Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LR - viteza - Casa Poporului - 18.12.05

View Poll Results: Politia este?
Dusman! 64 88.89%
Prieten! 8 11.11%
Voters: 72. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-05, 14:10   #106
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Quote:
Originally Posted by \"rada_ady\"
serios ma faci sa cred ca ai fost in alta parte.in spatele sgm-ului mai era masina de tractari si un cielo;iar in fata sgm-uli erau alte masini printre care si pmd-ul din craiova.si de spectatori sa nu mai vb.eu eram langa pmd la masina ca i s-a rupt fulia de la alternator.cand dau pozele jos de pe telefon o sa ti le trimit sa vezi si spectatorii.nu mai incerca sa te scuzi in modul asta pt proasta organizare ca devii penibil.[/b]

Deja devii stresant, trebuia sa fii acolo sa vezi cum politia a venit printre masini in mom cand am parcat si se lua de oameni FIX IN P-TA CONSTITUTIEI!!! Si cei care au apucat sa plece erau opriti inainte sa poata sa iasa!!!
D C???
Te gasesti tu sa zici ca bine a facut politia!!!
Mie mi-a zis gaborul in FATA ca daca era o situatie normala nici macar nu m-ar fii oprit, DAR acum erau comandantii pe acolo si trebuia sa se lasa cu multe amenzi!!!
Ai totala dreptate, politia a procedat total corect!!!

Yeah Right!!!!!
shadow , tu ce-ai citit tata ?
arata-mi unde scrie rada_ady de politie , mesajul lui era ptr sebastian , n-avea nici o legatura cu politia , mai citeste-l odata . .
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 17:15   #107
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Am comprimat 2 mesaje, scrisese despre politie putin mai sus sau in celalalt topic despre cursa!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 17:23   #108
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Daca nu va deranjeaza vreau sa-mi dau si eu cu parerea aici./ pdv oficial
Aceasta etapa organizata pe un tronson de drum public este prima in centru Bucurestiului. Acel drum pe perioada organizari a fost scos din regimul de drum pblic datorita unui amplu protocol incheiat in baza legilor cu Primaria Generala a Municipiului Bucuresti.Deci si-a pierdut regimul de drum public. responasabilitatea autoritatilor pe acest sector fiind doar in zona ordinei publice, orice alt aspect tinand de organizator. Politia nu avea nici o atributie legala, jandarmeria ordona publicul si pompieri sau ambulanta interveneau in caz de necesitate.
Nu sunt incantat de aceasta cursa si sunt consternat de amestecurile in organizarea ei a altor organe decat organizatorii propiuzisi.
Pana acum dupa regulile si sistemul nostru am functionat mult mai bine.
Reusita acestei curse consta in faptul ca in plina iarna, sub zapezi(INMH), cu vant si impotriva autoritatilor, dealtfel foarte cooperante s-a reusit organizarea pe acea locatie. De data asta bunavointa a fost o arma si noi Legal Racing se pare ca am fost momeala.
Politia s-a implicat foarte mult, poate excesiv de mult obligand organizatorul sub amenintare cu inchiderea cursei sa elimine o serie de PARTICIPANTI, care fara discuti s-au sacrificat in favoarea celorlalti colegi. Daca nu ieseau din perimetru ar fi fost incerta continuarea cursei.
Odata iesiti erau luati la puricat, filmati, intervievati pe diverse teme. Cum, de ce si in ce scop suntem si noi curiosi sa aflam.
Le multumim si nu vrem sa aruncam minusurile noastre pe ei.
Suntem incantati de participanti si comportarea lor.
Accidentul este un accident cauzat 100% din greseala soferului care fara nici o ezitare si-a recunoscut vina.
A franat prea brusc, a franat pe pata de vopsea de marcaj, masina l-a surprins , fiind f usurata s-a rasucit si a lovit Dacia lui SGM parcata neregulamentar, de altfel era singura masina in zona.
Trebuie remarcat faptul ca acolo nu exista public, iar organizatori erau feriti de eventuale accidente, cel mai expus aproape iresponsabil stand reprezentanti ale unor institutii ce se afla sub tutela ministerului de interne.
SGM a fost vinovatul fara vina, masina se afla la locul si momentul nepotrivit. Cei doi soferi s-au inteles si vor rezolva amiabil problema, poate vor fi chiar prieteni, ambii fiind foarte pasionati de automobilism.
In regulament scrie ca frana nu trebuie bruscata ci apasata progrsiv imediat dupa sosire. S-a gresit, eram pregatiti sa intervenim, asa cum s-a vazut cele doua masini au fost tractate in mai putin de 15 minute.
Incidentul cu 200sx are mai multe ascunzisuri in care partea de vina a soferului se distribuie in mod egal si cu alti factori.
Multi din cei ce au fost exclusi nu meritau decat un avertisment.


Sunt curios daca acelasi tratament se aplica la orice curse care se desfasoara in Romania si vreau sa stiu daca inchiderea cursei pentru un accident fara raniri este justificata.
Imi e rusine si ma aflu intr-o situatie delicata! Va rog sa ma intelegeti pe mine si restul de organizatori!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 17:44   #109
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Quote:
Originally Posted by \"rada_ady\"
serios ma faci sa cred ca ai fost in alta parte.in spatele sgm-ului mai era masina de tractari si un cielo;iar in fata sgm-uli erau alte masini printre care si pmd-ul din craiova.si de spectatori sa nu mai vb.eu eram langa pmd la masina ca i s-a rupt fulia de la alternator.cand dau pozele jos de pe telefon o sa ti le trimit sa vezi si spectatorii.nu mai incerca sa te scuzi in modul asta pt proasta organizare ca devii penibil.[/b]

Deja devii stresant, trebuia sa fii acolo sa vezi cum politia a venit printre masini in mom cand am parcat si se lua de oameni FIX IN P-TA CONSTITUTIEI!!! Si cei care au apucat sa plece erau opriti inainte sa poata sa iasa!!!
D C???
Te gasesti tu sa zici ca bine a facut politia!!!
Mie mi-a zis gaborul in FATA ca daca era o situatie normala nici macar nu m-ar fii oprit, DAR acum erau comandantii pe acolo si trebuia sa se lasa cu multe amenzi!!!
Ai totala dreptate, politia a procedat total corect!!!

Yeah Right!!!!!
frate nu am zis in nici un post ca bine a facut politia ;am zis doar ca au facut totul legal ,intelegi.chiar crezi ca m-am bucurat ca au dat amenzi?si prietenul meu cu oltcit-ul rosu era sa-si ia amenda,inainte sa inceapa cursa ,si chiar nu-mi doream asa ceva.eu chiar am fost acolo si unii chiar trebuiau amendati:fordurile focus de exemplu, nebunii de faceau cerculete in parcare,chiar langa masinile parcate.ei chiar trebuiau amendati.insa amnda s-a luat cel mai mult pt modificari si pt lipsa numerelor la iesire;de asta chiar imi pare rau
__________________
Masinile bune te duc din punctul X in punctul Y in siguranta ,Masinile magnifice...eee,astea te baga in belele
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 17:51   #110
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Ieri eram f nervos din cauza cursei, din cauza politiei, din cauza la tot ce s-a intamplat ieri. Poate am inteles eu gresit, daca asta este cazul, scuza-ma!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 18:09   #111
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

k.te inteleg.toti am fost nervosi ieri,mai ales ca am tremurat de mi-au sarit capacele .prin tot ce am comentat eu am vrut sa-i arat lui Sebastian ca a avut o atitudine gresita fata de cei din craiova ,si sper ca a inteles
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 18:21   #112
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"rada_ady\"
Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Quote:
Originally Posted by \"rada_ady\"
serios ma faci sa cred ca ai fost in alta parte.in spatele sgm-ului mai era masina de tractari si un cielo;iar in fata sgm-uli erau alte masini printre care si pmd-ul din craiova.si de spectatori sa nu mai vb.eu eram langa pmd la masina ca i s-a rupt fulia de la alternator.cand dau pozele jos de pe telefon o sa ti le trimit sa vezi si spectatorii.nu mai incerca sa te scuzi in modul asta pt proasta organizare ca devii penibil.[/b]

Deja devii stresant, trebuia sa fii acolo sa vezi cum politia a venit printre masini in mom cand am parcat si se lua de oameni FIX IN P-TA CONSTITUTIEI!!! Si cei care au apucat sa plece erau opriti inainte sa poata sa iasa!!!
D C???
Te gasesti tu sa zici ca bine a facut politia!!!
Mie mi-a zis gaborul in FATA ca daca era o situatie normala nici macar nu m-ar fii oprit, DAR acum erau comandantii pe acolo si trebuia sa se lasa cu multe amenzi!!!
Ai totala dreptate, politia a procedat total corect!!!

Yeah Right!!!!!
frate nu am zis in nici un post ca bine a facut politia ;am zis doar ca au facut totul legal ,intelegi.chiar crezi ca m-am bucurat ca au dat amenzi?si prietenul meu cu oltcit-ul rosu era sa-si ia amenda,inainte sa inceapa cursa ,si chiar nu-mi doream asa ceva.eu chiar am fost acolo si unii chiar trebuiau amendati:fordurile focus de exemplu, nebunii de faceau cerculete in parcare,chiar langa masinile parcate.ei chiar trebuiau amendati.insa amnda s-a luat cel mai mult pt modificari si pt lipsa numerelor la iesire;de asta chiar imi pare rau
Sti cum se aplica o lege?
Exista legea si spiritul legii.
Legea se aplica cu cap nu cu toporul
Spiritul legii unde e? In spiritul ei sunt chesti mai presus de lege, ce e mai important sa amndezi o toba sparta sau sa nu existe ilegale?
Spiritul trebuia sa fie favorabil noua si a cea ce organizam, chiar daca existau mici abateri.
Daca aplicam legea cate masini de politie crezi ca corespund la RAR?
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 21:56   #113
Dani_E21

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,111
Default Re:

inca tot exista gandirea comunista in conducerea Romaniei
din pacate mai avem de asteptat
Dani_E21 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 22:12   #114
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Dani_E21\"
inca tot exista gandirea comunista in conducerea Romaniei
din pacate mai avem de asteptat
Daca asteptam or sa mai astepte si copii, copiilor nostri!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 22:18   #115
Dani_E21

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,111
Default Re:

eu zic ca pana nu se face schimbul de generatie totul este greu
daca nu cumva deja e invatata viitoarea generatie de actuala generatie
asta e
+ca romanii nu sunt uniti.
__________________
e30 335 it
Dani_E21 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 22:18   #116
John

Stage 1
 
John's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 15
Default

O intrebare pt. Sebastian : Dupa acest incident asteptat ca painea calda de \"tovarasii\" nostrii in uniforma , mai exista vre-o sperantza sa se mai organizeze ceva in 2006 in acea locatie ? Oricum , un eveniment minor a pus capat unei curse ceva mai speciale decat ce s-a facut pana acum. Cat despre \"oamenii legii\" -> niste jepcari. Bafta cu organizarea in continuare (sper sa mai organizati nu ? nu va dati batuti asa cu una cu doua ? )
John is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 22:26   #117
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"John\"
O intrebare pt. Sebastian : Dupa acest incident asteptat ca painea calda de \"tovarasii\" nostrii in uniforma , mai exista vre-o sperantza sa se mai organizeze ceva in 2006 in acea locatie ? Oricum , un eveniment minor a pus capat unei curse ceva mai speciale decat ce s-a facut pana acum. Cat despre \"oamenii legii\" -> niste jepcari. Bafta cu organizarea in continuare (sper sa mai organizati nu ? nu va dati batuti asa cu una cu doua ? )

Da si altfel vor fi conditile noastre fata de ei, de data asta noi vom fi intrasigenti cu ei.
Pai de cate ori ai vazut tu sa ne bata cineva, nu vezi ce armata avem in spate, tu nu esti cu noi?
Nu vom ceda chiar daca ajungem cu ei la HAGA!
Fratilor e de bataie, care se baga?
Noi nu avem dusmani, politia, jandarmi sau cine stie pe cine, SISTEMUL trebuie invins, trebuie rupta proasta lui inertie.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-12-05, 22:31   #118
Dani_E21

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,111
Default Re:

Da si altfel vor fi conditile noastre fata de ei, de data asta noi vom fi intrasigenti cu ei.
Pai de cate ori ai vazut tu sa ne bata cineva, nu vezi ce armata avem in spate, tu nu esti cu noi?
Nu vom ceda chiar daca ajungem cu ei la HAGA!
Fratilor e de bataie, care se baga?
Noi nu avem dusmani, politia, jandarmi sau cine stie pe cine, SISTEMUL trebuie invins, trebuie rupta proasta lui inertie.
[/quote]

ehh frumoase cuvinte
cum merge invins sistemul asta?
Dani_E21 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-05, 02:30   #119
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

pai, deocamdata, suntem jkv, sebi si cu mine.... cine se mai baga?
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 20-12-05, 07:45   #120
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

sincer nu cred ca vreunul din aceasta comunitate, forumist sau nu, va fi impotriva sau se va abtine...toti vor fi acolo..altfel nu vor mai avea, sau ar trebui sa nu mai aiba dreptul de a deschide pliscul in veci!

petitia ar trebui semnata si sustinuta de toti, pentru ca e in interesul tuturor, nu al unuia singur

spuneti ce si cum trebuie facut, delegati sarcini dc este cazul iar nominalizatii sunt de acord, lucrurile trebuie sa se miste, iar pentru asta trebuie tot sprijinul
__________________
BMW for ever
Ford for fun
Pejo for citymode
Bytzu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -