Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-08, 02:30   #196
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

@siadimet : cu tot respectul...sincer...daca e birjelita bine masina respectiva (rs tdi + soft si aici ma refer in special la plecare) eu cred ca te incinge fara probleme. am vazut cum merge un leon fr tdi cu soft fata de fostul meu golf (cam 2-3 masini ii dadeam) si eu eram pe acolo chiar putin in fata la 535d pe 400m
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 17:58   #197
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

este vorba de cele doua rs-uri,cel galben si cel albastru,care au facut softurile la voi.cel galben ,cu jante pe 17,imi dadea asta toamna o masina pe 400 de m.cel albastru,cu jante pe 18,a mers mai incet din prima zi,si acum ,de cand a venit caldura,ne-am dat si nu ma mai prinde pe 400 de m.cat despre plecare,nu a avut niciodata nici o sansa vreuna dintre masinile cu care m-am dat.skoda galbena,ma prindea si ma intrecea cu o masina pe la 140.eu am soft tot de la voi,si sunt programat zilele astea,cand ajung in bucuresti la un upgrade.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 18:03   #198
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

dintre baietii de aici,s-au dat cu mine BLUEY si AVIONU,si ei pot sa confirme cum sta treaba cu startul meu.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 18:07   #199
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

care incearca cu un seat leon cupra de 225cp?deocamdata stock.siadimet tu ma stii doar ne am dat.pe cand termini megane ul rs?apropo ala cu golful gti 30 edition kiar nu vrea sa se dea?k eram tare curios dak ma face
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 18:11   #200
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

daca tot esti aici,spune cam pe la ce viteza ma prinzi tu,cu gtc-ul turbo modificat,si cu leonul stock.sau cum era treaba cu gtc-ul stock.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 01:55   #201
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

pai cand aveam opelul gtc turbo stock,adik 200cp si 262 nm,pe 400m ori ma faceai tu ori eu,depindea de plecare,dar zic k era cam egalitate,oricum plecai cu o masina,doua de la start,k deh ai tractiune spate.cu gtc ul modificat nu ne am dat pe 400m,doar asa intre 2 semafoare si mi s a parut k m am dus pe langa tine de prin a 2a.Cu cupra asta a mea de 225cp stiu k te prindeam mereu pe la 130-140km/h eram prin a treia aproape sa o dau pe a 4a.vb peste 2 sapt k o s o duc la ceky ptr niste vitamine,si poate se baga si aia cu gti urile din oras
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 15:23   #202
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

Dupa ce vitaminizezi cupra aia a ta de 225cp (presupun ca este vorba despre CupraR - 1.8T) si ai drum (de noapte) prin bucuresti, poate vrei sa te dai cu alt 1.8T (Polo GTI)
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 17:18   #203
Avionu

Stage 4
 
Avionu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 233
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
pai cand aveam opelul gtc turbo stock,adik 200cp si 262 nm,pe 400m ori ma faceai tu ori eu,depindea de plecare,dar zic k era cam egalitate,oricum plecai cu o masina,doua de la start,k deh ai tractiune spate.cu gtc ul modificat nu ne am dat pe 400m,doar asa intre 2 semafoare si mi s a parut k m am dus pe langa tine de prin a 2a.Cu cupra asta a mea de 225cp stiu k te prindeam mereu pe la 130-140km/h eram prin a treia aproape sa o dau pe a 4a.vb peste 2 sapt k o s o duc la ceky ptr niste vitamine,si poate se baga si aia cu gti urile din oras
Bine a zis Siadimed ca la noi in oras multi isi iau masini puternice doar de dragul ideii...
Avionu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 17:23   #204
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

baiatul cu golful edition 30,cand l-am intrebat daca vrea sa se dea cu mine,mi-a pus 20 de intrebari despre masina ,de parca aveam un M5.vor sa se dea numai la sigur,sa castige.cred ca ii speriam si daca ii provocam cu loganul.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 00:38   #205
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
baiatul cu golful edition 30,cand l-am intrebat daca vrea sa se dea cu mine,mi-a pus 20 de intrebari despre masina ,de parca aveam un M5.vor sa se dea numai la sigur,sa castige.cred ca ii speriam si daca ii provocam cu loganul.


Mai nene tre sa-mi vina si mie rs-ul. Pana la urma cand isi da drumul motorul? In functie de asta sa stiu si eu cand sa ma dau la el. Citeam pe aici ca ba pe la 1k ba la 30k . Deci cand sa ma gandesc sa-l duc la mtm?
herea_costin is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 16:37   #206
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

Quote:
Originally Posted by herea_costin View Post


Mai nene tre sa-mi vina si mie rs-ul. Pana la urma cand isi da drumul motorul? In functie de asta sa stiu si eu cand sa ma dau la el. Citeam pe aici ca ba pe la 1k ba la 30k . Deci cand sa ma gandesc sa-l duc la mtm?
tare...bafta cu mtm-ul ...dar vezi ca aici e vb despre dimsport!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 20:18   #207
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

Cine este coiss meteme astia???
Face si stickere cu flacari sa pun si eu pe masina mea sa fuge mai tare???

OT Yoda mai ai masina sau inchidem distractia?
Am auzit ca vrei sa o dai.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 15:08   #208
cosmingt60

Stage 1
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 13
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

mai aveai umpic si-l faceai de doua tone jumate bmw ala
cosmingt60 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 15:12   #209
cosmingt60

Stage 1
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 13
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
este vorba de cele doua rs-uri,cel galben si cel albastru,care au facut softurile la voi.cel galben ,cu jante pe 17,imi dadea asta toamna o masina pe 400 de m.cel albastru,cu jante pe 18,a mers mai incet din prima zi,si acum ,de cand a venit caldura,ne-am dat si nu ma mai prinde pe 400 de m.cat despre plecare,nu a avut niciodata nici o sansa vreuna dintre masinile cu care m-am dat.skoda galbena,ma prindea si ma intrecea cu o masina pe la 140.eu am soft tot de la voi,si sunt programat zilele astea,cand ajung in bucuresti la un upgrade.
ba da cum e cu golful 3-1.9tdi fuge cam tare
cosmingt60 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 15:17   #210
cosmingt60

Stage 1
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 13
Default Re: Skoda RS TFSI by DimSport

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
@siadimet : cu tot respectul...sincer...daca e birjelita bine masina respectiva (rs tdi + soft si aici ma refer in special la plecare) eu cred ca te incinge fara probleme. am vazut cum merge un leon fr tdi cu soft fata de fostul meu golf (cam 2-3 masini ii dadeam) si eu eram pe acolo chiar putin in fata la 535d pe 400m
i-mi pare rau ca trebuie sa intervin dar golfu ala 3 din buzau i-l bate cu 2-3 ,4 masini pe 400m,in conditia in care bmw pleaca cu 2 masini in fata lui(trageti si voi concluzia)
cosmingt60 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -