Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 02-03-06, 22:40   #16
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default

ALFA ROMEO NU DE MULT A INCEPUT SA FACA MASINI CARE SA AIBA UN DESIGN ATRAGATOR, SI MAI ALES FIABILE!
PANA ACUM CATIVA ANI...NU FACEA NIMIC MAI DE DOAMNE AJUTA!

ACUM DA, ALFELE FAC LEGEA IN GT SI LE SUBMINA PE BMW DE VREO 2 ANI...!

CHIA AM VB CU UN MECANIC CARE MI-A SPUS CA MOT DE ALFA E CEL MAI PRETENTIOS,CEL MAI GREU DE REPARAT,E O MASINA \"GREOAIE\"!

DA CHIAR STIE CINEVA CE MAISINI LANCEA AU MAI IESIT?
AU SCOS SI EI CEVA...?
NU MASINI PT BUNIKA...
IN AFARA DE DELTA INTEGRALE CARE FACEA TREABA IN RALIURI, NU AU FACUT SI EI O MASINA CALUMEA...
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 20:10   #17
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

acu cat de fiabila poate fi o masina pe care o fortezi?cat despre dtm, campionu din ultimu an a castigat cu un bmw-schnitser. la general a castigat ce-i drept alfa dar doar datorita echipei, si atat de mult datorita masinilor
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 08:29   #18
Lucianos

Stage 3
 
Lucianos's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 81
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

Ma...mie unul nu prea imi place...si cat despre fiabilitate...din cate am auzit,Alfa Romeo lasa mult de dorit.Misto motorul totusi.
Lucianos is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 14:04   #19
s3bby2000

Stage 4
 
s3bby2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 296
Member of:
[CHEVROLET]
Talking Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

E frumoasa masinutza dar pun pariu k BMW e mai fiabil decat Alfa Romeo.E adevarat k Alfa are traditie si k 156 in FIA a batut BMWu' seria 3,dar masina de raliu e cu totul altceva decat masina de serie,LUCRU NEMTESC SE REMARCA!!!! TSC-U
__________________

раскрутка сайтов
s3bby2000 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 18:25   #20
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

Quote:
Originally Posted by bakal
acu cat de fiabila poate fi o masina pe care o fortezi?cat despre dtm, campionu din ultimu an a castigat cu un bmw-schnitser. la general a castigat ce-i drept alfa dar doar datorita echipei, si atat de mult datorita masinilor

nu stiu unde ai vazut tu alfa romeo sau bmw 3 in dtm... in dtm sunt mashina ca mercedes clk audi a4 audi tt mercedes c`klasse opel vectra si numai stiu ce.. dtm e campionatul german de turisme din cate stiu eu... iar cel unde e alfa romeo cu bmw e campionatul mondial cate se cheama wttc daca nu ma insel..
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 20:08   #21
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

Mie mi se pare masina asta chiar urata....mai ales fata parca nu mai e de Alfa...
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 21:20   #22
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

ce imi place mult e interiorul
la exterior nu imi place botul
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-03-06, 22:13   #23
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

aha.. nici nu seamana cu enzo ... : /
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 17-05-06, 14:11   #24
Mantra

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 246
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

arata ca ceapa cam ca toate alfa romeo-urile
Mantra is offline   Reply With Quote
Old 14-07-06, 20:03   #25
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

Quote:
Originally Posted by Mantra
arata ca ceapa cam ca toate alfa romeo-urile
si toate bmw`urile cum arata? hai zine tu zeule ca la tine tot ce nu e bmw arata ca ceapa...
o poza cum arata ea pe strada .. parca numai seamana asa tare cu lutus nu?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	diva_188.jpg
Views:	58
Size:	32.0 KB
ID:	125653  
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 16-07-06, 12:32   #26
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

Masina e superba, dar fie nu se va fabrica in serie fie o sa ajunga la fel ca Brera, un leu cu dintii scosi, fiindca o Alfa Diva prea sportiva intra in concurenta cu Ferrari F430 (la fel cum o Brera cu motorul original de 330 CP ar fi intrat in concurenta cu Maserati)

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 18-07-06, 23:41   #27
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

masina e foarte urata!!
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 27-07-06, 23:23   #28
Alex_Alfa

Stage 5
 
Alex_Alfa's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 492
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

Quote:
Originally Posted by teddy
fiabile? de cand? nu am auzit de nici un alfa romeo fiabil si sa stii ca nu 'aud' doar din gura targului ci de la mecanici si patroni de service-uri (italiencele si asiaticele ieftine sunt painea lor!).
Ma nene da' expert esti mah!!
I-auzi, dar ai tu sau ai avut tu vreo Alfa Romeo ca sa stii cum sta treaba cu fiabilitatea la ele???
Ca nu ai auzit tu sa fie fiabile e una, dar cand vei avea tu o Alfa si sa o tii tu mai multa vreme, vreau sa te aud/citesc atunci.
Pana atunci las-o mai moale cu criticile astea din auzite, ca te faci de ***!

De ce dreaq trebuie sa existe peste tot "experti" dinastia mah???

Diva e o masina superba, iar per ansamblu, in privinta design-ului cel putin, nu cred ca va fi niciodata problema la Alfa Romeo ca ar fi copiat pe cineva!
__________________
Alex_Alfa is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 12:35   #29
TOMMY

Stage 3
 
TOMMY's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 102
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

Quote:
Originally Posted by Mantra
arata ca ceapa cam ca toate alfa romeo-urile
Ceapa? Interesanta opinie.
Nu stiu ce vezi tu la BMW ca design ,recunosc sunt fiabile dar nu si frumoase. Bangle cred ca si-a batut joc de BMW pt ca design-ul bmw-urilor nu e prea reusita. Daca alfa e "ceapa" atunci BMW cu sigurantza e "conopida"
Cat despre campionatul WTCC (World Touring Car Champinonchip) Alfa este mult deasupra BMW-urilor avand in vedere ca din 28 de masini de la locul 20 pana la 28 numa BMW-uri erau, iar "ceapa" a facut o dubla in ambele manse(pt ca-s doua manse)
Cam atat despre BMW-uri
Noroc!
__________________


the ALFAnatic
TOMMY is offline   Reply With Quote
Old 09-11-06, 17:48   #30
alfa33

Stage 5
 
alfa33's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 354
Default Re: Alfa Romeo Diva Concept by Sbarro

ma distreaza cata "inteligenta" se revarsa pe forum-ul asta de fiecare data cand intru pe aici. Toata lumea gandeste romaneste dar viseaza numai masini germane. Toti "stiu" ca alfa romeo nu e fiabila din tot felul de surse dar nimeni nu are argumente pentru nimic.
In primul rand Alfa Diva NU seamana cu nici un lotus sau altceva ci seamana cu Alfa Romeo 33 Stradale din 1968 de la care de fapt imprumuta cate ceva din design.
In alta ordine de idei ar fi bine ca cei care critica Alfa in general sa arunce un ochi spre vestul continentului a carui tara bananiera suntem si sa vada cam cate cluburi alfa exista si cam cata lume conduce alfa pe afara. Poate si cateva emisiuni Top Gear ar ajuta pentru ca de fiecare data cand o alfa este prezentata este comparata cu BMW. Nu este o regula dar mai tot timpul Alfa iese in teste peste BMW... de ce oare? Sa zicem ca Alfa este sora cu Ferrari si Maserati cu care dezvolta platforme si motorizari comune. Poate de asta este peste BMW de multe ori. De altfel, BMW sunt super masini dar nu sunt singurele care conteaza.
Cei care de multe ori spun "alfa nu este fiabila, masinile germane rules" nici macar nu au avut ocazia sa isi suie fesele intr-o alfa si poate nici intr-un BMW. Multi inca spera sa treaca timpul mai repede ca sa aiba varsta pt cartonu` roz si sa conduca dacia lu tacsu`.
OK... mult offtopic dar nu puteam sa ma abtin. Eu am 2 (DOUA) Alfa Romeo si in 2008 o iau si pe a 3-a. Alfa GTV V6 2000 Turbo pe care o conduc zilnic are 155 000km si nu are nici cea mai mica problema.

In alta ordine de idei Alfa Romeo face masini din 1908, adica de pe vremea cand altii se alergau cu caruta. Asa ca 100 de ani de experienta poate ca inseamna ceva. Si poate ca merita mai mult respect decat parerile catorva copii care se uita pe geam la masini si zic "stop a mea!"
__________________
Alfa Romeo 33 1.7 16V Quatrofoglio Verde
Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo
alfa33 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -