Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-09, 15:58   #16
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

mda si eu sunt de aceasi parere mai frumos designul original..nu se potriveste pe ferarri poate pe alte modele
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 16:06   #17
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

Ma doare inima

Later Edit: aaaaaaaaa, m-am prins, ii din aia pe telecomanda.

Last edited by bogg; 27-01-09 at 16:12.
bogg is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 16:15   #18
HD-90-MTZ

Stage 5
 
HD-90-MTZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 457
Member of:
[VW]
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

Mie personal imi place mai mult originalul...erau de ajuns modificarile la motor si o vopsea tare eventual si niste jante..
HD-90-MTZ is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 16:19   #19
Car Lover

Stage 4
 
Car Lover's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 185
Member of:
[Opel]
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

Kit-ul arata destul de bine ...dar cand o sa inteleaga japonezii astia ca pe masinile europene nu se pun mega-eleroane ca pe ale lor?
Car Lover is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 17:55   #20
life=car

Stage 2
 
life=car's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 45
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

tipii astia chiar tin mortis sa strice toate masinile europene......de ce ar fi avut nevoie un F430 de un ditai eleron cand e una dintre cele mai manevrabile masini ale momentului
life=car is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 18:48   #21
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

numa jponezii puteau sa modifice un ferrari...nu zic ca e urat dar nu se preteaza sa tunezi un ferrari........mie nu mi se pare logic....
VBogdan is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 19:09   #22
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

nu imi place imensitatea aia de eleron
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 23:17   #23
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

am zis ferrari si gata ,zic curse si stop
sparly is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 23:43   #24
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

Quote:
Originally Posted by shu.lee View Post
ferrari are un design extrem de studiat, linii a caror frumusete iti misca simturile, ferrari e o adevarata opera de arta (aspecte pe care nu le am descoperit eu acuma ) si zic ca acest kit nu se ridica la standardele ferrari ( nu zic ca e urat cu toate ca eleronul ala e exagerat)
hai ca deja exagerezi! ... arata bine un ferrari ( cam toate ) dar nu este opera de arta si nu va fi prea curand! sunt foarte frumoase si exclusiviste .. dar atat!
Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
nu merge stilul japonez pe masinile europene si cu atat mai mult pe un ferrari ...pe sylvia pe rx7 si toate jucariile lor intradevar ar fi mers de minune dar peste ferrari nu prea mai ai unde sa te bagi
couldn't agree more !

Quote:
Originally Posted by Car Lover View Post
Kit-ul arata destul de bine ...dar cand o sa inteleaga japonezii astia ca pe masinile europene nu se pun mega-eleroane ca pe ale lor?
nici pe ale lor dar stii tu! exista japonezi , mexicani si romani ! fiecare in stilul lor de a "tuna" o masina

Quote:
Originally Posted by life=car View Post
tipii astia chiar tin mortis sa strice toate masinile europene......de ce ar fi avut nevoie un F430 de un ditai eleron cand e una dintre cele mai manevrabile masini ale momentului
nu prea e cea mai manevrabila dar nu-i rea!

Quote:
Originally Posted by VBogdan View Post
numa jponezii puteau sa modifice un ferrari...nu zic ca e urat dar nu se preteaza sa tunezi un ferrari........mie nu mi se pare logic....
cam asa ziceam si eu
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 00:14   #25
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

@dolb ... sa stii ca noi cu mexicanii ne-am intelege de minune la capitolul asta...si la ei ca si la noi poti gasi stil si bun gust dar primeaza tiganiile shi ''tuningul pe genunchi'' gen : las' bha costele ca am eu un tovaras iti face mai ieftin...scz de oftopic
ptr. modificari mai ales ale unui ferrari personal as alege ceva din ograda noastra...sunt tuneri europeni care au adaugat un plus pe ici pe colo si au facuto cu gust si intr-un mod discret si totodata eficient
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 00:39   #26
marian_tgv

Stage 5
 
marian_tgv's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 454
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

arata destul de bine...dar.........sa dispara eleronul !!!
marian_tgv is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 10:13   #27
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Ferrari F460GT - kitsch

Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
@dolb ... sa stii ca noi cu mexicanii ne-am intelege de minune la capitolul asta...si la ei ca si la noi poti gasi stil si bun gust dar primeaza tiganiile shi ''tuningul pe genunchi'' gen : las' bha costele ca am eu un tovaras iti face mai ieftin...scz de oftopic
ptr. modificari mai ales ale unui ferrari personal as alege ceva din ograda noastra...sunt tuneri europeni care au adaugat un plus pe ici pe colo si au facuto cu gust si intr-un mod discret si totodata eficient
si mexicanii si romanii apeleaza la flacari pe toata masina + eleroane mari ! si bodykit-uri cat mai kitsch posibil !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 11:13   #28
Vasi11

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 202
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

parca e un pic cam incarcata totusi cu eleronu ala de curse.. o preferam in varianta simpla
Vasi11 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 11:13   #29
Bughilas

Stage 5
 
Bughilas's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 671
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

daca era de culoare rosie ii statea mult mai bine...mai semana a Ferrari chiar daca e un GT
Bughilas is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 13:32   #30
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Ferrari F460GT by IdingPower

Quote:
Originally Posted by VBogdan View Post
numa jponezii puteau sa modifice un ferrari...nu zic ca e urat dar nu se preteaza sa tunezi un ferrari........mie nu mi se pare logic....
ai dreptate...nu se preteaza...de aceea nici un "tuner" nu se oboseste cu ferrari. nici novitec


nici walz

nici hamman

si cu atat mai putin mansory


Quote:
Originally Posted by Car Lover View Post
Kit-ul arata destul de bine ...dar cand o sa inteleaga japonezii astia ca pe masinile europene nu se pun mega-eleroane ca pe ale lor?
Quote:
Originally Posted by life=car View Post
tipii astia chiar tin mortis sa strice toate masinile europene......de ce ar fi avut nevoie un F430 de un ditai eleron cand e una dintre cele mai manevrabile masini ale momentului

ai dreptate....eleroanele de ricer nu se pun pe ferrari


adevaru' ii ca nici mie nu-mi place eleronul ala, dar sper sa fie macar practic.

nu mai fiti ipocriti si lasati generalizarile cretine gen "japonezii fac aia japonezii fac aialalta" ca nu toti japonezii sunt tuneri, nu toti tunerii japonezi regleaza ferrari, nu toti tunerii japonezi strica masinile. ceea ce nu prea pot spune despre cei europeni (exc novitec )

off-topic#2:
life=car, poti sa imi dai detalii despre efectul eleronului asupra manevrabilitatii, ca nu ma am cu cele tehnice.
__________________
8 MPG: not just mileage. An american tradition!

http://purauto.wordpress.com
http://getedoi.deviantart.com
http://kalumpu.myminicity.com
getedoi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -