Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Painting - Airbrush - Viniyls

Painting - Airbrush - Viniyls Locul in care artistii isi expun cele mai reusite creatii in domeniul Painting, Airbrush si Viniyls.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-12, 23:30   #1
madatzuhk

Stage 5
 
madatzuhk's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 357
Member of:
[FORD]
[DACIA]
Default Cum vopsesc ?

Salutare, am achizitionat de curand un mp3 auto, problema este ca panoul central ( fata ) este cam zgariata la colutri si se observa cam rau, m-ar putea ajuta si pe mine cineva cu cateva informatii despre cum sa o vopsesc si ce materiale sa folosesc, mentionez ca trebuie vopsita foarte fin.
madatzuhk is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 20:37   #2
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Cum vopsesc ?

mai bine pui autocolant, e mai simplu si mai ieftin si iese si mai ok.gasesti pe ce culoare vrei...
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 27-10-12, 12:43   #3
motosoft

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 58
Default Re: Cum vopsesc ?

matuire cu smirgher de 800 la apa sau cu un burete de matuire la uscat, dat un plastofix dupa care un gaz de vopsea + lac, e complicat daca nu ai ce trebuie si daca faci o socoteala cat dai pe spreiuri mai bine le vopseste un profesionist, tu nu ai ce face cu un sprei plin de vopsea, cu un plastofix, cu un lac, o sa ramai cu ele.


-------------------
VOPSITORIE AUTO -MOTO, STIKERE, COLANT
http://www.motosoft.ro/


Quote:
Originally Posted by madatzuhk View Post
Salutare, am achizitionat de curand un mp3 auto, problema este ca panoul central ( fata ) este cam zgariata la colutri si se observa cam rau, m-ar putea ajuta si pe mine cineva cu cateva informatii despre cum sa o vopsesc si ce materiale sa folosesc, mentionez ca trebuie vopsita foarte fin.
motosoft is offline   Reply With Quote
Old 04-03-13, 20:20   #4
ronaldo93

Stage 4
 
ronaldo93's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 281
Default Re: Cum vopsesc ?

'profesionistii' (90% din ei) isi bat joc...si mie imi place sa imi fac singur lucruri de acest gen
ronaldo93 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -