Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > LANCIA

LANCIA Forum Lancia - dedicat posesorilor de Lancia: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-14, 21:48   #31
lanciabella

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 167
Default Re: [PROIECT] Lancia Flavia Berlina - seria 1 - 1963

Multumesc din suflet Florin! Imi doresc mult- iti multumesc pentru sfaturi si tin sa spun ca am un tinichigiu al meu ce se ocupa de ea in detaliu la el acasa (la doua case distanta de garajul ei) - imi cer scuze ca nu am mai postat nimic pana acum!

Noutati: am salvat o cutie de viteze de pe o Flavia berlina 1500 (exact ca a mea) din tara si surprizele nu se opresc aici!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20140325_181128_104.jpg
Views:	130
Size:	586.8 KB
ID:	2961214  
__________________
Lancia Flavia Berlina 1963
Lancia Lybra 1,8 16v 2001
lanciabella is offline   Reply With Quote
Old 09-04-14, 11:15   #32
lanciabella

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 167
Default Re: [PROIECT] Lancia Flavia Berlina - seria 1 - 1963

Gata, a sosit motorul... este complet! Ii voi da jos carb., electromotor etc
Important este ca am salvat cutia si motorul de pe cea alba din Craiova care a ajuns la fier vechi! Omul mai are caseta, fuzete, discuri frana si le voi cumpara pentru a mea!

https://www.youtube.com/watch?v=_mnoGLYYoLQ
lanciabella is offline   Reply With Quote
Old 04-05-14, 20:58   #33
lanciabella

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 167
Default Re: [PROIECT] Lancia Flavia Berlina - seria 1 - 1963

Mai am de cumparat din Craiova cateva piese, voi pune poze dupa achizitie! Mr Tinichigiu abia in iulie-august se poate ocupa de podeaua masinii... nu vreau sa o las pe mana altcuiva- mai bine astept pana in august si stiu ca omul se ocupa de ea in detaliu- pana atunci platim chirie la garaj si sta bine mersi in mediu uscat!
lanciabella is offline   Reply With Quote
Old 01-07-14, 11:20   #34
lanciabella

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 167
Default Re: [PROIECT] Lancia Flavia Berlina - seria 1 - 1963

Motorul achizitionat cred ca il voi urca si pe e-bay sa vad ce iese- il vand si din banii obtinuti voi vopsi integral Flavia! Astept dupa tinichigiu sa se ocupe de podea si portbagaj, el poate abia in august- sept. din pacate... as putea sa ma ocup si eu, dar lucrez in trei schimburi si este destul de dificil si mai bine o las pe mana lui ca sa se ocupe de ea, are experienta si nu se grabeste in a lucra la ea...

Am resuit cu actele:

-avem pe cineva cu procura (masina are succesiune si doi mostenitori) care ne poate insoti oricand sa putem elibera adeverinta de la anaf pentru a o transfera pe numele meu; inainte de toate trebuie sa ii eliberez cartea!
lanciabella is offline   Reply With Quote
Old 09-09-15, 01:20   #35
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: [PROIECT] Lancia Flavia Berlina - seria 1 - 1963

Inca un tembel....
florin_cars is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -