Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 3D

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-11, 09:48   #1
x_Kron2011

Stock
 
x_Kron2011's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 4
Default Audi S5 Tron Edition

Salut, ma numesc Valentin, am 23 de ani, sunt din Bucuresti si sunt pasionat de masini de la 5 ani de cand am inceput sa le desenez din reviste si apoi din minte, creand felurite concepte. Odata cu descoperirea calculatorului am inceput sa lucrez mai mult cu ele asa cum mi-a placut mai mult.

Modelul ce urmeaza sa-l vedeti este inspirat din filmul "Tron - Legacy" adaptat prezentului. A durat cel putin 3 luni sa ajunga in stadiul actual. Modelul este extras din NFS si exportat in format .3ds pentru a putea fi modificat in SketchUp, un soft mult mai usor de manuit. Unele elemente sunt luate de pe modele din Google 3D Warehouse modificate, ex : faruri, stopuri, pragurile, interiorul, jantele si pneurile. Esapamentul, bara fata, prizele de aer, emblema, sunroof-ul, sistemul de deschidere al usilor, corpul de suport si tapiseria interiorului si usilor sunt facute de la zero.

Am randat cu plugin-ul Twilight pentru SketchUp, imaginea HDR gasita pe la Google Images...









Sper sa va placa, feedback & critics appreciated
x_Kron2011 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 23:01   #2
em_trei

Stage 2
 
em_trei's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 38
Default Re: Audi S5 Tron Edition

Arata bine dar problema cea mai mare este ca nu se disting prea bine formele masinii. Nu stiu cat poate plug-inul acesta Twilight dar eu iti recomand sa incerci sa randezi cu V-ray. Oricum.....felicitari si mai asteptam lucrari!!
em_trei is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 10:06   #3
x_Kron2011

Stock
 
x_Kron2011's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 4
Default Re: Audi S5 Tron Edition

Multumesc

Apropo de Vray, imi face niste probleme, grave zic eu in ceea ce priveste materialele, apoi da crash.

1. Am incercat sa dau render cu toate materialele active, ne-editate in Material Editor si da crash, mai presus de asta le modifica :



2. Am incercat sa dau render dupa ce am sters toate materialele, in speranta ca daca le elimin si pun altele cu Vray se rezolva problema, insa nu, acelasi lucru :



Stii cumva ce se intampla cu el ? In Error Log nu inteleg absolut nimic...
x_Kron2011 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 15:36   #4
em_trei

Stage 2
 
em_trei's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 38
Default Re: Audi S5 Tron Edition

Nu stiu sa-ti spun care e problema deoarece eu nu lucrez cu SketchUp si in 3ds Max ( programul folosit de mine ) nu am intalnit astfel de erori.......incearca sa dai un search pe google.
em_trei is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -