoke
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
smoke's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

io cred ca nu poate fi apreciata aici o masina bazata pe o cultura dierita rau de cea europeana in domeniul masinilor clasice ,,,, de oameni care probabil ca se gandesc prea mult ca ''consuma''... etc....sincer e frumoasa cu draci.. si nu cred ca e facuta sa rupa o masina japoneza sau americana pe circuit sau nici macar la drag.... e ca o opera de arta in amintirea unui clasic veritabil, deci nu stiu ce ii dezbateti atat viata... cand nu se adreseaza genului de rides care se savureaza in partea asta... e facuta pt americani de americani....

io zic sa le apreciati mai mult munca , si sa le intelegeti genul de cultura la care se refera masina... clasic ride ,


All the best from SmokeDesign , Smoke out
smoke is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 23:16   #73
ch0s3n

Stage 2
 
ch0s3n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 26
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

Quote:
Originally Posted by Race View Post
Am vazut destui oameni care credeau ca au facut cine stie ce realizare mareata ca au terminat o scoala.Doar ca toti se refereau la facultate,nici macar unul nu se referea la liceu.E ceva sa fii mandru ca ai terminat scoala generala...**** mea,esti ch0s3n,alesul,singurul om care a terminat o scoala generala in Romania
Ce penibil esti !


Da,as fi eliminat de absolventii de gimnaziu cu inteligenta unui fier de calcat


Fii serios ! Cearta e mai tot timpul ceva constructiv,si te astepti sa se prinda ceva de cel cu care te certi.In cazul de fata,ii comunic pur simplu ca e un idiot sinistru.Evident,un prost nu are inteligenta necesara sa inteleaga ca e prost.Dar e bine sa fie scris si asta,pentru noii veniti care poate ii cred tampeniile.Pentru el e prea tarziu,ca deja are atitudinea "nu stiu nimic dar asta nu ma opreste sa contrazic pe toti".
Sincer deja ma faci sa rad in hohote. Daca din ce am zis tu ai inteles doar ca "ma dau mare ca am terminat o scoala", esti mai prost chiar decat imi inchipuiam. Degeaba te mai chinui, toata lumea vede ca tu esti cel penibil, nu eu. "Evident,un prost nu are inteligenta necesara sa inteleaga ca e prost." Daca spui asta, inseamna ca tu esti exceptia care confirma regula.
ch0s3n is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 10:45   #74
Quattro27

 
Quattro27's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 252
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

I love it... I fu***' love it man... Nu as putea spune ca ii masina visurilor mele, dar motoru ala sigur ii!
Quattro27 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 00:17   #75
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: 1971 Plymouth Barracuda - Worlds Fastest Street 'Cuda

da e o bijuterie dar nu cred ca e sigura in curbe...nu se compara cu cele europene...

americanii fac masini f puternice dar nu scot din mot "untul"!

pe cand europenii dintr-un mot mai mic scot caii mai multi,tinuta de drum este mai buna,consumul...de la a la z sunt mai bune!

asa ca aspect +9
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -