Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-06, 18:05   #31
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

poate sunt posturile mele prea lungi si nu se citesc pana la capat???

Quote:
Atat ca moderator 4tuning, ca observator 4tuning, ca purtator de cuvant, ca persoana veche in comunitate, ca apropiat al organizatorilor, deci din toate aceste puncte de vedere am fost suparat si inca sunt.
Nu este normal sa ai in echipa o persoana care in loc sa te ajute sa rezolvi problemele, sa aiba o atitudine agresiva.
Nu era vorba de un user 4tuning, sunt destul de multi care isi exprima pareri si pozitive si negative, in mod liber.
va rog sa recititi ce am scris, ca sa nu mai facem off-topic inutil.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 07-04-06, 18:30   #32
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

pt cultura ta generala, gajule, functionabilitatea unor elemente de caroserie in cadrul unui salon de tuning, la nivel de jurizare este f importanta daca este ceruta de masina loata in calcul..... anu asta am jurizat la exterior si nu am tinut cont de nivelul de putere al masinii, anul trecut am jurizat aceste aspecte prin prisma ca se concura la best car cea ce inseamna toooot.int, ext,motor.....daca ai anumite probleme legate de jurizare sau ca am fost vreodata subiectiv spune, cred ca anu trecut v am zis exact tot vb fata in fata cu fiecare, te rog uita te la modalitatiile de jurizare din vest si apoi vb......... jurizez dupa modelele int si nu cred ca am fost partinitor cu ceva , daca tu ai vreo prob cu mine k accept daca nu ar fii bine sa taci

cu stima,
hasky
__________________
Dies...Diem...Docet...
minirally is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 02:57   #33
GMan

Stage 5
 
GMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 477
Member of:
[Crazy Drivers]
Wink Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

Eu va zic ceva : oriunde este un premiu pentru castigatorul ales de public , pentru castigatorul ales de ziaristi , deci mai multa libertate de exprimare ar trebui acordata . Iar cu varianta de punctare as zice ca este mai echitabil dak se face la fiecare masina o jurizare de cateva minute si acordare de note de catre toti la acea masina , apoi facuta media pe masina si facut clasament cu cate puncte a obtinut masina fiecaruia !
.... dupa cum e melodia de la Marfar : "... parerea mea ..."
__________________
GMan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 03:24   #34
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

Quote:
Originally Posted by Hondarul
Sefu... Rushinica mare de tot !!!!! Cauti nod in papura. Tocmai tu !!! Jurizarea s-a facut bine asa cat s-a putut. Data viitoare vor fi 150 de oameni in juriu si se va face inzecit mai bine. Tu nici nu ai avut masina si nici nu ti s-a luat vreo cupa de la gura. Si, curios... numai tu esti carcotash pe acilea. Nu este frumos deloc ! Lasa-i pe cei ce se simt nedreptatiti sa intrebe si sa barfeasca. Dar nu TU. Macar asa... din respect pentru unul sau altul.

Cine m-a respectat are respectul meu. Pana acum nu cred ca exista cineva care sa se planga de faptul ca nu l-am respectat atata timp cat a fost om cu mine. Sti teorema lui Ohm.. esti om cu mine, sunt om cu tine.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 03:39   #35
snow_nlove

Stage 5
 
snow_nlove's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 312
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

ma scuza-ti de offtoptic
dar trebuie sa imi spun si eu parerea ca bishop are si el dreptate !
omu saracu a avut niste nelamuriri nu cred ca a incercat sa incinga spiritele
si cred ca sa exprimat destul de "diplimat" si frumos asta este parerea mea si in nici un caz nu cred ca trebuie bann-at pt chestia asta cred ca a fost f rau interpretat si din cate stiu eu a ajutat echipa 4tun destul de mult nu a stat cu tigarea in gura si sapca in cap ...
__________________
URBAN DIVISION!
snow_nlove is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 04:54   #36
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

nici un om din nici o echipa indiferent ca e de fotbal sau de curse nu o sa se ridice impotriva alor lui... in general cei din echipa se sustin si se ajuta.
Tocmai asta am sanactionat...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 09:11   #37
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

Quote:
Originally Posted by minirally
pt cultura ta generala, gajule, functionabilitatea unor elemente de caroserie in cadrul unui salon de tuning, la nivel de jurizare este f importanta daca este ceruta de masina loata in calcul..... anu asta am jurizat la exterior si nu am tinut cont de nivelul de putere al masinii, anul trecut am jurizat aceste aspecte prin prisma ca se concura la best car cea ce inseamna toooot.int, ext,motor.....daca ai anumite probleme legate de jurizare sau ca am fost vreodata subiectiv spune, cred ca anu trecut v am zis exact tot vb fata in fata cu fiecare, te rog uita te la modalitatiile de jurizare din vest si apoi vb......... jurizez dupa modelele int si nu cred ca am fost partinitor cu ceva , daca tu ai vreo prob cu mine k accept daca nu ar fii bine sa taci

cu stima,
hasky
hasky,personal nu am nici o treaba,dar nu mi-a placut ideea ta cu fct prizelor.atita.un tuning nu trebuie sa contina ceva ce trebuie sa fie fct pt motor.atita tot.in rest mi-a placut si cred ca a fost f reusita jurizarea de anul trec si f corecta (juriu si proprietarul in jurul masinii la discutii) dar faza cu deschisul capotelor la masini mi s-a parut personal aiurea pt ca la ce masini au fost acolo nici unu nu avea nevoie de priza pe capota.(care masina de la noi are nevoie de priza pe capota?)cu asta o sa te tzin minte multa vreme,dar te rog nu o lua in nume de rau.in rest sper sa bem un sprit sa mai vb.
bafta si succes la alte proiecte!!!

Quote:
Originally Posted by minirally
pt cultura ta generala, gajule
totusi cred ca ceva cultura tot am !!!oricind ne putem contrazice,dar la un pahar !
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 08-04-06, 11:38   #38
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

degeaba va jucatzi cu rahatu` k scatofilii .... a fost .. asta e data viitoare se va shtii cum si in ce fel va fii jurizarea .. ganditi`va k e prima data cand se organizeaza asa ceva ... nu tin cu gratzian ... nu tin nici cu bishop dar mi se pare depashit k un user sa fie exclus de pe forum .. pentru o afirmatie facuta ... chiar si critica ....

de ce nu va ganditzi k asa ceva nu s`a mai facut in romania ... si este o premiera ... si poate va mai fii ... de ce sa rascolim in rahat si sa aruncam cu el ... cand il putem analiza sa vedem de ce nu a ieshit bine .. fiecare si`a dat cu parerea .. k trebuia cu motz .. k trebuia fara motz .. suntem 22 de mil de oameni nu`i poti multumii p toti ... daca toti sunt multumiti ... este unu care sa nu`i convina fetele .. e unu care sa nu`i convina dispunerea mashinilor .. locatia cluburilor .. etc ... asta e ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 09-04-06, 13:04   #39
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

ONtopic, revenind practic la subiect: ca si component al juriului, recunosc ca mi-a lipsit discutia finala cu toti cei din juriu referitor la castigatori. argumente sustinute pro si contra, pentru o si mai buna sustinere. data viitoare trebuie clar organizata mai din timp si etapa jurizarii, criteriile trebuie bine stabilite, pentru, repet, o sustinere reala a voturilor.
TopArt is offline   Reply With Quote
Old 09-04-06, 13:18   #40
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

Quote:
Originally Posted by Hondarul
Nu superi pe nimeni, dar gandeste-te bine. Nu poti spune doar "mie mi s-a parut proasta metoda de votare" si sa nu vi si cu o solutie. Nu este fair-play fata de cei care macar au facut ceva. Nu critica, incearca sa fii constructiv si binevoitor in loc sa fii negativist. Acum stim ce avem de facut pe viitor. Nu vor mai fi 15 oameni, vor fi mai multi, sa nu mai existe asa de multe discutii.
pai am mai propus pana acu o metoda d votare...si anume... fiecare persoana din juriu sa faca un clasament al podiumului... p baza d puncte... 3 puncte pt primul loc, doua puncte pt locul 2 si un punct pt locul 3... masina cu cele mai multe puncte iese p primul loc, urmatoarea k numar d puncte p 2 si urmatoarea p 3... si cred k ar fi mult mai bine...
e buna si metoda cu o nota pt fiecare masina... dar cred k e mult mai mult d munk si mai greu d sortat la sfarsit...
oricum... sunt bune amandoua solutiile astea... in parerea mea...
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 09-04-06, 18:53   #41
a_ombladon

Stage 3
 
a_ombladon's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 152
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

se mai tine oameni buni cont de rezultatele jurizarii de la prisma? cum ramane cu premiile acordate acolo?
a_ombladon is offline   Reply With Quote
Old 10-04-06, 00:00   #42
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

bineinteles ca raman validate.
trebuie sa terminam cu hartogaraia, la virtual vb sapt viitoare
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 10-04-06, 00:20   #43
Ovidiu

Stage 4
 
Ovidiu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Default Re: Componenta juriului 4TuningDAY si voturile acestora

[QUOTE=Gratzian]Sa revenim ontopic.
Nu exista nici un sistem de jurizare care sa nu poata fi contestat. Probabil ca in timp, cu sprijinul tuturor, prin analizarea diverselor posibilitati vom ajunge la un sistem de jurizare cat mai echilibrat, dar care niciodata nu va satisface pe toata lumea, deoarece ne aflam intr-o zona in care nu matematica sau cronometrul da castigatorul, ci parerile personale, gustul, subiectivismul.

Am citit intamplator ceea ce se petrece aici si sper sa nu supar pe cineva ca imi dau cu parerea.

Normal ca niciodata nu o sa fie toata lumea de acord cu jurizarea si cu cine a iesit castigator; Cred ca raspunsul lui Gratian de mai sus trebuia dat imediat, fara a mai avea loc o discutie lunga si fara rost care sa incinga spiritele

Parerea mea
__________________
Tractari auto non stop
Ovidiu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -