23-02-06, 21:49
|
#1
|
|
4 Speed Squad Member
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of: [Super Moderators] [Moderators] [4 Speed Squad] [Observator 4tuning] [REDACTOR 4TUNING] [PARTICIPANT CURSE] [VW]
|
Honda Civic Type-R Concept
Honda Civic Type-R Concept va fi prezentat saptamana viitoare la Geneva.
Conceptul are motorul 2.0 l i-VTEC prezent si pe vechiul TypeR insa nu se stie daca si in varianta de serie va fi acelasi.
|
|
|
23-02-06, 21:52
|
#2
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
 wow...ce bot agresiv....totusi seamana si cu o masina a viitorului...a fast one ...
e frumushica...imi place !
|
|
|
23-02-06, 22:43
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of: [BMW]
|
masina e criminala
am auzit si eu ca se lanseaza tot cu motoru de 2l vtec de 200 cp si tot aspirat daca nu ma insel dar cred ca nu ma insel
Oricum masina e tare nu am cei reprosa
pacat ca nu se inporta si la noi modelu ala tare care e numai pt america ala de 230cp cred
bafta
__________________
1.4 ...............
|
|
|
23-02-06, 22:53
|
#4
|
 Stage 4
Join Date: Jun 2005
Posts: 227
|
mda...tipic Honda...superb...ma gandesc sa ma bag la una....si sper sa fi schimbat schimbatoru ala pe care nu-l suport la modelul de acum.
|
|
|
24-02-06, 05:40
|
#5
|
Purtator cuvant SUN RACERS
 Stage 5
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,846
Member of: [Sun Racers] [Opel]
|
o sa apara si pe strazile noastre cat de curand ...pana la anul
pretul nu va fi mare ...de fapt identic cu cel din prezent
|
|
|
24-02-06, 08:14
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [4Rally]
|
look at her: she is a forest fire
|
|
|
24-02-06, 11:44
|
#7
|
|
Renault Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of: [RENAULT]
|
aoleu ce mortala e ==== o felina adevarata
|
|
|
24-02-06, 14:35
|
#8
|
Stage 3
Join Date: Nov 2005
Posts: 161
|
NO COMMENT...
|
|
|
24-02-06, 15:22
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
|
Hmmmmmmmmm..........bestiala masina botul ala agresiv arata ff bine!!!!
|
|
|
24-02-06, 16:52
|
#10
|
|
Dream Squad Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Dream Squad] [Honda]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"sil4tuning\"
o sa apara si pe strazile noastre cat de curand ...pana la anul
pretul nu va fi mare ...de fapt identic cu cel din prezent
|
din pacate, pretul va fi mai mare... mult mai mare, deoarece in prezent varianta de 1.8i VTec e undeva pe la 18.500, pe cand Type-R-ul EP3 (anteriorul) era la 21.500, iar nu Civic normal undeva pe la 13-14 mii
eh, macar sa merite, fiindk se pare ca cei de la Honda s-au decis sa atace clasa premium... :P
|
|
|
24-02-06, 16:52
|
#11
|
|
Dream Squad Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Dream Squad] [Honda]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Achim\"
Quote:
|
Originally Posted by \"sil4tuning\"
o sa apara si pe strazile noastre cat de curand ...pana la anul
pretul nu va fi mare ...de fapt identic cu cel din prezent
|
din pacate, pretul va fi mai mare... mult mai mare, deoarece in prezent varianta de 1.8i VTec e undeva pe la 18.500, pe cand Type-R-ul EP3 (anteriorul) era la 21.500, iar un Civic normal undeva pe la 13-14 mii
eh, macar sa merite, fiindk se pare ca cei de la Honda s-au decis sa atace clasa premium... :P
|
|
|
|
24-02-06, 16:54
|
#12
|
|
Dream Squad Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Dream Squad] [Honda]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"ciprian_the_1\"
masina e criminala
am auzit si eu ca se lanseaza tot cu motoru de 2l vtec de 200 cp si tot aspirat daca nu ma insel dar cred ca nu ma insel
Oricum masina e tare nu am cei reprosa
pacat ca nu se inporta si la noi modelu ala tare care e numai pt america ala de 230cp cred
bafta
|
modelul de america se numeste Civic Si (atat pe modelul meu, cat si pe acesta nou), si din pacate e o motorizare mai slaba. De exemplu, Type R-ul din 2005 avea 200 de cp, iar Si doar 160, iar acum, Si-ul din 2006 are 200 de cp, si sa vedem ce o ne rezerva Honda pt Type R
in schimb, din aproape acelasi motor (2.0 16v VTEC), pe S2000 au scos peste 245 de cp
|
|
|
24-02-06, 18:29
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of: [Moderators] [Observator 4tuning] [NoSpeedLimit Romania Club] [Oltcit] [4Rally] [BMW] [FOTO]
|
e super tare
chiar arata super bine masina
|
|
|
24-02-06, 19:11
|
#14
|
Stage 2
Join Date: Feb 2006
Posts: 30
|
Re: Honda Civic Type-R Concept
pacat ca nu e gratis
|
|
|
24-02-06, 22:29
|
#15
|
|
Suzuki Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [4Rally] [Suzuki]
|
Hnda Civic ... tot tipu` a fost o masina adevarata ... si se pare ca si in viitor asa va ramane ...
designul e exceptional ...incredibil ...
te lasa fara cuvinte ...
|
|
|
|
|