Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 13-06-04, 16:31   #16
Calindcm

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

A shi inca ceva.
Va fi fabricat la uzina din Waking , in Anglia in cca 500 exemplare/an si va acosta aproximativ 375000 euroi.Ii facut in colaborare cu Mc Laren.
__________________
There is no replacement for displacement. If you don\'t agree with this you go against the fundamentals of engine dynamics. Doesnt matter what continent you\'re on.
Calindcm is offline   Reply With Quote
Old 13-06-04, 17:42   #17
th1nk3r

Stage 4
 
th1nk3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 256
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
SLR IN ROMANIA? poate noul SLK.. hai spuneti-mi si mie cum e cu SLR-u...
Este sigur SLR in Romania... A vazut un prieten de-al meu in Iasi, acum mai mult de o luna. La inceput nu l-am crezut nici eu, crezand ca e vorba de SLK, dar mi-a aratat poze . Intreaba pe baietii din Iasi, poate l-a mai vazut cineva. Nu era inca inmatriculat definitiv, dar am inteles ca e al unui traficant din Suceava sau ceva de genul asta...
__________________
Colorata maine-i gataaaa...!
th1nk3r is offline   Reply With Quote
Old 13-06-04, 18:19   #18
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default Re:

Este si slr si slk...nu stiu de ce va mira??
Cel putzin Slk l-a aratat si la auto run..Scuze daca am facut cumva reclama.
Stuey is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 03:18   #19
Nesanatosu

Stage 2
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 72
Default

Ma baieti ce dracu....SLR?????in iasi condusa de un traficant din suceava....ar trebui sa va faceti o casa de filme.....astept cu nerabdare urmatoarea comedie
Nesanatosu is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 08:37   #20
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

thinker ai zis ceva d poze punele si u p forum plzzz
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 08:56   #21
mihaiu

Stage 3
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 108
Default

frumos seat, da parca prea arata toate supercarurile astea noi a nave spatiale... parca tot mai mult mi-ar placea un twr sau o replica de cobra sau de porsche... oricum, seat a inceput sa faca super masinute, se simte mana lui de silva.
mihaiu is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 09:35   #22
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

SLR chiar are 1700 kg mah ??? Credeam ca e mai usor. Am vazut la tv ca cica sunt 2 kg / cal... Cei mai fericiti armasari din lume !!! :P :P :P
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 10:13   #23
th1nk3r

Stage 4
 
th1nk3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 256
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Nesanatosu\"
Ma baieti ce dracu....SLR?????in iasi condusa de un traficant din suceava....ar trebui sa va faceti o casa de filme.....astept cu nerabdare urmatoarea comedie
Daca tu crezi ca eu am kef de glume...
vad ca ai la locatie Iasi, inseamna ca stii locurile, oarecum. Omu' mi-a aratat doua poze cu un SLR, in parcare la Hala Centrala. Nu stiu al cui era, faza ca ar fi al cuiva din Suceava asa am auzit-o asa o spun mai departe. Dar masina a fost in Iasi si a vazut-o destul de multa lume, se ingramadeau meltenii ca la urs...

Daca bajetul mai are pozele la el si nu le-a trimis acasa (ca e student si sta in camin) il pun sa le scaneze si sa mi le trimita prin mail ca sa le pun pe forum...
th1nk3r is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 11:02   #24
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Pot sa JUR ca l-am vazut si eu odata, nu mai sunt sigur unde, cred ca prin Bucucuresti, dar sigur l-am vazut. Oricum am vazut si noul SLK la noi asa ca...
Mihai, intr-adevar, pai Walter Da Silva a fost designer la Alfa si uite ce bijuterii cu super-design a scos, care nici macar nu s-au invechit cu vremea. Oricum se vad niste urme de Alfa in modelele noi de la Seat.
  Reply With Quote
Old 14-06-04, 20:54   #25
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

lool... las` mey ca stiu si eu cum arata slr... dar voaim sa-l vad in romania.... zicea cineva ca a facut un amic de-al lui poze la slr... oricum PM inseamna Private message sau poate sa ai insemne si...
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 23:19   #26
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default Re:

Ce atzi zice sa vina la liniutze nishte masini ca astea??Gallardo, slr, slk, seat, ferrari...ca avem...(mai putzin seat)..dar nu avem drumuri sa se bage oamenii la curse...
__________________
My Love!!! Skoda Octavia 1---1.6---102 cp

https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/58549-my-love-octavia-1-a.html (stare actuala : Stock)
Stuey is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 23:31   #27
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default Re:

SLR...e deja in romania...a fost in romania inainte de lansarea oficiala din germania...
si chestia cu pustii (soferi de duminica) care isi cumpara masini tari sa vada lumea ca au bani fara sa realizeze ce au sub capota...
Eu m-am saturat de astia.[/quote]


slr nu este in romania..deocamdata ..tu vb de noul slk.care intradevar a fost achzitonat de u roman,inainte de prezenatre oficiala din germania
yonutz is offline   Reply With Quote
Old 14-06-04, 23:48   #28
yonutz

Stage 2
 
yonutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 73
Default

slr se fabrica umai de las farsitul 2004,singur va spun ca slr (vazut pe rtl)il are david coulthard de la mclarenf1(el fiind imaginea masinii in lume)........si in romania va fi prezentarea oficiala la inceputul 2006.


frumos seat........o sa aiba succes...si se vede ca seat merge inainte cu fruntea sus..din ce in ce mai multe automobile vndute,design futurist......si sa nu uitam de seaturile care concueaza in campionatul mondial de turisme care fac fata si scot din ce in ce mai bune rezultae desi sunt intarti in turisme nu de mult...succes seat
yonutz is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 09:07   #29
th1nk3r

Stage 4
 
th1nk3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 256
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"yonutz\"
slr se fabrica umai de las farsitul 2004,singur va spun ca slr (vazut pe rtl)il are david coulthard de la mclarenf1(el fiind imaginea masinii in lume)........si in romania va fi prezentarea oficiala la inceputul 2006.
Ce spui tu, straine? SLR McLaren a fost prezentat oficial in septembrie 2003 la Frankfurt Motor Show si tot de atunci a inceput productia, primele exemplare au fost deja livrate in noiembrie... Nu stiu daca ai vazut reportajul de saptamana trecuta de la fabrica McLaren din Anglia, a fost la Studio Formula1 inainte de cursa din Canada un reportaj cu vizita reginei si au spus ca a vizitat inclusiv linia de productie pentru SLR.

Daca vrei sa cumperi unul, pentru 450.000 euro iti vine in septembrie 2004, iar pentru 560.000 de euro il ai maine, DennigCars, unul dintre cei mai mari distribuitori de masini de lux, il are pe stoc: > link (click aici) <
th1nk3r is offline   Reply With Quote
Old 15-06-04, 09:43   #30
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Faza cu SLR-ul pe stock mi se pare de tot ***u...se vede ca MErcedes si-a pierdut si ultimul gram de prestigiu, acum tot tzaranu cu bani o poate cumpara.
yonutz, daca te duci pe www.seat.com, ai sa vezi o idee de cum o sa arate noul Toledo...te sperii!!!!!!!
  Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -