Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Painting - Airbrush - Viniyls

Painting - Airbrush - Viniyls Locul in care artistii isi expun cele mai reusite creatii in domeniul Painting, Airbrush si Viniyls.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-07, 21:24   #46
mcrisd

Stage 2
 
mcrisd's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 43
Default Re: Vopsele airbrush

oricum maine cred ca imi sosesc cateva culori de aici
http://www.galeriart.ro/eshop/prodVi...?idproduct=867
va anunt daca merita cumparate.
mcrisd is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 18:14   #47
jagga

Stage 2
 
jagga's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 53
Default Re: Vopsele airbrush

Vopsea din asta am eu ... am facut un topic legat de cat de bune sunt dar nu prea am primit raspuns ... ce sa zic, sunt bunicele .. nici nu stiu eu sa dau bine cu ele si cu aerograful. Daca iti dai seama cum ar trebui folosite mai bine (dilutia in primu rand) PM me pppllls..
Bafta
jagga is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 22:58   #48
m3dobrean

Stage 2
 
m3dobrean's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 59
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Vopsele airbrush

si eu sunt tare curios daca sunt bune vopselele alea... de la jaquard....
anunta-ne si pe noi daca merita cumparate....
m3dobrean is offline   Reply With Quote
Old 22-09-07, 17:05   #49
cicioc

Stage 5
 
cicioc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 367
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Vopsele airbrush

Quote:
Originally Posted by m3dobrean View Post
si eu sunt tare curios daca sunt bune vopselele alea... de la jaquard....
anunta-ne si pe noi daca merita cumparate....
sunt bune

au si transparente
choar saptaman trtecuta am incercat un roshu transparent si sunt chiar ok
din cate stiu eu se gasesc la ceva galerie in cj . asta de acolo a fost lauata
__________________
custom painting.
http://www.artairbrush.ro
contact pe : mail cicioccipri@yahoo.com
tel .0727969900
cicioc is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 08:44   #50
mcrisd

Stage 2
 
mcrisd's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 43
Default Re: Vopsele airbrush

am testat in weekend culorile.am comandat un rosu si albastru opac si un galben transparent. am primit doar rosul si albastrul , cica galben nu mai aveau.
Rosul opac e de fapt un roz mai inchis, si eu nu am reusit sa trasez linii subtiri cursive cu el. aerograful e cu diuza de 0.35 .Chiar si pe eticheta de pe vopsea scria ca se foloseste cu aerografe cu diuza peste 0.5
in schimb albastrul merge mai bine, nu stropeste ca si rosul. am incercat mai multe combinatii de presiune /diluare a vopselei,fata de cum vin ele din magazin se mai poate adauga apa, asta fiecare cum crede.
mcrisd is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 09:32   #51
cicioc

Stage 5
 
cicioc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 367
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Vopsele airbrush

Quote:
Originally Posted by mcrisd View Post
am testat in weekend culorile.am comandat un rosu si albastru opac si un galben transparent. am primit doar rosul si albastrul , cica galben nu mai aveau.
Rosul opac e de fapt un roz mai inchis, si eu nu am reusit sa trasez linii subtiri cursive cu el. aerograful e cu diuza de 0.35 .Chiar si pe eticheta de pe vopsea scria ca se foloseste cu aerografe cu diuza peste 0.5
in schimb albastrul merge mai bine, nu stropeste ca si rosul. am incercat mai multe combinatii de presiune /diluare a vopselei,fata de cum vin ele din magazin se mai poate adauga apa, asta fiecare cum crede.
trebuie diluiat ca din magazin vine concentrat
e f gros si nu cred ca cineva e asa de stupid sa bage in aerograf asa cum o scoate din borcanel ... abia curge
cicioc is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 12:36   #52
nicolae_s

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 15
Default Re: Vopsele airbrush

Salut!

Va anunt ca de saptamana vitoare gama de culori pentru aerografie de la Jacquard s-a imbogatit! Au aparut culori perlate si fluorescente. Veti gasi mai multe detalii la www.PicturaOnline.ro
Iar pentru aerografe de calitate urmariti http://www.picturaonline.ro/shop/aer...ie/cat_19.html

Succes!
nicolae_s is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 13:59   #53
PizziRG

Stage 5
 
PizziRG's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 394
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[AirBrush]
Default Re: Vopsele airbrush

Intr-adevar, aerografele sunt de calitate, dar pretul....wohoooooooooooooo. Ce adaos comercial are aceasta firma? 500%???
PizziRG is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 15:26   #54
nicolae_s

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 15
Default Re: Vopsele airbrush

Quote:
Originally Posted by PizziRG View Post
Intr-adevar, aerografele sunt de calitate, dar pretul....wohoooooooooooooo. Ce adaos comercial are aceasta firma? 500%???
Salut PizziRG!

De ce nu ceri o lista de preturi de la Harder&Steenbeck? Vei primi una si vei vedea ca pretul de pe PicturaOnline corect. Iti spun asta pentru ca eu sunt Administratorul firmei importatoare (RoArt Distribution S.R.L.). Daca vrei iti pot pune la dispozitie aceasta lista. Evident ca in Germania exista magazine cu un pret mai mic, ar fi fost mai ieftine si la noi daca s-ar fi fabricat la Bucuresti, nu crezi?
nicolae_s is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 19:38   #55
PizziRG

Stage 5
 
PizziRG's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 394
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[AirBrush]
Default Re: Vopsele airbrush

Ba da, ai dreptate. Va admir pentru ca aduceti in Romania aceste aerografe. Eu va multumesc si, cel mai probabil o sa comand si eu un aerograf de la d-voastra. As dori o lista cu preturile pe adresa mea de email, o gasiti in semnatura mea. Vad ca sunteti din Tulcea, pe cand si prin Bucuresti? V-as ajuta cu multe lucruri pe aici in legatura cu aerografia. Multumesc.
__________________

..::Inferno MotorSport::..
* Heka Designs - Custom paint (airbrush) Contact la:
* email: diavol_dracu@yahoo.com;
* id. messenger: diavol_dracu - Bucuresti;
PizziRG is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 21:35   #56
nicolae_s

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 15
Default Re: Vopsele airbrush

Quote:
Originally Posted by PizziRG View Post
Ba da, ai dreptate. Va admir pentru ca aduceti in Romania aceste aerografe. Eu va multumesc si, cel mai probabil o sa comand si eu un aerograf de la d-voastra. As dori o lista cu preturile pe adresa mea de email, o gasiti in semnatura mea. Vad ca sunteti din Tulcea, pe cand si prin Bucuresti? V-as ajuta cu multe lucruri pe aici in legatura cu aerografia. Multumesc.
In Bucuresti sunt aproape in fiecare saptamana. Avand in vedere ca facem distributie la nivel national ma face destul de "mobil". Ma gandesc ca daca esti bine pus la punct cu tehnica airbrushing-ului, putem sa colaboram in urmatorul sens: Anul acesta doresc sa participam la Romexpo la un targ, alaturi de importatorul Maimeri si Winsor&Newton. Pentru a da o nota de originalitate standului nostru as dori sa facem o demonstratie de aerografie pe perioada targului. Am vorbit cu un amic care are experienta bogata in pictura dar aerografia a inceput-o de curand. As vrea sa colaborez pentru evenimentul acesta cu cineva care sa stapaneasca foarte bine arta asta. Cred ca acest lucru ar fi in beneficiul ambelor parti. Artistul face contacte, iar noi promovam aerografia. Mie personal imi place enorm aerografia, dar nu am timp pentru asta. Mi-am luat un Evolution (asta pentru ca nu ma consider demn de un Infinity) si un compresor Eurotec 10A acasa. Imi plac foarte mult aerografele Paasche, dar Harder m-au determinat sa ma apuc de aerografie. Luni sau marti urmeaza sa soseasca transportul de la Jacquard, unde sunt culorile pentru aerograf cu paleta de culoare imbogatita. Au introdus culori sidefate si fluorescente. I-am promis unui prieten ca ii fac casca. Abia astept!

Succes!
nicolae_s is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 08:26   #57
PizziRG

Stage 5
 
PizziRG's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 394
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[AirBrush]
Default Re: Vopsele airbrush

Ai pm de la mine.
PizziRG is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 11:33   #58
stephio

Stage 4
 
stephio's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 277
Member of:
[No Limits racing team]
[AirBrush]
Default Re: Vopsele airbrush

Multumim pentru informatii!!
Un link bine de stiut!
stephio is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 00:54   #59
Comenzi SUA

Stage 5
 
Comenzi SUA's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 452
Member of:
[Honda]
Default Re: Vopsele airbrush

Salut
Vand Vopsele CREATEX, KITUL TRUE FIRE, aduse de pe www.coastairbrush.com
Am factura la ele, in caz de suspiciune a provenientei.
O zi buna
Comenzi SUA is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 15:55   #60
lucian80

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 3
Default Re: Vopsele airbrush

salut!a prima data cand postez aici.eu lucrez in vopsitorie de 11 ani shi cand mai am putin timp liber ma mai joc cu aerografu pe cate o piesa.lacu cand il dai in mai multe straturi iti face efect de lupa shi se vede mult mai bine desenul pe masina
lucian80 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -