Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > LANCIA

LANCIA Forum Lancia - dedicat posesorilor de Lancia: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-06, 09:38   #16
B26LPX

Stage 2
 
B26LPX's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 66
Default Re: Delta Evo 2

Quote:
Originally Posted by marsuleu View Post
nu e vorba ca nu ne pricepem...ideea e ca tu vii cu ditai topicu DELTA EVO 2 , lumea automat intra "sa se uite si okii lor" ..si fiecare isi spune o mica parere...eu spre exemplu nu am observat micile detalii ( gen : semnalul de dacie, ca sunt putin strambe liniile) pt ca am fost captivat de peisaj. imi place mult masina asta...si nu am stat sa analizez fiecare mic defect al ei...per ansablu arata ca o EVO si cu asta basta. dar tu ai tinut sa ne demonstrezi ca suntem necunoscatori ..si de fapt ai pus topicul la oha..sa vezi ce zice lumea dom'le...si pe urma sa vii cu tu verdictul : 2 categorii (cunoscatori / noncunoscatori ) . este drept ca putini au avut ocazia sa vada si sa-si plimbe hoitul intr-o masina ca asta...dar asta nu inseamna ca tre sa ne dai tu peste nas ...mai bine spuneai de la inceput ce istorie are masina , si asa evitai parerile si comentariile tuturor "nestiutorilor" !
Marsuleu...am zis fara suparare...nu stiu de ce sari tocmai tu, care n-ai facut decat sa le arati unora ca da domne...asa arata o evo (nu ca ar fi a mea etalon...doar asa ARATA)
Daca vrei...ma refer strict la aia care nu au habar cum arata o aripa de evo si cred ca sunt umflate cu fibra (vino tata si bate in ele si zi-mi daca ai mai vazut tu asa tabla pe o masina in viata ta) - asta m-a deranjat, si ii apreciez pe aia care au vazut-o stramba sau lovita pe toate partile.

Consider ca nu poti fi fan sau sa te consideri "racer" daca nu stii cum arata modelul de top al marcii care iti place...parerea mea (iar s-ar putea sa supar pe unii...sper sa inteleaga ca nu asta e intentia mea...discutam, sper, deschis pe un forum). Si apropo de asta ma calca pe nervi toti pustii de "18" ani care unii nici n-au carnet iar unii abia l-au luat si se cred "raceri", organizeaza ei mari cluburi si intalniri si o ard toata noaptea aiurea pe la pescarus, atragand atentia TUTUROR asupra unui segment care ar fi trebuit sa fie destul de exclusivist - IUBITORII de masini (nu vii tata cu logan tunat si crezi ca ai super masina, o iubesti si esti racer...tragi frana de mana pe piatra cubica........cool )

Asta e deja mult pe langa topic...am luat-o razna rau

Lasand astea la o parte...poate imi recomandati un mecanic care are timp sa se ocupe de masina asta....ca ar fi pacat sa o dau (pt mine )

PS: Nu va mai luati femeile dupa voi sa le tineti ore intregi in masina, viata sociala inseamna altceva (pt toti pescarusharii de pe forumul 4tuning)
B26LPX is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 09:54   #17
marsuleu

Stage 5
 
marsuleu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 328
Exclamation Re: Delta Evo 2

nu sunt, nici nu ma cred racer, pt ca nu am inca o masina care sa imi permita sa ma dau in bashini, si in plus..nu e genul meu ...iar pe topicul asta nu a postat nici un pescarush...media de varsa sare 25 de ani...in afara de Dolus care a zis ca e Evo si nu a comentat absolut nimik...
oricum..ideea era sa admiram masina ta..cu bune si cu rele..cu lipsuri si defecte...si nu sa facem critica si analiza de varsta a celor care posteaza.
eu iti doresc sa o faci sa arate asa cum trebuie...si nu in ultimul rand "Sarbatori Fericite" !
__________________
FIAT Stilo 1.2 16V 80cp
marsuleu is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 10:28   #18
B26LPX

Stage 2
 
B26LPX's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 66
Default Re: Delta Evo 2

De asta ziceam si eu ca am luat-o razna
ma refeream la cei cu minte de 18....care au in cap cluburi doar ca sa fie...nu ca ar face ceva cu el (ce rost are sa fii intr-un club care nu organizeaza nimic?! DA...as vrea sa fiu in cluburi gen AUTOTEHNICA, BKP, COLINA....etc, dar sunt f multumit si in SQUAD Motorsport) si intalniri de genul pescacursh la care nu se intampla mare lucru (nu se compara cu intalnirile trabantistilor la care participam acu cativa ani...sau cu cele ale broscarilor)

Mutumesc la fel Marsuleu....sarbatori fericite tuturor membrilor 4tuning si nu in ultimul rand lancierilor
B26LPX is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 10:31   #19
B26LPX

Stage 2
 
B26LPX's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 66
Default Re: Delta Evo 2

revenind la masini....vreun mecanic/service? eu am auzit de autotehnica ca sunt scumpi rau, dar buni....voi ce stiti?
B26LPX is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 10:40   #20
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Delta Evo 2

ok deci e 1.6 i.e

un motor complet 2.0 16v turbo il gasesti pe la 2500E
(fara injectie si turbo)
o turbina garett t03/04 800E
un intercooler cat mai mare 4-500
stand alone are wrt shark de vanzare (cred ca haltech)
o cutie stock noua e cam 1200 , dar mai bine pui ceva aftermarket.
grup pana la 600 nm cu lsd gasisem pe la 2000.
un ambreiaj ok 800-1000.

problema generala la integrale este ca se rup caroseriile
(colturile de jos la stalpii fata si stalpii de mijloc)
exista niste ranforsari speciale din otel care se pot suda peste caroserie dar le gasesti numai la owners clubs prin germania/anglia.

iar rollcage-u este foarte important tot pentru a nu rupe caroseria

in final daca nu ai peste 15 mii de europeni de bagat in ea nu o sa ajunga niciodata integrala.

mecanici care sa stie masina nu exista la noi, poti incerca la autotehnica dar te costa.

dupa toate astea vei vede ca masina consuma in bucuresti 25-30L /100km iar cu rezervorul de 45L nu vei ajunge la mare niciodata , am calculat ca era mai ieftin sa o duc pe platforma pana in CT + ca e foarte posibil sa se strice ceva pe drum.
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 10:49   #21
Fabulous

Stage 4
 
Fabulous's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 208
Default Re: Delta Evo 2

Pai in fond aveam dreptate, e o Delta obisnuita, cu exceptia ca nu are aripile umflate, ci sunt aripi de evo. Mare smecherie. Pacat ca e asa cazuta.
Fabulous is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 11:10   #22
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Delta Evo 2

Scuze de offtopic dar nu am putut sa ma abtin ..
"PS: Nu va mai luati femeile dupa voi sa le tineti ore intregi in masina, viata sociala inseamna altceva (pt toti pescarusharii de pe forumul 4tuning)" la urmatoarea afirmatie ca asta gandestete de doua ori inainte sa o spui ... pot sa spun k io sant unul dintre aia care isi aduce gagica la pescarush dar hai sa-ti propun o chestie .. gagicamea vs tine ... ea are un Golf 4 tu vino cu EVO si vedem daca mai susti spusele tale =))
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 18:44   #23
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Re: Delta Evo 2

Te bate LPX si cu trabantu,e mare pilot

P.S-ce te lauzi ma cu caruta asta?
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 19:04   #24
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Delta Evo 2

Quote:
Originally Posted by lowrider View Post
Te bate LPX si cu trabantu,e mare pilot

P.S-ce te lauzi ma cu caruta asta?
Daca citeai cu atentie nu era vorba de mine dar ma rog .... si cu caruta aia nu ma laud io se lauda nevastamea ... io nam absolut nici o treaba cu masina ei .. mda in ziua de astazi am uitat ca daca stii sa tii covrigul in mana esti pilot ..my bad
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 21:54   #25
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Re: Delta Evo 2

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
Daca citeai cu atentie nu era vorba de mine dar ma rog .... si cu caruta aia nu ma laud io se lauda nevastamea ... io nam absolut nici o treaba cu masina ei .. mda in ziua de astazi am uitat ca daca stii sa tii covrigul in mana esti pilot ..my bad
stai linistit nepoate,in P.S. nu era vb de masina lu' nevasta-ta
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 00:30   #26
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Delta Evo 2

nepoate ... =))))))))))) .... esti glumet sa mor )))
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 01:36   #27
B26LPX

Stage 2
 
B26LPX's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 66
Default Re: Delta Evo 2

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
Scuze de offtopic dar nu am putut sa ma abtin ..
"PS: Nu va mai luati femeile dupa voi sa le tineti ore intregi in masina, viata sociala inseamna altceva (pt toti pescarusharii de pe forumul 4tuning)" la urmatoarea afirmatie ca asta gandestete de doua ori inainte sa o spui ... pot sa spun k io sant unul dintre aia care isi aduce gagica la pescarush dar hai sa-ti propun o chestie .. gagicamea vs tine ... ea are un Golf 4 tu vino cu EVO si vedem daca mai susti spusele tale =))
ma refeream la cei care isi iau femeile si le tin in masina cu orele...nu la cele care vin cu masinile lor RE5PECT

vin si eu cu VW si vedem care aduna mai multi oameni in jur :P
B26LPX is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 02:07   #28
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Delta Evo 2

Quote:
Originally Posted by B26LPX View Post
ma refeream la cei care isi iau femeile si le tin in masina cu orele...nu la cele care vin cu masinile lor RE5PECT

vin si eu cu VW si vedem care aduna mai multi oameni in jur :P
Ia nu prea aduna oameni in jurul ei pt ca nu se prea tin oamenii dupa ia ) .. io orice caz masina ei nu e de desing ... e un amarat de Golf 4 GTI stock fara nici un spoiler nimic .. si de multe ori vine cu mine in masina .. la asta m-am referit ca eram si eu printre aia care isi tin femeia in masina la pescarushi doar e frig, ce vrei sa raceasca? )
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 16:00   #29
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Re: Delta Evo 2

Rebel_Boy pui o poza cu prietena ta sa vedem daca ne dam cu ea?
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 17:15   #30
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Delta Evo 2

Mama tare rau ... ma pis pe mine de ras cu voi ... tu esti si mai glumetz .. de ce nu te faci actor de SF-uri daca tot esti asa glumetz ? ...
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -