Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-04, 18:23   #1
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default Lansare noul S40!

Fratilor,am primit o invitatie de la un amic la lansarea noului S40 la Sala Palatului ieri seara(15.04,pe la .O frumusete de masina!IAr de domnisoare nu mai zic,una si una!!Am facut niste poze si filmulete cu telefonul,cum fac rost de un cablu pt download le postez.Intre timp,incerc sa pun niste poze mai \"oficiale\".
  Reply With Quote
Old 16-04-04, 18:28   #2
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Dar de ce nu merge sa atasez nimic?ADMIN,PLS HELP!Cand ii dau Add Atachment,revine la continutul mesajului fara sa ataseze nimic.Pozele sunt mici de 10K.
  Reply With Quote
Old 17-04-04, 01:52   #3
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

exact asta patesc si eu.. cedeam ca e de la mine da vad ca la niciunu nu merge dc?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 18-04-04, 11:13   #4
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Or fi ramas fara spatiu si nu ne mai lasa sa bagam poze.Chiar nici un ADMIN nu ma poate ajuta????Please!
  Reply With Quote
Old 19-04-04, 18:58   #5
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Iata si niste poze:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	volvo-1.jpg
Views:	132
Size:	5.6 KB
ID:	5495   Click image for larger version

Name:	volvo-4.jpg
Views:	214
Size:	4.8 KB
ID:	5496   Click image for larger version

Name:	volvo-2.jpg
Views:	137
Size:	10.3 KB
ID:	5497  

  Reply With Quote
Old 19-04-04, 19:53   #6
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,621
Member of:
[Moderators]
Default

frumoasa noua bijuterie, despre siguranta nici nu mai trebuie sa zic, ca este cea mai renumita la capitolul asta.
au zis ceva la sala palatului de motorizarea diesel, nu de alta dar eram curios.
__________________
ex. Astra Bertone TURBO
ex. Reno 5 GT TURBO
ex. Opel Calibra 2.0 16v
DnI is offline   Reply With Quote
Old 19-04-04, 21:36   #7
grandpa

Stage 3
 
grandpa's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 77
Default

E super masina , I love Volvo apropo ;
Consola centrala kicks ass !

Dar totusi parca din spate seamana umpic cu noul Audi A4 ;
iar din fata cu BMW s3...
Numai mie mi se pare sau mai sunteti ?
__________________
<< Your Site Here >>

www. .com
grandpa is offline   Reply With Quote
Old 20-04-04, 11:34   #8
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Seamana mult cu S60,s-a vrut o continuare pe linia initiata de S60.Motorizarea diesel este doar una deocamdata, 2,0L 136cp,bunicica,zic eu,suta in 9,4,vit max 207.Un dezavantaj la masina asta e ca locurile din spate sunt mai mici la genunchi decat la vechiul S40.In schimb are un sistem, IDIS se numeste,care evita distragerea atentiei soferului in situatii critice cum ar fi depasirile sau franarile prin intarzierea semnalelor de la telefonul mobil integrat sau a altor informatii periferice.Super tare sistemul,e preluat de la aviatia militara.
  Reply With Quote
Old 01-06-04, 22:02   #9
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Weekendul asta voi participa la un event organizat de Volvo cu okazia lansarii S40 in Romania. El va avea loc la Poiana Bv, si va include muuulte test-drive cu toate motorizarile...Promit sa revin cu poze si cu multe amanunte cat de devreme pot!!!!
  Reply With Quote
Old 01-06-04, 23:24   #10
el_loco

Stage 5
 
el_loco's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 588
Default

nu mi se pare reusita masinam la design!!!
...am auzit ca de cand sunt patronati de Ford, au cam aceeasi platforma cu Ford-urile si ca s-a cam dus faza cum ca ar fi cele mai sigure masini.
__________________
| 2002 320d Titanium Silver | WWW.JANTE.TK
el_loco is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 18:52   #11
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Dupa cum am promis revin cu poze, mai intai cele de la lansarea oficiala din Bucuresti...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image_362_.jpg
Views:	134
Size:	37.8 KB
ID:	6681   Click image for larger version

Name:	image_361_.jpg
Views:	125
Size:	34.3 KB
ID:	6682   Click image for larger version

Name:	image_357_.jpg
Views:	87
Size:	34.9 KB
ID:	6683  

  Reply With Quote
Old 15-06-04, 19:13   #12
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Acum poze la sesiunea de test-drive din Poiana Brasov(de fapt de cand am plecat din Buc de la Volvo vineri si pana ne-am intors numai in test-drive am tinut-o :P ). Am pus si poze cu alte modele Volvo( am testat S40, s60, S80, XC70, XC90, V50-breakul la S40, cu motorizari de 2,0D 136cp, 2,4D 165, 2,4 benzina 170cp, 2,5t 220cp, 2,5T 250cp).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image_433_.jpg
Views:	95
Size:	29.4 KB
ID:	6684   Click image for larger version

Name:	image_430_.jpg
Views:	82
Size:	35.1 KB
ID:	6685   Click image for larger version

Name:	image_425_.jpg
Views:	85
Size:	30.3 KB
ID:	6686  

  Reply With Quote
Old 15-06-04, 19:17   #13
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

alte poze...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image_435_.jpg
Views:	110
Size:	35.7 KB
ID:	6687   Click image for larger version

Name:	image_436_.jpg
Views:	112
Size:	37.7 KB
ID:	6688   Click image for larger version

Name:	image_434_.jpg
Views:	86
Size:	30.4 KB
ID:	6689  

  Reply With Quote
Old 15-06-04, 19:22   #14
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

ultimele poze...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image_439_.jpg
Views:	118
Size:	34.8 KB
ID:	6690   Click image for larger version

Name:	image_438_.jpg
Views:	102
Size:	32.7 KB
ID:	6691   Click image for larger version

Name:	image_437_.jpg
Views:	107
Size:	32.0 KB
ID:	6692  

  Reply With Quote
Old 15-06-04, 19:30   #15
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

In incheiere, vreau sa va spun ca au facut o treaba super-buna cu S40 asta, masina compacta, sportiva, stabila cum n-am mai vazut la nici o masina, de siguranta nu mai zic, iar noul T5...vb cuiva de la test-drive...e deranj masinuta asta...mai ales ca are 220cp la mai putin de 1300kg, cuplul maxim de 320 disponibil intre 1500-4500rpm(!!!), suta in 6,7...,de siguranta nu mai vorbesc, doar e Volvo...
SPER SA NU MA BANUIASCA NIMENI DE RECLAMA, AM TRAIT NISTE SENZATII SUPER TARI TESTAND ACESTE MASINI SI AM VRUT SA IMPARTASESC MACAR O PARTICICA DIN ELE PRIN POZE...
PS:am uita de bordul lui T5.....:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image_431_.jpg
Views:	84
Size:	33.5 KB
ID:	6693   Click image for larger version

Name:	image_432_.jpg
Views:	110
Size:	24.0 KB
ID:	6694  
  Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -