Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-10, 17:31   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Cadillac CTS-V by Cam Shaft - 630 cai putere indesati intr-un sedan american!

Cadillac CTS-V by Cam Shaft - 630 cai putere indesati intr-un sedan american!

In mod normal, sedanurile americane sunt gata sa te orbeasca cu insertiile nelimitate de crom si consumul de carburant afisat de computerul de bord, insa in cazul noului Cadillac CTS-V lucrurile stau cu totul altfel. Ba chiar mai mult de atat, cel mai puternic sedan american de serie este acum si mai puternic multumita celor de la Cam Shaft!



Ascuns bine sub capota, motorul V8 supraalimentat de 6.2 litri (acelasi motor propulseaza si magnificul Chevrolet Corvette ZR1) a fost inzestrat cu o noua admisie si o unitate de control optimizata, presiunea in compresor fiind de asemenea marita cu 0.4 bar. Rezultatul? Multumita tunerului german, noul Cadillac CTS-V se poate lauda acum in fata tuturor cu nu mai putin de 630 cai putere! Iar asta nu e tot. Cei de la Cam Shaft au scapat de toate elementele cromate (nu mai putin de 25!) vopsindu-le in negru, contrastul fiind asigurat de folia alb mat ce imbraca in intregime exteriorul sedanului american.





La final, lista de preturi arata in felul urmator: 2.250 euro pentru folie, 3.250 euro pentru vopsirea tuturor celor 25 de elemente cromate (inclusiv jante) in negru si, nu in ultimul rand, 3.800 euro pentr cresterea de putere.
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 01:37   #2
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cadillac CTS-V by Cam Shaft - 630 cai putere indesati intr-un sedan american!

Părerea mea este că arată urāt şi din faţă şi din spate ...nu-mi place absolut deloc
DTH is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 14:08   #3
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Cadillac CTS-V by Cam Shaft - 630 cai putere indesati intr-un sedan american!

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Părerea mea este că arată urāt şi din faţă şi din spate ...nu-mi place absolut deloc
in realitate arata bine masina. cred ca culoarea asta nu e tocmai potrivita
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 14:09   #4
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cadillac CTS-V by Cam Shaft - 630 cai putere indesati intr-un sedan american!

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
in realitate arata bine masina. cred ca culoarea asta nu e tocmai potrivita
Da ...īntradevăr , poate dacă era o culoare īnchisă ...arăta mai bine , nu ştiu aşa nu-mi place deloc ..
DTH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -