Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-10, 17:29   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Geneva 2010: Mansory G-Couture - Totul sau nimic!

Geneva 2010: Mansory G-Couture - Totul sau nimic!

Daca e un lucru pe care sa-l spui despre Mansory, acela ar fi ca tunerul german nu se teme sa incerce lucruri noi. Un Bentley roz? Desigur! Un Rolls Royce Ghost in albastru si auriu? De ce nu? Apoi ar mai fi acest Mercedes G55 AMG modificat in totalitate si construit in colaborare cu designerul Philipp Plein.

Cu o productie limitata la sapte exemplare, Mansory G-Couture se rezuma la totul sau nimic! Exteriorul este realizat aproape in totalitate din fibra de carbon, nota finala fiind data de jantele imense pe 23 inci. In plus, nici interiorul nu a scapat neatins si se poate lauda acum cu patru scaune individuale, o consola centrala ce se intinde pe toata lungimea cockpitului, insertii de piele de piton si sistem multimedia.

De apreciat este si ceea ce se ascunde sub capota, Mansory jucandu-se pe aici si inlocuind piesele motorului V8 supercharged cu unele de la Mercedes SLR McLaren. Rezultatul? 700 cai putere si 880 Nm!

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 17:41   #2
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: Geneva 2010: Mansory G-Couture - Totul sau nimic!

Nu imi place priza de aer de pe capota , strica toata masina . In rest , foarte ok , cred ca imi place mai mult decat G-ul Brabus .
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 15:45   #3
b_gt

Stage 5
 
b_gt's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 603
Default Re: Geneva 2010: Mansory G-Couture - Totul sau nimic!

superb! mansory nu are rival la ora actuala.
b_gt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -