Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-08, 09:08   #61
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Cielo-urile sunt alea care a refuzat sa se dea dupa ce s-a dat cu kwx-ul . Si unul din ele i-a dat-o la buzau, dar si celalalt vine tare din urma. Dupa ce a luat-o la buzau tot o dadea in diverse ca nu a plecat bine .... si a cerut o revansa ... si a doua zi a facut chip ( care cica a compensat plecarea aia "proasta" ) si acum cand vine vorba de revansa ... cica n-are benzina! Deja e penibil...
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 09:25   #62
N D Y

Stage 5
 
N D Y's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,630
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[VW]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Quote:
Originally Posted by VladGti View Post
acum nu mi-o luati in nume de rau dar nu am vrut sa jignesc pe nimeni. doar ca czt-u a fost luat putin la misto inainte de cursa cu kwx-u si prieten fiind cu el m-am simtit oarecum si i-am luat "putin" apararea. nu rad nici de renaultul 5 nici de czt-u. amandoi au muncit pentru masinile alea, amandoi au muncit la masinile alea, unul mai mult, altul mai putin poate. cat despre faza cu figurile imi pare rau dar mi-au scapat ghilimelele si acolo. si inca ceva, care e problema daca czt-u a dat o fuga repede pana la master tunner, daca a dat, si si-a mai facut una alta la masina inainte sa se dea cu kwx-u?????? poate si el a facut la fel! cat despre cele 2 cileo - ce motoare au pe ele (ca de cielo nu mai sunt sigur) si atunci nu se mai pune problema sa te dai cu cielo te dai cu ce e sub capota.
Sub capota sant motoare 2000 aspirate ....
N D Y is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 09:29   #63
VladGti

Stage 2
 
VladGti's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 53
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

acum e nu stiu toate detaliile. . . dar daca asa zici tu ca e probabil ca ai dreptate. dar certurile, cel putin intre noi, nu-si au rostu. sti cum e, "fiecare cioara isi lauda puiul" si tocmai din cauza asta mai apar discutii care, parerea mea, nu ar trebui luate in seama. hai sa nu ne mai certam, sa lasam discutiile care nu-si au rostul si sa ne dam pana ramanem fara benzina si ferodouri ca parca-i mai frumos asa.
__________________
AnonymousMotorSport
VladGti is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 13:46   #64
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

eu nu am jignit pe nimeni pe forumul asta dar in schimb am primit o gramada de jigniri aduse mie si masini mele .pentru baiatul cu cielo nu cred ca am o datorie fata de tine sa ne dam la ora si in ziua care vrei tu si unde vrei tu ce am facut la masina nu am facut petru tine si daca ai castigat la bz bravo tie
dar sa te apuci sa scri pe forum toate cacaturile de parca tu ai fi mare racers si eu ultmul om ar trebuie sa vb mai frumos unul cu altul din moment ce impartim aceasi pasiune .si pentru kwx sincer respect pentru tot ce a facut la masina aia si cate curse a castigat .
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 23:54   #65
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Asa e ... nu esti dator sa te dai nici cand vreau eu, nici unde vreau eu , dar esti dator sa ai un cuvant ... e urat sa spui ca vii si sa te astepte lumea si e la fel de urat sa spui ca suni in 10 min si dupa 20-30 min de asteptat sa te sune lumea si sa nu mai raspunzi la telefon! Asta inseamna ca te ascunzi! Asa cum dupa Buzau tu ti-ai facut chip ... asa mi-am facut si eu si la fel cum eu am fost baiat salon si am acceptat sa ne dam cand ai vrut tu .... ma asteptam sa faci si tu , dar din pacate ....
Oricum .... provocarea ramane valabila ...

PS: Mai invata sa scrii in limba romana!
mad max is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 12:04   #66
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

frate esti lovit la cap sau ce ?sper cand ne dam sa iti fie masina la fel de nervoasa ca si tine ca esti prea agitat .sper sa fi si asa cand ne vedem ca in spatele calculatorului toti suntem zmei
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 15:48   #67
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Vezi ca deja incepi sa devii obraznic! Reciteste ce ti-am scris si spune unde gresesc! Sunt destui martori care au fost cu mine cand te asteptam si toti am tras aceeasi concluzie! Nu sunt nici nervos si nici agitat si nici nu ma ascund nici in fata calculatorului, nici in spatele telefonului cum faci tu! La scuze suntem toti buni ... ba ca e prea departe, ba ca nu mai am benzina, ba ca trebuie sa hranesc catelul ... Las-o jos ca macane!
mad max is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 18:00   #68
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

chiar nu inteleg ce te ataci asa .si faza cu "obraznic" vezi ca tu ai intrecut limita de la primul reply .
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 19:47   #69
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

mai bine va intalniti la o legala sau pe strada decat sa va spalati rufele in public.
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 15:42   #70
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

mad max...ce ai ?nu te stiam asa agitat!eu inteleg ca ai fost lasat in asteptare de czt...dar nici chiar asa! e mai mic, vine de putin timp la curse...a mai vb si aiurea...ok dar nu mai sariti asa de rau la el ca pana una alta e pasionat de masina lui si stie si sa mearga cat de cat cu ea!pace si abia astept sa ne vedem noi 2!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -