Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Freehand - Desene de mana

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-06, 22:30   #31
ruver

Stage 5
 
ruver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 590
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

Ai foarte multa dreptate si e foarte generos din partea ta ce a ce faci si asi fi foatre interesat(graficianul de la mincu cum es numeste, poate imi este si profesor la stufo, cumva domnul Traian)si airbrushu e ceva ce imi doresc sa incerc de ceva vreme in coace oricum eu in astea 3 sapt cat am vacanta incerc sa immi perfectionez desenul cat pot de mult... cred ca sti si tu cum e daca nu desenezi ceva timp mu mai ai mana la fel de formata ca inainte si cu aerografu nu cred ca asi avea curajul sa ma bag dar cine stie e chiar foarte tentant da cum ai spus necesita foarte mare acuratete, mana si rabdare, rabdarea fie daca faci ceva ce iti place iti poti da cea mai mare silinta...
oricum suna foatre bine ce a ce vrei sa faci si sunte-m mandri ca doreste cineva sa promovese aceste domeni
__________________
Pt. Contact ID Mess >>> : ruverr

My Portfolio |Lurcarile mele la 3D |Ruver Design - The Blog
ruver is offline   Reply With Quote
Old 21-12-06, 22:38   #32
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

da este adevarat este vb de traian laie mi a fost si mkie profesor poti vb cu el despre asta eu i am cerut ajutor de cateva ori si nu m a refuzat niciodata, el mi a dat ideea asta si voi incerca chiar mai mult de atat in functie de sprijinul financiar de care op sa dispun... ideea este ca trebuie facuta o scoal speciala in asa ceva iar asta e visul meu ....... ideea e ca poti veni la garage si incerca se poate lucra in paralel cu tine o sa am mai multa rabdare dat fiind faptul ca stiu ce inseamna facultatea asta
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline   Reply With Quote
Old 21-12-06, 22:49   #33
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

sry ... eu n-am inteles in c consta concursul?! cione deseneaza cel mai bine cu airbrushu ?!

la garaj vrei sa t ocupi doar de grafica, nu vrei sa si modifici masinile la exterior!?
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 01:36   #34
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

eu fac styling la masini cea ce inseamna in prima faza desen gandire schite etc pe planul doi intra munca efectiva de realizare, deci sunt 2 parti oarecum diferite cine vrea sa se ocupe de aman 2 e bine venit eu asta fac fac si design si executie..... dar incep sa caut oameni in toate directiile care ma intereseaza..... acum intelegi>?
hasky is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 10:19   #35
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

LOUD AND CLEAR acu sunt super interesat
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 13:31   #36
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

dupa sarbatori incepem sa ne vedem sa discutam sa lucram, am de facut proiecte pt 2 masini pana in primavara care vor fi tema de concurs cine va castiga va lucra la masina .respectiva........deci masina va fii intocmai cu desenele castigastorului.....sper ca asta va va motiva....
hasky is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 14:34   #37
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

Foarte interesanta ideea hasky ...
Pacat ca nu pot sa ma bag ...
Poate in vacanta de vara, ca sa pot veni printre voi ...
Alkatraz is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 18:11   #38
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

nu trebuie neaparat sa fii in buc decat daca faci airbrush sau lucrezi fibra plastic sau tapiteri pt 2d-3d si free heand poti fii oriunde exista net exista mail exista curierat rapid exista celulare asa ca pt mine nu conteaza aspectul asta... si apropo in curand o sa incercam sa deschidem si filiale in dif orasedaca gasim oameni interesati sa faca ce ne dorim noi si sa colaboram asa ca nu este vreo prob omule ca esti din alt oras de ex eu am un baiat care lucreaza 3d din seattle si e american dar lucreaza cu noi el imi trimite materiale despre tot ce se intampla acolo..... o sa va prezit cat de curand ce sa intamplat la AUTORAMA in state anul acesta si cateva idei ale marilor deesigneri de acolo..... asa ca trebuie sa intelegeti ca n meseria asta distanta este cel mai mic impediment thx
hasky is offline   Reply With Quote
Old 22-12-06, 19:11   #39
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

Mersi pentru explicatie ...
Alkatraz is offline   Reply With Quote
Old 23-12-06, 20:06   #40
ruver

Stage 5
 
ruver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 590
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

Hasky o sa mai tinem legatura dupa sarbatori eu am sa vin in buc si poate am sa trec si pe la garage ca sunt foarte interesat de acest lucru o sa mai vb peatunic ca eu acasa nu am net
ruver is offline   Reply With Quote
Old 25-12-06, 20:12   #41
frost_dani
Observator 4tuning

Stage 5
 
frost_dani's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,704
Member of:
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning 3D]
[Virtual Tuning]
[Echipa de sprijin]
[Nissan]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

Quote:
Originally Posted by hasky View Post
nu trebuie neaparat sa fii in buc decat daca faci airbrush sau lucrezi fibra plastic sau tapiteri pt 2d-3d si free heand poti fii oriunde exista net exista mail exista curierat rapid exista celulare asa ca pt mine nu conteaza aspectul asta... si apropo in curand o sa incercam sa deschidem si filiale in dif orasedaca gasim oameni interesati sa faca ce ne dorim noi si sa colaboram asa ca nu este vreo prob omule ca esti din alt oras de ex eu am un baiat care lucreaza 3d din seattle si e american dar lucreaza cu noi el imi trimite materiale despre tot ce se intampla acolo..... o sa va prezit cat de curand ce sa intamplat la AUTORAMA in state anul acesta si cateva idei ale marilor deesigneri de acolo..... asa ca trebuie sa intelegeti ca n meseria asta distanta este cel mai mic impediment thx
foarte interesant ceea ce zici tuh...dar asta e valabil doar pt cei cu foaia shi creionul in mana nu
frost_dani is offline   Reply With Quote
Old 26-12-06, 20:54   #42
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

frost_dani cauta la toate categoriile ... 2D 3D si freehand ....
Dar din pacate la 2D sunt deja ocupate locurile
Alkatraz is offline   Reply With Quote
Old 27-12-06, 14:33   #43
frost_dani
Observator 4tuning

Stage 5
 
frost_dani's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,704
Member of:
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning 3D]
[Virtual Tuning]
[Echipa de sprijin]
[Nissan]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

cum adica sunt ocupate toate locurile la 2d??...e vreo lista cva....
frost_dani is offline   Reply With Quote
Old 27-12-06, 14:46   #44
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

bv hasky pentru iniativa..apreciez chestia asta bv..

in meseria de "designer"...ca sa spun asa mai modern....iti trebuie si foarte mult noroc.....si de oameni ca hasky care vor sa promoveze acest fenomen..

eu am avut noroc...cu ERY(catalin) carauia i-am facut masina virtual...de la el a plecat totul...acuma mai am pe "banda" un tico..care va fi unicat..si un opel astra bertone...nu cer nici un ban..o fac numai ptr publicitate...si pasiune..
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline   Reply With Quote
Old 27-12-06, 18:09   #45
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: A Fi Sau A Nu Fi Un Designer Auto De Elita...

forst_dani citeste toate posturile lu' hasky din Thread-ul aceasta si ai sa vezi ca spune ca are nevoie de oameni la toate categoriile, dar ca la 2D sunt ocupate ...
__________________
Moartea-i sigura, viata nu !
Alkatraz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -