Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Honda Civic Type-R Concept (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/13534-honda-civic-type-concept.html)

RoSonic 23-02-06 21:49

Honda Civic Type-R Concept
 
4 Attachment(s)
Honda Civic Type-R Concept va fi prezentat saptamana viitoare la Geneva.

Conceptul are motorul 2.0 l i-VTEC prezent si pe vechiul TypeR insa nu se stie daca si in varianta de serie va fi acelasi.

Mustang 23-02-06 21:52

:shock: wow...ce bot agresiv....totusi seamana si cu o masina a viitorului...a fast one ...

e frumushica...imi place !

ciprian_the_1 23-02-06 22:43

masina e criminala
am auzit si eu ca se lanseaza tot cu motoru de 2l vtec de 200 cp si tot aspirat daca nu ma insel dar cred ca nu ma insel
Oricum masina e tare nu am cei reprosa
pacat ca nu se inporta si la noi modelu ala tare care e numai pt america ala de 230cp cred
bafta

nikkon_kde 23-02-06 22:53

mda...tipic Honda...superb...ma gandesc sa ma bag la una....si sper sa fi schimbat schimbatoru ala pe care nu-l suport la modelul de acum.

sil4tuning 24-02-06 05:40

o sa apara si pe strazile noastre cat de curand ...pana la anul
pretul nu va fi mare ...de fapt identic cu cel din prezent

dexter_20 24-02-06 08:14

look at her: she is a forest fire

Eugen_TL 24-02-06 11:44

aoleu ce mortala e ==== o felina adevarata :D

TheMagicPenguin 24-02-06 14:35

NO COMMENT... :shock:

Mihaitza_tdi 24-02-06 15:22

Hmmmmmmmmm..........bestiala masina botul ala agresiv arata ff bine!!!! :shock: :D

Achim 24-02-06 16:52

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"sil4tuning\"
o sa apara si pe strazile noastre cat de curand ...pana la anul
pretul nu va fi mare ...de fapt identic cu cel din prezent

din pacate, pretul va fi mai mare... mult mai mare, deoarece in prezent varianta de 1.8i VTec e undeva pe la 18.500, pe cand Type-R-ul EP3 (anteriorul) era la 21.500, iar nu Civic normal undeva pe la 13-14 mii :?

eh, macar sa merite, fiindk se pare ca cei de la Honda s-au decis sa atace clasa premium... :P

Achim 24-02-06 16:52

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Achim\"
Quote:

Originally Posted by \"sil4tuning\"
o sa apara si pe strazile noastre cat de curand ...pana la anul
pretul nu va fi mare ...de fapt identic cu cel din prezent

din pacate, pretul va fi mai mare... mult mai mare, deoarece in prezent varianta de 1.8i VTec e undeva pe la 18.500, pe cand Type-R-ul EP3 (anteriorul) era la 21.500, iar un Civic normal undeva pe la 13-14 mii :?

eh, macar sa merite, fiindk se pare ca cei de la Honda s-au decis sa atace clasa premium... :P


Achim 24-02-06 16:54

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ciprian_the_1\"
masina e criminala
am auzit si eu ca se lanseaza tot cu motoru de 2l vtec de 200 cp si tot aspirat daca nu ma insel dar cred ca nu ma insel
Oricum masina e tare nu am cei reprosa
pacat ca nu se inporta si la noi modelu ala tare care e numai pt america ala de 230cp cred
bafta

modelul de america se numeste Civic Si (atat pe modelul meu, cat si pe acesta nou), si din pacate e o motorizare mai slaba. De exemplu, Type R-ul din 2005 avea 200 de cp, iar Si doar 160, iar acum, Si-ul din 2006 are 200 de cp, si sa vedem ce o ne rezerva Honda pt Type R :roll:
in schimb, din aproape acelasi motor (2.0 16v VTEC), pe S2000 au scos peste 245 de cp :shock:

bodyspeed 24-02-06 18:29

e super tare
chiar arata super bine masina :wink:

turbogrizzly 24-02-06 19:11

Re: Honda Civic Type-R Concept
 
pacat ca nu e gratis

Spark 24-02-06 22:29

Hnda Civic ... tot tipu` a fost o masina adevarata ... si se pare ca si in viitor asa va ramane ...
designul e exceptional ...incredibil ...
te lasa fara cuvinte ... :shock: :shock: :shock:


All times are GMT +2. The time now is 17:30.

- Copyright 2026 4Tuning