Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-06, 09:24   #31
MasterTuner

Stage 5
 
MasterTuner's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 785
Member of:
[Moderators]
Default Re: Golf V GTI cu soft TCM

Cu Unichip masina scoate putere maxima la roata sub 150 cp la 7 000 de ture. Ca sa aflati puterea la roata(de fapt la asfalt, nu la axul rotii cum ar intelege multi, deci dupa transmisie si pneu!!!) scadeti din graficul puterii la volanta puterea pierduta, adica curba exponentiala cea mai de jos. Ce vedeti pe graficele noastre este puterea la volanta, fiind si cea mai importanta de fapt, cea la roata(asfalt) depinzand de pneuri.
__________________
TUNING TO PERFECTION
www.mastertuner.ro
Bucuresti, Teiul Doamnei 92
Tel.:0722275522/021 242 42 81
MasterTuner is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 17:17   #32
cosmin_meme

Stage 5
 
cosmin_meme's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 208
Default Re: Golf V GTI cu soft TCM

nu cred ca seat-ul 1.8T ,FR-u lui ~NAUTILIUS avea chip tuning..avand in vedere ca si-a luat-o de la CRY.unde e evolutia?un bmw din <88 ii da 1 masina distananta(eram la finish)la un seat probabil 200,proprietate VW...deci evolutie?sa nu vorbim ca ursu avea 174cp STOCK si 1.8t se lauda cu 180...cu turbo...parerea mea:nu motoarele 1.8T si 2.0TFSi lasa de dorit..ci TRANSMISIA,careia VW se vede ca nu i-a acordat mare importanta...
cosmin_meme is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 19:55   #33
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Golf V GTI cu soft TCM

Quote:
Originally Posted by cosmin_meme
nu cred ca seat-ul 1.8T ,FR-u lui ~NAUTILIUS avea chip tuning..avand in vedere ca si-a luat-o de la CRY.unde e evolutia?un bmw din <88 ii da 1 masina distananta(eram la finish)la un seat probabil 200,proprietate VW...deci evolutie?sa nu vorbim ca ursu avea 174cp STOCK si 1.8t se lauda cu 180...cu turbo...parerea mea:nu motoarele 1.8T si 2.0TFSi lasa de dorit..ci TRANSMISIA,careia VW se vede ca nu i-a acordat mare importanta...
1. De luat mi-am luat-o fiindca am dus motorul la 7000rpm si mi-a taiat alimentarea, motiv pentru care CRY era deja in goana cand am plecat eu

2. Chiptuning n-am (inca)

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -