Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-10, 17:21   #61
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
YDT-ule te astept.
Oricum tot nu vad rolul tau in toata discutia asta
Asta apropo de injectii.
Si zici ca in overboost dadea mult fum????
Asa fac dieselurile cand au prea mult aer
Cred ca vorbesti in necunostinta de cauza... daca fum negru in abundenta e prea mult aer ... imi dau seama ce bine e facuta masina... )
Da da de la aer....
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 19:09   #62
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
Masina dadeam fum enorm in overboost la mers normal schimbat in 2500-3000 fumul era in limitele unui
Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
Cred ca vorbesti in necunostinta de cauza... daca fum negru in abundenta e prea mult aer ... imi dau seama ce bine e facuta masina... )
Da da de la aer....
Masina mea nu da fum deloc dupa cum se vede in filmuletele de pe iutub.
Dar tot nu inteleg:
Esti tuner si ai un 2.0tdi mai bine facut ca al meu?
Consideri ca masina mea nu e facuta bine sau nu are caii dati pe dyno?
Stii pe cineva care putea sa scoata mai multi cai din motorul asta sau a facut-o deja?
Nu ai spus nimic concret pana acum.
Zi ce nu iti place
Oameni suntem porci mancam.
Eu stiu ca ii zic omului in fata daca nu imi place de el nu il iau pe ocolite.

p.s. nu ai si tu un filmulet cronometrat sau macar in care castigi ceva?
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 22:20   #63
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Nu, nu era facut de noi, curiosule, pe vremea aceea nici nu existam ca si club si nici nu-l cunosteam pe Razvan, proprietarul Leonului. Despre rezultat intelesesem altceva dar nu mai conteaza, poate ca este cum spui tu. Vad ca din ce in ce mai mult iti pasa de noi, te rog, totusi, sa nu ne porti tu atata grija. Tu efectiv ai facut ceva la vreo masina sau doar ai platit sa-ti faca altii? Banuiec ca nu ca ai fi auzit macar ca la 2,0 TDi chiulasele au avut o problema recunoscuta chiar si de producator.
Cine nu stie chiar il crede.....la aceste masini crapa chiuloasele la 150000km...fara sa aiba soft si fara sa se dea nimeni cu ele la curse....acestea sau intamplat la o masina care era bine intretinuta si se mergea agresiv cu ea
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 22:29   #64
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
Apropo de diesel ... in Buzau exista intr-o perioada un Leon rosu care zicea ca rupe tot si la mare la Saturn a fost 2-0 pt mine... era facut tot de Power team Buzau?
Tin minte ca era rosu si plin de kit prin fata,spate...era 1.9 tdi 150 cp la baza si avea multe modificari ...oare mergea tot pe 2 bari constant )

uite asta era leonul de la buzau : "ala plin de chit" . si multiplele modificari constau "doar" intr un soft de la ceky !!! atat !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_P1070626.jpg
Views:	221
Size:	139.9 KB
ID:	1298048   Click image for larger version

Name:	normal_P1070673.jpg
Views:	220
Size:	154.4 KB
ID:	1298049  

Last edited by razvanxx; 03-02-10 at 22:48.
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 03:33   #65
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Masina mea nu da fum deloc dupa cum se vede in filmuletele de pe iutub.
Dar tot nu inteleg:
Esti tuner si ai un 2.0tdi mai bine facut ca al meu?
Consideri ca masina mea nu e facuta bine sau nu are caii dati pe dyno?
Stii pe cineva care putea sa scoata mai multi cai din motorul asta sau a facut-o deja?
Nu ai spus nimic concret pana acum.
Zi ce nu iti place
Oameni suntem porci mancam.
Eu stiu ca ii zic omului in fata daca nu imi place de el nu il iau pe ocolite.

p.s. nu ai si tu un filmulet cronometrat sau macar in care castigi ceva?
Legat de tine ma abtin deja ca esti pe langa subiect
Am discutat cu Ginel si am inteles mai multe...
Tu nu prea ai inteles nimic
Am spus ca a fost inaintea ta o masina cu o putere asemanatoare si tu nu erai in peisaj ci doar te uitai pe youtube...
NU am nimic cu tine personal...Am spus doar ca nu esti primul care a ajuns la puterea asta si ar trebui sa te documentezi ...si ca faptul ca mergi pe 2 bari la un GT22 mi se pare mult...intr-un soft nu inseamna intotdeauna ca presiunea mare inseamna ca e bomba,poti avea o presiune mai mica si sa ajungi la aceleasi valori...
Ne vedem de 1 mai si vedem cine ajunge primul la finish nu am absolut nimic cu Ginelcel ce ti-a facut chip tuning ci vreau sa revii pe pamant tu ...
Imi pare rau ca in posturile trecute am bagat in aceeasi oala Power team buzau si firma de chip tuning...
Iar in legatura cu fosta masina a mea diesel crede-ma ca nu trebuie sa iti arat tie cat am castigat si ce am castigat...Te poti uita la filmele din arhiva 4tuning si vei vedea si filmele si pozele cu curse si cupe...
Eu am ajuns la cifra 9

Last edited by Hooya1985; 04-02-10 at 03:49.
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 03:37   #66
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
uite asta era leonul de la buzau : "ala plin de chit" . si multiplele modificari constau "doar" intr un soft de la ceky !!! atat !!!
Masina era cu chit cand te-ai dat cu mine... ne-am dat dupa finalizarea cursei legale ... pe un drum pe camp iar startul a fost o data la mana si o data de pe loc ... la mana am plecat din prima in fata , iar al doilea la claxon te-ai dus pe treapta 1 in fata si dupa te-am depasit fara drept de apel...
Iar la legale nu ne puteam da niciodata ca eu eram la Grupa A si tu intrai la C...
Dar daca vrei sa nu-ti patezi imaginea in Buzau ... ca i-ai mintit ca m-ai batut ... o lasam asa ...dar in adancul sufletului tau sti ca asta e adevarul...
Fii fairplay daca vrei sa fii luat in serios...asa te-ai luat si cu CBR gratuit ... si ai vazut ca te-a zdrobit...

PS: modificarile tale de atunci ai zis ca ai evacuare,chip,upgrade turbo(cel putin asa ne-ai mintit pe noi...eu fiind cu un prieten in masina care iti poate confirma cand ajungi in Bucuresit ca doar el a dat primul start)...altfel ce rost avea sa ma dau cu tine ... te bateam la 6 masini daca aveai doar chip ... hai sa fim seriosi...

Last edited by Hooya1985; 04-02-10 at 03:43.
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 03:47   #67
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by negoitacata View Post
Cine nu stie chiar il crede.....la aceste masini crapa chiuloasele la 150000km...fara sa aiba soft si fara sa se dea nimeni cu ele la curse....acestea sau intamplat la o masina care era bine intretinuta si se mergea agresiv cu ea
ori era bine intretinuta ori ii dadea marle ca nu inteleg ce si cum...
Eu nu cunosc problemele de la 2.0 tdi ... Pt ca nu exista Golf V si nici nu avea vreun rost sa ma intereseze din moment ce eu aveam 1.9 tdi pd
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 04:31   #68
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Bluey pt tine ti-am pus si un film cu mine cand aveam 210 cp
http://www.4tuning.tv/cEUR81jPbZK/Le...a___filme.html
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 06:46   #69
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Ne dam in filme??? ))
Poate o sa mai cresti si tu si o sa inveti sa vorbesti bazat pe vorbele tale si pe masina ta nu pe photoshopurile altora.
Am inteles de ce esti aici ) Stii tu ca nu e softul meu bun si ca merg cu presiune mare ( nu ca ar fi treaba ta ) dupa vorbele unuia care nu stie sa faca diferenta intre presiune relativa si presiune absoluta.Dupa care chiar tu vii si spui ca nu stii nimic despre 2.0tdi.
Sa repet.
Motoarele care au scos puterile alea sunt stock, singura modificare fiind turbina si evacuarea.
P.S> bateam R5 turbo cand aveam 185cp si nu unul singur.
Stii sa cauti pe youtube?
https://www.youtube.com/watch?v=uDK1wzHKFQA uite cand aveam 185cp cu un r5
Si uite cu o Octavia RS stg1 Revo (tunerul spune ca are 265cp) https://www.youtube.com/watch?v=N9o1Djofzzc

Si culmea.
Masina mea inca mai functioneaza contrar celor spuse de prieteni
Astept sa se usuce pe jos si ies dieselele la joaca.

Last edited by bluey; 04-02-10 at 06:56.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 08:13   #70
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
Bluey pt tine ti-am pus si un film cu mine cand aveam 210 cp
http://www.4tuning.tv/cEUR81jPbZK/Le...a___filme.html
R5 asta avea motor de 1.8 16v (F7P) cu 135 cp
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 08:17   #71
highboy_97
Ford Driver

Stage 4
 
highboy_97's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 268
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Red face Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
R5 asta avea motor de 1.8 16v (F7P) cu 135 cp
.........
highboy_97 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 09:13   #72
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by Hooya1985 View Post
Masina era cu chit cand te-ai dat cu mine... ne-am dat dupa finalizarea cursei legale ... pe un drum pe camp iar startul a fost o data la mana si o data de pe loc ... la mana am plecat din prima in fata , iar al doilea la claxon te-ai dus pe treapta 1 in fata si dupa te-am depasit fara drept de apel...
Iar la legale nu ne puteam da niciodata ca eu eram la Grupa A si tu intrai la C...
Dar daca vrei sa nu-ti patezi imaginea in Buzau ... ca i-ai mintit ca m-ai batut ... o lasam asa ...dar in adancul sufletului tau sti ca asta e adevarul...
Fii fairplay daca vrei sa fii luat in serios...asa te-ai luat si cu CBR gratuit ... si ai vazut ca te-a zdrobit...

PS: modificarile tale de atunci ai zis ca ai evacuare,chip,upgrade turbo(cel putin asa ne-ai mintit pe noi...eu fiind cu un prieten in masina care iti poate confirma cand ajungi in Bucuresit ca doar el a dat primul start)...altfel ce rost avea sa ma dau cu tine ... te bateam la 6 masini daca aveai doar chip ... hai sa fim seriosi...
sincer eu cred ca te drogai pe vremea aceea.acum ai dat o pe altele mai tari!!masina mea era adusa de cateva luni in tara si nu avea nici macar un gram de chit!!poate la curse la buzau cand nu s au mai tinut ai vazut leonul ala cu chit pe el si tot atunci avea mai multe modificari.eu nu am mintit pe nimeni si nu am ce imagine sa mi patez.cum baiatul cu audi m a intrecut semnificativ si am recunoscut la fel de bine putem sa zic si de tine.dar inca o data eu cred ca tu te droghezi si o faci destul de des!!!nici macar nu stii cum arata masina mea!!ti am pus poze cu ea si tot o tii pe a ta ca era plina de chit!!
__________________
www.Powertechperformance.ro
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 10:34   #73
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Haideti va rog sa terminam cu discutiile de pe langa subiect. Daca aveti rivalitati sau alte probleme de rezolvat cred ca solutia cea mai buna ar fi sa discutati face to face sau telefonic.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 10:40   #74
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by razvanxx View Post
sincer eu cred ca te drogai pe vremea aceea.acum ai dat o pe altele mai tari!!masina mea era adusa de cateva luni in tara si nu avea nici macar un gram de chit!!poate la curse la buzau cand nu s au mai tinut ai vazut leonul ala cu chit pe el si tot atunci avea mai multe modificari.eu nu am mintit pe nimeni si nu am ce imagine sa mi patez.cum baiatul cu audi m a intrecut semnificativ si am recunoscut la fel de bine putem sa zic si de tine.dar inca o data eu cred ca tu te droghezi si o faci destul de des!!!nici macar nu stii cum arata masina mea!!ti am pus poze cu ea si tot o tii pe a ta ca era plina de chit!!
Vezi iar esti obraznic ... si dupa aia te intrebi de ce zice lumea ca ai o masina slaba...
Cred ca tu folosesti droguri si acum )
Esti jenibil

PS: daca zici ca eu sunt drogat,imi poti improsta memoria si sa-mi zici cand si unde ne-am dat?
Sau ai memoria scurta??

Last edited by Hooya1985; 04-02-10 at 11:00.
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 10:43   #75
Hooya1985
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Hooya1985's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 584
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Audi A3 2.0TDI 140cp cu soft Powertech

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
R5 asta avea motor de 1.8 16v (F7P) cu 135 cp
Era turbo ca altfel era la C
O confunzi cu cea din Braila a lui Madalin
Hooya1985 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -