Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

Reply
 
Thread Tools
Old 06-04-06, 15:32   #16
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: propuneri si recomandari

eu pot sa vorbesc doar ca spectator : deci cum a spus si cineva mai sus cred ca un show in aer liber ar tezolva toare problemele (intrarea si iesirea , problemele cu ventilatia , muzica fiecarui participant etc..)si daca s-ar desfarusa si dupa un plan bine stabilit , participantzi fiind instruitzi inainte nu cred ca s-ar mai da " gresh" .

Bafta , oricum eu am fost super multumit de show .
MKE is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 16:35   #17
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: propuneri si recomandari

Quote:
Originally Posted by Zerofast
o mica idee afara au fost super masini care cred ca nu au mai avut loc din pacate --ar trebui o suprafata mai mare
Afara au fost supermasini ... nu au mai avut loc ? Da ... probabil din cauza catorva masini care sincer , dupa parerea mea nu aveau ce cauta acolo ... s-a uitat cineva la ele sau au intrat aiurea ??? Masini vopsite cu aspiratorul , ca sa nu zic de trafalet sau bidinea , chit ca la balamuc pe bari de se vedea de la 10 metri , chit sarit de pe aripi , usi , de se vedea rugina pe ele , pragurile aveau decupate in ele numele proprietarului , si multe altele ...
Ar fi trebuit sa fie niste persoane competente la inscrierea masinilor ...
Sunt tare curios daca veneam cu o Skoda 1200 de sareau rotile de pe ea , ruginita ca draq , si mai stiu eu cum , luata de la REMAT cu 2 milioane ... M-ati fi primit inauntru ? Eu cred ca da ... ca nu era nimeni care sa ma intrebe ce caut acolo ...
Sincer ... ar trebui sa existe o selectie a masinilor prezentate la un TuningShow ... ca sa nu rada aia de afara de noi .. ca sincer eu nu am vazut decat bijuterii pe la tunigshow-urile de afara ...
Show in aer liber ... cam greu ... daca incepe sa ploua ce faceti cu sculele audio si scena pe care canta 1-2-3 formatii ???
Si faza cu inscrierea masinilor ...
Cred ca fiecare vizitator avea dreptul la un bilet de vot , bilet pe care trebuia sa completeze datele lui personale si sa treaca numarul masinii in dreptul optiunii ... nu sa se dea 11 voturi ... ci 11.000 ! si atnci se vedea optiunea spectatorilor ...
Si ca informatie ... am venit , m-am distrat , nu am dormit 48 de ore in cap si in coada ( si nu ma plang ) , am intampinat o gramada de probleme pana sa plec si pe perioada salonului si ... NU AM PARTICIPAT ptr ca inscrierile s-au facut pana la ora 12 ... si eu am ajuns la ora 14 ... dupa 48 de ore de nesomn ... cu toate ca m-au intrebat catziva reprezentanti ai cluburtilor care trebuiau sa voteze de ce nu m-am inscris si alte chestii ... si ca majoritatea au confundat masina cu un BMW ...
Am venit sa ne distram ... !!! Ca de obicei !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC

Last edited by X-Ray-Eyes; 06-04-06 at 16:40.
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 17:43   #18
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: propuneri si recomandari

oricum masina ta sigur castiga arata super si chiar e creatia ta --asta trebe apreciat
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 19:17   #19
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: propuneri si recomandari

da c masina e ...
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 20:07   #20
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: propuneri si recomandari

Quote:
Originally Posted by gaju
atentie la jurizare pt a nu se repeta greselile!o foaie cu punctaj pentru fiecare masina ar fi fost ideala!e greu sa ramii cu ceva in cap cind te plimbi printre 100 de masini si sa alegi una.
noi nu facem scandal ,dar nu a fost frumos ca pe la noi sa treaca doar 5 membri ai juriului!!macar asa de ochii lumii!!
pt noi nu cupele sunt importante,important este sa participi si sa te simti bine,dar daca tot faceti o treaba faceti sa nu ramina loc de interpretari.
m-ai cam pus pe ganduri avand in vedere ca am stat pe langa masini nu preau s-au oprit mai mult de 7-8 din juriu straniu
in fine sa mi-se para mie
la urmatoarea intalnire de genul asta trebuyie sa fie facuta si altfel jurizarea parea mea
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 20:24   #21
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: propuneri si recomandari

Quote:
am stat pe langa masini nu preau s-au oprit mai mult de 7-8 din juriu straniu
in fine sa mi-se para mie
Pai poate le vazusera/studiasera dinainte sa inceapa jurizarea, iar cand au primit foile aveau deja o impresie formata. E o varianta, nu?
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 07-04-06, 07:26   #22
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: propuneri si recomandari

Quote:
Originally Posted by RoSonic
Pai poate le vazusera/studiasera dinainte sa inceapa jurizarea, iar cand au primit foile aveau deja o impresie formata. E o varianta, nu?
HAI MA!! CHIAR CREZI ASA CEVA?CUM SA-TI FACI O IMPRESIE CIND TE UITI 1 MINUT LA MASINA! TU POTI SA-TI FACI O IMPRESIE CORECTA?
gaju is offline   Reply With Quote
Old 07-04-06, 17:32   #23
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: propuneri si recomandari

in legatura cu intratul-iesitul...o stampila cu 4tuning care sa fie aplicata tuturor care au intrat oferea posibilitatea de a iesi ulterior, si de a reveni peste cateva ore.
daca cumva stampila ti se sterge...poti sa ceri sa iti mai aplice odata stampila(caldura mare, transpiri, se duce stampila).
valib is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 00:12   #24
a_ombladon

Stage 3
 
a_ombladon's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 152
Default Re: propuneri si recomandari

Quote:
Originally Posted by valib
in legatura cu intratul-iesitul...o stampila cu 4tuning care sa fie aplicata tuturor care au intrat oferea posibilitatea de a iesi ulterior, si de a reveni peste cateva ore.
daca cumva stampila ti se sterge...poti sa ceri sa iti mai aplice odata stampila(caldura mare, transpiri, se duce stampila).
pai, asa pot sa vin eu, pt prima oara, si sa ii zic ca mi s-a luat stampila, sa imi puna alta, si intru pe moca...

e simplu, ti s-a sters stampila, asta e, fugi acasica... sau mai platesti odata
__________________
a_ombladon is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 02:49   #25
GMan

Stage 5
 
GMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 477
Member of:
[Crazy Drivers]
Exclamation Re: propuneri si recomandari

Ceea ce as zice eu este ca membrii cluburilor care au legitimatii sa profite si de ceva reducere la astfel de evenimente , si e ceva cam aiurea sa platesti bilet de cate ori vrei sa intri sau pentru ca ai iesit pana afara sa te vezi cu cineva sau sa-ti cumperi ceva .Ideea cu stampila pe brat mi se pare buna dat fiind ca a fost folosita multa vreme la intrarea in cluburi si discoteci !

Si partea cu mancarea trebuie rezolvata cumva , ca doar trebuie "alimentat"
tot omul
__________________
GMan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 08:29   #26
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: propuneri si recomandari

Cu mancarea era rezolvata problema. Era in spate un stand unde caseai si de baut si de mancat.
SV-05-YBG is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 10:12   #27
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: propuneri si recomandari

Inca O "reclamatie Mica" :

Va Rog Sa Nu Sa Sariti Pe Mine : Cred Ca S-a Gresit Dind O Prea Mare Putere Cluburilor In Detrimentul Tuningului.in Primul Rind A Fost Un Show De Tuning Si Poate Era Normal Ca Masinile De Tuning Sa Stea Impreuna Si Masinile De Club Separat!poate Gresesc Poate Nu?
Parerea Mea E Ca A Fost Un Tuning Show In Primul Rind,si Apoi O Etalare A Cluburilor Cu Masinile Lor.oricum A Fost Super,dar Poate ...... E O Tema De Gindire!
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 21:43   #28
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: propuneri si recomandari

Quote:
Originally Posted by a_ombladon
pai, asa pot sa vin eu, pt prima oara, si sa ii zic ca mi s-a luat stampila, sa imi puna alta, si intru pe moca...

e simplu, ti s-a sters stampila, asta e, fugi acasica... sau mai platesti odata
cand ceri stampila a 2a oara...sau a 3a oara...sa iti dea stampila doar daca se vede o urma a stampilei anterioare(nu e asa greu ca atunci cand vezi ca mai ai juma` de stampila sa mergi si sa mai ceri una)

sau....sa se ceara bani de bilet de la toti cei care intra in perimetrul evenimentului, si asa poti sa stai si afara la o tigara cu prietenii, la un suc(sa fie standuri cu mancare, bautura), poti sa intri inauntru fara probleme, poti sa iesi iar afara.

ideea e ca treaba trebuie sa fie gandita si invartita pe toate partile posibile.
valib is offline   Reply With Quote
Old 09-04-06, 01:17   #29
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: propuneri si recomandari

data viitoare se va lua in considerare necesitatea unor oameni de iesi la aer sau la tigara. Se va pune intrarea, implicit cu bilet, incepand cu o zona exterioara, delimitata din parcare. Dar cine va iesi si de acolo... dus este. Nu suntem in Disco Ring sau in Maxx cu stampila. Daca si atunci cand ti se pune la dispozitie tot ce ai nevoie, mancare, aer, toaleta, etc intr-un spatiu si tu iesi din el, avand pretentia apoi sa reintri... e treaba ta. Corect, trebuie intoarsa pe toate partile, dar cert este ca data viitoare nu se va mai repeta greseala
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 09-04-06, 01:52   #30
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re: propuneri si recomandari

ca o propunere si recomandare: echipa, oameni buni, echipa de organizare. nu 2 oameni. nici 3. nici macar 5. minim 10, si de-acolo vorbim de o echipa. si fiecare sa fie delegat si sa aiba o anumita responsabilitate. cu cat mai multi, esalonat pe task-uri, cu atat mai bine...

..."avem echipa, avem valoare"... / sa se vada data viitoare !
TopArt is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -