Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 18-07-09, 13:09   #61
Flippy20

Stage 3
 
Flippy20's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 135
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

doamne dumnezeule nu am zis k nu o sa se vanda

dar fiecare masina facuta de bugatti e facuta cu un pret mai mare decat p[retul de vanzare nu mai stiu exact suma cu kre ies pe minus la fiecare masina ...
__________________
OT-58-FIN....BEWARE
Flippy20 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 13:35   #62
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Quote:
Originally Posted by Flippy20 View Post
doamne dumnezeule nu am zis k nu o sa se vanda

dar fiecare masina facuta de bugatti e facuta cu un pret mai mare decat p[retul de vanzare nu mai stiu exact suma cu kre ies pe minus la fiecare masina ...
Da , stiu chestia asta. Dar in opinia mea sunt balarii aruncate publicitatii , un fel de strategie de marketing ca sa vada omul de rand ce minunati sunt cei de la VW. Ziceau ca pierd vreo 4,5 milioane dolari / buc. de Veyron. Mie asta mi se pare doar o gogoasa aruncata publicitatii , pentru a impresiona. Dupa parerea mea cel care cumpara un Veyron il cumpara pentru ca si-l doreste , pentru ca ii place , pentru ca e rar si nu stiu cat de mult se uita la bani . Facem un calcul simplu si ne dam seama ca cei de la VW au pierdut cu Veyron-ul aprox 1.3 de miliarde $ ; banii astia eu zic ca ei ar prefera sa ii investeasca in dezvoltarea altor modele si nu sa-i arunce asa pe fereastra. E posibil sa fie adevarata treaba dar atunci cu masina asta ma gandesc ca vor iesi pe plus pentru ca au deja motorul , cutia si alte elemente de la Veyron.
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 09:39   #63
lucian1985

Stage 5
 
lucian1985's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 338
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Foarte frumoase liniile din spate.....dar de ce 8 tevi de esapament???
lucian1985 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 22:13   #64
bytzu11

Stage 3
 
bytzu11's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 169
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Thumbs down Re: Bugatti pregateste un nou model

Ce farmec mai au masinile astea...daca ni le arata bucatica,cu bucatica???..oricum nu ma indoiesc ca o sa fie un alt supercar veritabil...dar cand o sa apara,nu o sa fie vreo surpriza...
__________________
Muscle Car Fan...4ever......Dacia&Opel Driver...4now...
bytzu11 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 22:36   #65
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
Da dar vad ca nu au "bani",sau "tupeu" sa scoata din productie "classicul" W16,8 litrii ....daca erau asa tari scoteau ceva mai smecher ...dar....si-au "tocit" prea mult neuroniii cu motorul asta ca sa scoata ceva mai tare !ce au scos ei pe Veyron e revolutionar fara prea multe cuvinte ...!
Ai venit sa aberezi si aici ? De ce sa scoata alt motor cand W16-le ala inca e in forma si e foarte performant ? Sau tie nu iti ajung 1001 CP ? . Ti se pare ca Mercedes a scos pe noul E Klasse alt motor pentru varianta AMG ? Tot 6.2-ul este. La fel si 65 AMG care s-a aflat si pe vechiul SL si exemplele pot continua. E aberant sa renunti la un motor care inca este bun, dar unii sunt inca in grota si nu pot realiza asta pana nu le desenezi. Bani cred ca au destui, daca sunt in VAG. Daca nu aveau nu puteau sa scoata pe piata Veyron, sa faca toate cercetarile si sa il vanda in pierdere. Dumb ppl...
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 22:43   #66
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Ai venit sa aberezi si aici ? De ce sa scoata alt motor cand W16-le ala inca e in forma si e foarte performant ? Sau tie nu iti ajung 1001 CP ? . Ti se pare ca Mercedes a scos pe noul E Klasse alt motor pentru varianta AMG ? Tot 6.2-ul este. La fel si 65 AMG care s-a aflat si pe vechiul SL si exemplele pot continua. E aberant sa renunti la un motor care inca este bun, dar unii sunt inca in grota si nu pot realiza asta pana nu le desenezi. Bani cred ca au destui, daca sunt in VAG. Daca nu aveau nu puteau sa scoata pe piata Veyron, sa faca toate cercetarile si sa il vanda in pierdere. Dumb ppl...
tie chiar iti place sa te certi. inteleg ca asta e parerea ta dar pentru ce sunt expresiile "dar unii sunt inca in grota si nu pot realiza asta pana nu le desenezi". nu cred ca sa ne facem in toate felurile unul pe altul e ideea acestui forum. am spus si pe alt thread ca nu te mai bag in seama dar prea intreci masura.
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 22:47   #67
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Ai partea ta de dreptate si nu imi place sa ma cert dar cand vezi astfel de specimene si te gandesti ca mai traiesc si printre noi nu e prea placut si s-ar putea sa te irite.

PS: Avand in vedere ca ai postat imediat dupa mine de ce mai e nevoie sa dai Quote ?

PS2: Ar fi bine sa iti respecti "promisiunea". Cel putin eu as avea de castigat .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 23:06   #68
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Anaconda, nu ca iti place, e pasiunea ta de fapt, si eu am zis ca nu te mai bag in seama, dar cand vad cum vorbesti...sa stii ca si eu am diverse pareri urate tare despre tine, si multi altii insa oamenii de obicei se abtin, cel putin de la jigniri de mahala, nu fac dejectie pe forum, gandesc si trec mai departe. Si iti place si sa te contrazici cu toate ca iti arata omul dovada inca o tii pe a ta...si mie imi venea sa te fac in toate felurile cand m-ai acuzat de ceva ce spusese altcineva pe forum, ti-am aratat postul aceluia si ai vazut ca incurci userii...da m-am abtinut de la jigniri de genul...
__________________
ROCK HARD RIDE FREE

Last edited by slayersland; 19-07-09 at 23:09.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 23:14   #69
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Da, am vazut foarte multe dovezi de la domnul YGD cam pe toate thread-urile. O gramada de dovezi care erau in contradictie cu legile fizicii. Pana una alta faci ce vrei, nu ma intereseaza, dar ca o recomandare ia-te de mana cu laur si nu "ma mai bagati in seama". Eu as avea mult de castigat, sau va adaug eu la ignore list ca sa nu mai imi omor ochii degeaba citind ineptii .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 23:18   #70
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,237
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Quote:
Originally Posted by lucian1985 View Post
Foarte frumoase liniile din spate.....dar de ce 8 tevi de esapament???
arata chiar urat cu 8 tevi...

dar nu`i problema asta.. cand il voi cumpara, le modific si fac 2 sau 4
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 14:17   #71
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Deci acum "mogulii" vor putea sa`si duca si copiii si bagajele cu 407 km/h.....
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 15:54   #72
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Un shooting-break de la Bugatti? Idea imi place
Sa fie hibrid sau 100% electric) patru locuri si atunci, clar va avea la fel de mult succes ca fratele Veyron.

PS. Nu cred ca ii va spune Bordeaux. Bugatti foloseste nume in relatie cu competitia auto si lumea Bugatti de nainte.
__________________
JET GALORE

˙qɐɐs ʇɐ op ǝʍ sɐ ʇsnɾ `ǝʌıʇɔǝdsɹǝd ʇuǝɹǝɟɟıp ɐ ɯoɹɟ sƃuıɥʇ ǝǝs noʎ uǝɥʍ sʞoo| ʇı ʍoɥ sı sıɥʇ
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 03:09   #73
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

s-au gandit si ei sa mai scoata ceva. au lansat atat de multe editii speciale ca eu nu inteleg cum mai pot fi numite speciale. oricum, dincolo de performante si tehnologia inglobata in masina asta, bugatti e pentru bogati snobi si nesimtiti...
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 12:46   #74
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Ai facut repede catalogarea celor care isi permit asta nu ? De unde stii tu ca eventualii posesori o sa fie snobi nesimtiti ?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 13:33   #75
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Stiti cum e cu vorba aia "vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca-s acri" Mie unul mi se pare o masina frumoasa cu un design futurist si care cu siguranta o sa se vanda ca painea calda
skoda boy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -