Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-09, 13:43   #31
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

In ordine cele mai frumoase mi se par =>

1. Sang Noir
2. Centenaire la egalitate cu Sang Bleu
4. Bleu Centenaire
5. Fbg
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 13:44   #32
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

superb interiorul dar la cat costa Bugatti aceste culori ar trebuii incluse in pretul standard ... dar pana la urma e o chestie de marketing de muls ceva banuti in plus de la cumparatori care se vor mandri ca au o editie speciala
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 15:09   #33
SpiriduS

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 156
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Nu stiu ce incearca VW sa faca cu aceste editi speciale, dar acum am inteles, si vad ca se vand parca mai bine decat cele standard. "Bordeaux" sper sa aiba un succes mai bun..
SpiriduS is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 17:22   #34
CT90SNR

Stage 5
 
CT90SNR's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,157
Member of:
[VW]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Veyron ,tot veyron ramane ...
CT90SNR is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 18:34   #35
naravashu88

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 28
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

"Veyron" si numele zice tot de la sine, si arata bine dar si merge in draci
naravashu88 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 22:11   #36
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

sincer.... parerea mea ca era si cazul sa incheie odata lista cu asceste interminabile editii speciale.
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 22:53   #37
Limba14

Stage 4
 
Limba14's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 247
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

daca chiar e ultimul model special, atunci imi iau si eu unul.
Limba14 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 01:12   #38
vladberca

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 131
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

toate editiile speciale au avut ceva aparte... si aceasta din urma merge pe acelasi trend...
totusi, chiar si la versiunile "standard" posibilitatile de configurare sunt destul de ample!
vladberca is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 10:19   #39
FloweRffs

Stage 5
 
FloweRffs's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 344
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

O sa mai scoata astia ceva ca nu se pot abtine..
FloweRffs is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 16:01   #40
haga32

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 7
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Cu riscul de a fi injurat si contestat de multi fani Veyron... o sa imi "pun pielea in saramura" . Sincer personal urasc aceasta masina, este perfecata pentru cocalari cu fitze si cu mult prea multi bani. Un malac hidos, patratos de 1001 cp? 1001 tipic nu? Si ce daca are atata forta? putin imi pasa... pune-o pe un circuit si ai sa vezi ca nu isi va putea folosi nici macar jumate din acea herghelie de armasari iar pe asfalt la viteza maxima de 407 km/h gumele nu te tin decat 15 minute(asta doar daca ai unde sa alergi cu ea) ceea ce e foarte bine in comparatie cu combustibilul care se duce undeva in 12 minute. Dupa ce faci o iei in carca? pentru ce sa arunci atatia bani? pentru 12minute de senzatie? sunt multe alte super masini care costa mult mai putin si iti pot oferi aceeasi adrenalina. Cand vad ca atata lumea se omoara dupa aceasta masina imi vine sa plang... se contrazic si se injura de parca au 3 sau 4 exemplare parcate in garaj. Nu mai visati... Treziti-va! Este doar un alt accesoriu pentru grandomani si un bun prilej pentru Bugatti de ai stoarce de cash $.
haga32 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 17:58   #41
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by haga32 View Post
Cu riscul de a fi injurat si contestat de multi fani Veyron... o sa imi "pun pielea in saramura" . Sincer personal urasc aceasta masina, este perfecata pentru cocalari cu fitze si cu mult prea multi bani. Un malac hidos, patratos de 1001 cp? 1001 tipic nu? Si ce daca are atata forta? putin imi pasa... pune-o pe un circuit si ai sa vezi ca nu isi va putea folosi nici macar jumate din acea herghelie de armasari iar pe asfalt la viteza maxima de 407 km/h gumele nu te tin decat 15 minute(asta doar daca ai unde sa alergi cu ea) ceea ce e foarte bine in comparatie cu combustibilul care se duce undeva in 12 minute. Dupa ce faci o iei in carca? pentru ce sa arunci atatia bani? pentru 12minute de senzatie? sunt multe alte super masini care costa mult mai putin si iti pot oferi aceeasi adrenalina. Cand vad ca atata lumea se omoara dupa aceasta masina imi vine sa plang... se contrazic si se injura de parca au 3 sau 4 exemplare parcate in garaj. Nu mai visati... Treziti-va! Este doar un alt accesoriu pentru grandomani si un bun prilej pentru Bugatti de ai stoarce de cash $.
Ca sa nu mai reluam conversatia citeste te rog toate posturile de la linkul : https://forum.4tuning.ro/18-masini-mo...-a/page-2.html pana la pagina 5 si o sa primesti raspunsurile pt nelamuririle tale. Si sa nu imi spui ca nu ai nelamuriri ca evident nu ai inteles pt ce, pt cine sau dece a fost facuta masina asta.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 19:10   #42
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by haga32 View Post
Cu riscul de a fi injurat si contestat de multi fani Veyron... o sa imi "pun pielea in saramura" . Sincer personal urasc aceasta masina, este perfecata pentru cocalari cu fitze si cu mult prea multi bani. Un malac hidos, patratos de 1001 cp? 1001 tipic nu? Si ce daca are atata forta? putin imi pasa... pune-o pe un circuit si ai sa vezi ca nu isi va putea folosi nici macar jumate din acea herghelie de armasari iar pe asfalt la viteza maxima de 407 km/h gumele nu te tin decat 15 minute(asta doar daca ai unde sa alergi cu ea) ceea ce e foarte bine in comparatie cu combustibilul care se duce undeva in 12 minute. Dupa ce faci o iei in carca? pentru ce sa arunci atatia bani? pentru 12minute de senzatie? sunt multe alte super masini care costa mult mai putin si iti pot oferi aceeasi adrenalina. Cand vad ca atata lumea se omoara dupa aceasta masina imi vine sa plang... se contrazic si se injura de parca au 3 sau 4 exemplare parcate in garaj. Nu mai visati... Treziti-va! Este doar un alt accesoriu pentru grandomani si un bun prilej pentru Bugatti de ai stoarce de cash $.
1) Crezi ca la alte supercar-uri care ruleaza la viteza maxima benzina iti ajunge pentru mai mult timp ? Eventual 20 de minute. La fel si anvelopele, nu este valabil numai la Veyron. Si asta doar cand mergi cu 407 km/h, dar vreau sa imi arati si mie unde mergi tu 12 minute non stop cu V Max. In mod normal benzina iti ajunge pentru cateva sute de KM, mai mult decat suficient.

PS: La ce te referi cand spui patratos ? Eu nu vad niciun unghi drept pe Veyron, cred ca vorbim de masini diferite
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 20:29   #43
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

WOw ce faruri ala A3 i-au tras, astept cu nerabdare viitoarele modele VW cu aceleasi faruri. De pret nu se spune nimic? Cat costa? Din cate stiu culoarea aia cromata nu-i legala in Europa.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 22:23   #44
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
WOw ce faruri ala A3 i-au tras, astept cu nerabdare viitoarele modele VW cu aceleasi faruri. De pret nu se spune nimic? Cat costa? Din cate stiu culoarea aia cromata nu-i legala in Europa.
Incerci sa fii ironic si nu stii cum...a3 are ledurile in partea de sus si coboara spre interiorul farului, asta le are in linie dreapta la baza farului...
Sincer si eu abia astept sa puna vw farurile astea pe masinile de serie, iti dai seama, o sa avem faruri de la bugatti in timp ce unii posesori de bmw uri nu isi permit nici macar brelloc bugatti...
Cat despre pret... o sa fie foarte scumpa masina tocmai ca sa nu si o permita toti cocalarii.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 00:00   #45
haga32

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 7
Default Re: Un nou Bugatti Veyron special: Grand Sport Sang Bleu

p-george in mare parte m-am lamurit, am citit thread-ul respectiv... s-a aberat mult si s-a batut pasul pe loc de multe ori cu raspunsuri cel putin stupide din partea unora. Sunt de acord! nu exista superlative pentru performantele veyronului dar totusi as opta pentru alte masini la acei bani (daca i-as avea). Ms

_anaconda_ ai si tu dreptatea ta dar daca erai atent vedeai ce am scris in paranteza : "(asta doar daca ai unde sa alergi cu ea)" probabil erai prea revoltat pentru cuvantul "patratos". Da am spus patratos si vorbim despre aceeasi masina pentru ca este mult prea mare din toate punctele de vedere pentru o masina sport. Ms si tie pentru argumente

Sa incheiem aceasta discutie pentru ca nu are rost sa faceam acelasi haos ca pe thread-ul celalalt.

Ps: problema cea mai mare a acestui forum este rautatea. In loc sa deschidem ochii altora care nu stiu sau sunt mai putin informati, mai bine sarim pe el si il terminam in secunda doi.
haga32 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -