Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-09, 15:54   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Cayman X-Wide by XTR Carchip - Un baiat suparat

Cayman X-Wide by XTR Carchip - Un baiat suparat

E adevarat, nu prea am auzit de XTR Carchip, dar tunerul din Berlin chiar are ceva interesant de aratat - Porsche Cayman X-Wide.

Avand la baza modelul 987 S, Cayman X-Wide a suferit operatii majore la exterior si arata ca un copil ce a fost tras de obrajori pentru ca este prea dragut. Tocmai de aceea, micul german este acum asa de suparat... In nici un caz din vina widebody kit-ului compus din noi spoilere fata/spate, praguri laterale, extensii pentru aripi si un eleron urias. Sau a jantelor BBS pe 18 inci...

Si cum noi aici cica avem de-a face cu o masina de strada (probabil, cele asfaltate bine), instalatia de aer conditionat si sistemul audio au fost pastrate. Totusi, pentru noptile lungi de vara in care vrei sa evadezi la Nurburgring, si-au facut loc o pereche de scaune Recaro, centuri cu prindere in sase puncte si roll cage. Eu am ramas putin in urma... Oare ce muzica se poate asculta in masina asta?

In plus, Cayman-ul X-Wide a fost rasfatat si cu o suspensie imbunatatita, evacuare Super Sprint Magnum si ECU modificat. Sub capota se ascund 310 cai putere, care pot propulsa modelul german pana la 285 km/h.

Nu te-a convins? Mai asteapta putin... Pentru ca nemtii de la XTR Carchip au de gand sa revina in primavara cu o versiune twin-turbo de vreo 850 cai...

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -