Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-04, 10:11   #31
mihaiu

Stage 3
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 108
Default

se simte clar, in special la ibiza, care aduce bine de tot cu 147. dar seat incepe sa aiba personalitate, si asta-i f important...
mihaiu is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 13:28   #32
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Mercedes a decazut mah ???

Pai atunci ce sa mai zici de Ferrari, Aston Martin, Lamborghini sau Bentley ???

Nu vezi ca toti hip-hoperii din state au asa ceva ??? Crezi tu ca ei sunt clienti fideli, colectionari, sau au asteptat 1-2-3 ani ??? :P :P :P

Oricat ar vrea firmele mari sa para serioase, in fata banului gros uita de toate si iti dau masina imediat... Ce lista de asteptare, ce clienti fideli... :P
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 15:34   #33
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Mercedes e deja o masina \"fumata\" in State, si da, faptul ca poti lua masina imediat, mai ales un SLR, este un semn al decaderii prestigiului in fata dorintei de profit cat mai mare...Pacat ca Mercedes s-a dedat la asemenea tehnici de marketing, iar la noi a ajuns deja masina jmenarilor. Uitete, spre ex, la Seat-ul asta, se fabrica NUMAI pe comanda, desi marca n-are cine stie ce prestigiu, stie sa si-l faca in timp.
  Reply With Quote
Old 15-06-04, 16:56   #34
Calindcm

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

Eu nu as conta pe asta.
Si despre SLR , de cate ori am auzit se vorbea de liste de asteptare de 1 an si chiar mai mult , si ca se vor produce maxim 1500 de exemplare.Pe cand , daca este cum spuneti voi toate astea sunt povesti.Eu cred ca si-au facut un mic stoc ca sa scoata mai mult profit.Trebuie sa supravietuiesti. Si eu , asa as fi facut.Uitati-va la Lamborghini care a ajuns sa fie cumparata de VW.Deci eu cred ca ar putea sa faca si Seat la fel.Sa speram ca nu.
Cat despre hip-hoperii din state eu stiam ca umbla mai mult cu Hummer , Caddy , Chevy si alti mastodonti .
__________________
There is no replacement for displacement. If you don\'t agree with this you go against the fundamentals of engine dynamics. Doesnt matter what continent you\'re on.
Calindcm is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 18:14   #35
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

+ k alea din videoclipuri sunt inchiriate
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 18:42   #36
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Quote:
+ k alea din videoclipuri sunt inchiriate
Haide mah... Si alea din MTV Cribs sunt inchiriate ??? Pai numai Missy avea Lamborghini Diablo si Ice T... Din ce tin eu minte. Bentley... Cine nu are ??? P Diddy, Justin, etc... Asta din ce am vazut la tel.

Sa fi sigur ca nu sunt inchiriate !!! Parerea mea...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 19:40   #37
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Da, dar ai mai vazut tu vreun Mercedes in ultimul timp? (in afara de ala din videoclipul cu Sean Paul si Blue Cantrell, SL 550 AMG ala turcoaz :P )
  Reply With Quote
Old 15-06-04, 19:51   #38
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

rapperi din state au escalade alea alea :P murcielago... nu prea i-am vazut in mertzuri..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 20:36   #39
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default

putini rapperi am vazut ca sa nu aiba macar un mertzan..
yonutz is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 21:38   #40
roguru

Stock
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 6
Default

@Hondarul
Mai shtii ce conditii trebuia sa indeplinesti ca sa cumperi un ferrari f50?
Trebuia sa mai ai un ferrari de vreo 3 ani mi se pare, sa semnezi nu stiu cate contracte ca nu faci curse cu ea, ca nu faci accident, ca nu stiu ce si nu stiu cum.
In conditiile astea nu cred ca ferrari si-a pierdut clasa. Ferrari ramane Ferrari.
Nu shtiu cum s-a facut cu ferrari enzo, dar cred ca a fost la fel (oricum nu cred s-o cumpere prea multi - costa 2 mil $)
Din pacate exista niste tarani care au facut varza cateva f50-uri. Dupa ce ca s-au facut vreo 150 nu stiu exact, astia le mai shi bushesc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	f50_062202_02.jpg
Views:	71
Size:	36.9 KB
ID:	6697   Click image for larger version

Name:	f50_062202_01.jpg
Views:	66
Size:	22.8 KB
ID:	6698   Click image for larger version

Name:	f50_040202_007.jpg
Views:	70
Size:	49.0 KB
ID:	6699  

roguru is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 22:07   #41
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

panarame frate... nush cum au putut sa buleasca masinile astea..
io mi-as taia glanda.. daca as face asa ceva.. wtf ... de masina asta ai grija frate...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 23:58   #42
Calindcm

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

Ai dreptate.
Eu sa am un F50 ar sta ca-n puf.
Dar asta pot face banii din om.Ajung sa nu le mai pese de nimic , in afara de propria persoana.Masina ramane doar un mijloc de a atrage femei sau de a se da shmecheri.
Oricum , oricata grija ai avea daca intra unu in ea (pe contrasens sau daca nu ai bagat-o in graj) nu mai depinde de tine.
Calindcm is offline   Reply With Quote
Old 16-06-04, 00:14   #43
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default Re:

[quote=\"roguru\"]@Hondarul
Mai shtii ce conditii trebuia sa indeplinesti ca sa cumperi un ferrari f50?
Trebuia sa mai ai un ferrari de vreo 3 ani mi se pare, sa semnezi nu stiu cate contracte ca nu faci curse cu ea, ca nu faci accident, ca nu stiu ce si nu stiu cum.
In conditiile astea nu cred ca ferrari si-a pierdut clasa. Ferrari ramane Ferrari.
Nu shtiu cum s-a facut cu ferrari enzo, dar cred ca a fost la fel (oricum nu cred s-o cumpere prea multi - costa 2 mil $


de unde frate sa coaste ferrari enzo 2 mil$ret catalog 750 000$
ce conditiit;sa fim seriosi se gasesc de vanzare pe siturile specializate(cele de lux)si nu t-i pune nimeni conditii...sa pui banu jos si ai masina..bineinteles cine isi permite
www.ferraribuy.com
yonutz is offline   Reply With Quote
Old 16-06-04, 00:23   #44
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default

sa revenim la subiectul topicului. ..looooooooool
no comment seat..am ramas uimit de noul disign al lui Toledo...si a l Alteei
fff frummos :P
yonutz is offline   Reply With Quote
Old 16-06-04, 07:33   #45
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default Re:

Mercedes a devenit masina umbrelor si a carbunilor miscatori (va las sa va datzi seama singuri despre cine e vorba).
Oricum...Asteptam noile masini pe strazi (inclusiv seat-ul din poze)
__________________
My Love!!! Skoda Octavia 1---1.6---102 cp

https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/58549-my-love-octavia-1-a.html (stare actuala : Stock)
Stuey is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -