Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-09, 15:36   #1
dynopower

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 8
Default VW Transporter T4/2002, 2.5TDI

Masina avea cand a venit la noi 163 cai desi teoretic ar fi trebuit sa aiba 150. Posibil sa fi avut deja softul modificat fiindca nu stii niciodata ce soft ai cand cumperi masina sh. Clientul isi dorea in primul rand scaderea consumului si abia in al doilea rand putere, punand accent pe fiabilitate. Cu UNICHIP i-am facut 2 programe suplimentare, unul de 156 cai cu reglaje pentru reducerea consumului si unul de 187 cai cu emisii destul de mici de funingine, el putand alege chiar din mers intre aceste programe.
Desi noi nu am masurat scaderea consumuluil si nici nu i-am facut promisiuni in sensul asta (oferindu-ne doar sa-i returnam banii in caz ca nu va fi multumit), clientul a spus ca a observat o scadere a consumului de aproximativ o jumatate de litru la suta si noua ne place sa-l credem pe cuvant

P.S. Masina face transport si cirucla cateva mii de km pe luna, consumul fiind verificat "la pompa".
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	transporter_t4.jpg
Views:	341
Size:	208.9 KB
ID:	1182281  
dynopower is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 21:54   #2
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: VW Transporter T4/2002, 2.5TDI

si puterea la roata care este? clutch torque inseamna puterea la ambreiaj - deci la volanta pe sleau.
Alejandro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -