Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-09, 17:54   #181
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
la exterior masina asta o strica rau masca aia din fata care e facuta pe semirotund, aia strica tot aspectu masinii, in rest are o linie reusita. La interior e urata cu spume, ala nici nu se poate numi interior si lux in acelasi timp. Dar astia nu stiu sa faca ceva calumea de 1 milion de euro, ce lux e ala comparandu-l cu Mercedes-Benz in lux. Interioru pare gol si lipsit de orice rafinament. Multi dintre voi ati ravni la masina asta, ca are peformantele foarte bune,e cea mai rapida masina, daca ar fi fost mai putin performanta, ziceati ca e un harci de doi lei, dar are motorul ala care ridica toata masina. In rest n-ar ravni nimeni la ea, ca aspect si lux e putin ce ofera.
Cred ca te-ai uitat la alte poze. Daca nici asta nu e luxoasa, atunci cine e ? Sau la tine lux = multe butoane ? . Uita-te la limuzinele adevarate, toate au interior simplist, nu trebuie sa fie miliarde de butoane la vedere. Interiorul asta este demential.

LE: Cum sa te plangi ca arata opulent ? Cam cum ai vrea sa arate o masina de 1 mil euro ? Sters asa, sa treaca neobservata nu ? .
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 15-09-09 at 17:57.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 19:38   #182
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Super daca are tot 1001 cp si mai misto o sa fie superba
foss is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 19:49   #183
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Cred ca te-ai uitat la alte poze. Daca nici asta nu e luxoasa, atunci cine e ? Sau la tine lux = multe butoane ? . Uita-te la limuzinele adevarate, toate au interior simplist, nu trebuie sa fie miliarde de butoane la vedere. Interiorul asta este demential.

LE: Cum sa te plangi ca arata opulent ? Cam cum ai vrea sa arate o masina de 1 mil euro ? Sters asa, sa treaca neobservata nu ? .
Nu stiu mie nu-mi place, daca tie iti place bravo tie. Sper sa o ai in 20 de ani.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 23:04   #184
PepsY

Stage 3
 
PepsY's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 152
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

spate d porsche panamera ( nu stiu daca se scrie exact asa ) , si fata d vw phaeton ( sau audi a8 )
PepsY is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 23:21   #185
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Cum zicea cineva mai sus, se va vinde asa cum s-au vandut toate Bugatti-urile de alungul vremii. Bugatti in ultima vreme e o masina care e facuta sa nu placa la toata lumea, ci urmareste pe acei clienti care pur si simplu vor.. atlceva.
Parerea mea e sa scoata cromul ala ca nu da bine si sa mai modifice spatele... e prea ascutit si fata sa caute o alta forma a botului si a farurilor... iar interiorul mie imi place.

Off Topic: Adevarul e ca in ziua de azi este foarte greu sa scoti o masina frumoasa - eleganta - sportiva si cu un design integral original cu care sa nu semene cu o alta masina, ptr sunt foarte multe masini, fata de acum odinioara si ideile de design sunt putin epuizate. Acum e inceputul la trecerea de la masina normala la cea ce noi azi numim , OZN-uri.. tehnologia avanseaza si cu ea design-ul, si atunci cand masinile o sa arate mai SF..designeri o sa aibe iara idei originale de design. Pana atunci... sa treaca criza si sa mai creasca nivelul de trai in tarisoara noastra!
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 23:59   #186
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Oameni buni, ala nu e crom, e aluminiu. Jezas..
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 11:14   #187
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

E superba din toate punctele de vedere...pur si simplu nu ma asteptam ca dupa Veyron sa scoata ceva mai sau la fel de awsome! Dar au reusit. Foarte multa originalitate in fata, spate mai putin, interior like no other...alumniul respectiv e fff original incastrat in forma masinii...chiar nu am ce sa ii reprosez...Bugatti e pe val!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 11:24   #188
Ferruccio

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 5
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Eu sunt fermecat de cele 8 (opt) tevi de esapament. Cu toate astea, spatele de Panamera ramane...
Ferruccio is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 02:58   #189
993turbo

Stage 5
 
993turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 368
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Am avut ocazia sa stau de cateva ori prin preajma unor oameni de acolo de SUS. Si nu vorbesc de senatori sau de nustiuce imbogatit peste noapte cu ceva miliarde in cont. Vorbesc de oameni de inalta clasa, atat ca "sange albastru" dar si ca educatie, inteligenta si f f f multi bani. Oameni care pot cumpara o mica tara (daca nu o au deja, -hint,hint) Nu, mai sus, mai multi bani decat cei promovati de obicei in Forbes . Genul de oameni care nu apar in ziare . Si stiti ceva? Asta e masina perfecta pt clasa asta. E urata? E frumoasa? E rapida? E scumpa? Astea sunt intrebari pt muritoriii de rand. Cand esti acolo SUS (mai sus decat acolo, mult mai sus ) cumperi ce ti place (sau si mai bine si de obicei) ce comanzi si iti place. "Eu stabilesc ce e la moda" sau "Eu creez noul trend" sau" Eu decid ce are succes". Daca era un fel de Maybach sau Aston Rapide oamenii de SUS ar casca de plictiseala. Da, stiu, nu e democratic, nu e egalitate, nu stiu ce sa cumpere cu banii, sunt snobi, samd. Dar stiti ceva? Chiar ii doare in cot de parerea altora. Cum sa explic? Nu sunt interesati de navigatie cu ultima harta updatata live prin 3G. Sunt mai interesati in ce fel miroase pielea comandata in masina. Daca seamana cu izul cognacului din seara aceea din Belize. Sau cum arata masina in fata castelului. Daca jentile se asorteaza cu motoarele de pe Cessna Citation X. Daca furnirul din interior le aduce aminte de puntea de comanda de pe yachtul bunicului. Ce incerc sa spun este ca au alt sistem de valori. Ca sa duc la polul opus extrem e ca si cum ai intreba cat consuma masina asta... Cauta ceva cu adevarat original. Cu traditie. Cu istorie. Cu o anumita imagine. Garantat de calitate maxima. Non plus ultra. De limuzine Lincoln de 15m de prost gust cu semineu inauntru e plina lumea.
Mie imi place masina asta. Da o senzatie de putere si siguranta suprema, o vad ca un yacht facut sa strabata continentele in comfort suprem. Interiorul e superb dupa mine, chiar lipsa (evidenta cel putin la suprafata) a "jucariilor" o face speciala. Si mai important, sa judeci masina asta dupa niste poze si un filmulet e o greseala cred. E un asalt al simturilor, si vorbesc de toate simturile aici. Pun pariu ca in viata reala este imensa. Cam aceeasi reactie am avut o cu un Phantom in viata reala.
Cat costa? Cui ii pasa dintre cumparatori? Daca ai mai multi bani decat poti cheltui intr o viata, chiar daca te straduiesti zilnic, cui ii pasa?
Daca incerci sa te rupi un pic de ceea ce esti obisnuit, sa privesti complet detasat, relaxat de ziua de maine, cand vezi asa ceva in viata reala e un eveniment. Trebuie doar sa te lasi in voia simturilor, sa te bucure faptul ca fiecare surubel este insurubat manual astfel incat taietura pt surubelnita sa raman perfect orizontala. Sau la acelasi unghi cu unghiul parbrizului daca e pe rama parbrizului. Si chiar daca e acoperit de lemn (lemn, nu furnir) si nu o sa l vezi toata viata decat accidental. Detalii. Multi vad, putini pricep. Si nici nu trebuie sa priceapa toti. Sau sa aprobe toti. E bine asa cum e.
Enjoy!
__________________
Porsche. There is no substitute.
996 Turbo
PCA member

Last edited by 993turbo; 23-09-09 at 03:06.
993turbo is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 08:22   #190
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Probabil te-ar surprinde foarte mult să afli că majoritatea pasionaților adevărați gândesc exact la fel, indiferent de nivelul lor financiar (și foarte puțini dintre ei sunt miliardari), iar ”restul lumii” îi întreabă pe un ton disprețuitor: ”ce, tu ești din cei care ar lua Miura în loc de Murcielago?...”

~Nautilus

PS Miura nu. Un model istoric comparabil cu Bugatti Galibier a fost Jensen Interceptor SP. Sau Bentley R Continental
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 08:23   #191
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Originalul Bugatti T57 Galibier, aici modelul din 1939:



~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 11:57   #192
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Bravo 993turbo pentru post, chiar de mult nu mi a mai facut placere sa citesc un mesaj de la cap la coada si sa mai fiu si in totalitate de acord cu continutul acestuia...Mai ales ca jumatate din useri folosesc maxim 3 cuvinte ca sa isi exprime o parare si in alea 3 cuvinte fac 4 greseli si folosesc 5 exprimari in engleza.De obicei gresite si alea.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 12:38   #193
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

Bugatti 16C Galibier Concept - Noi picanterii

Bugatti 16C Galibier Concept a sosit recent in SUA pentru un eveniment special asa ca este timpul sa ne mai aruncam o privire asupra noului model. Si sa aflam noi detalii...

In primul rand, vorbim de un Bugatti. Iar acest lucru mai inseamna, printre multe altele, si ca Galibier va fi puternic.. foarte puternic. Doar sub capota vom avea acelasi W16 de 8.0 litri, ce se regaseste si pe Veyron. Ce-i drept, in locul configuratiei quad-turbo, aici vom gasi "doar" doua compresoare... De asemenea, se "aude" ca transmisia DSG in sapte trepte va fi inlocuita de una noua cu opt trepte. Cifrele lipsesc deocamdata insa e de ajuns sa specificam ca Bugatti ne promite cel mai puternic si mai rapid sedan din lume.

Interiorul? Modern si clasic, in acelasi timp. De exemplu, soferul isi va indrepta toata atentia catre un set de instrumente digitale situate in spatele volanului, in timp ce pasagerii se vor bucura de ceasuri analogice, montate in mijlocul panoului de bord. In plus, consola centrala se prelungeste pana la locurile spate, care sunt individuale.

Si cand plimbarea s-a incheiat, te poti bucura, la propriu, de ceasul de mana Parmigiani, creat special pentru Galibier.

__________________

Last edited by boy_wonder; 11-11-09 at 10:30.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 10:03   #194
alex22das

Stage 5
 
alex22das's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 312
Member of:
[Opel]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

nu comentez... ma lasat fara cuvinte... luxul la el acasa ... are tot ce vrei.. o bijuterie de masina
alex22das is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 10:27   #195
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Bugatti pregateste un nou model

cred ca nu avem noi in casa ce are ala in masina
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -