Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-11-08, 22:36   #331
ianyST

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 152
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
Eu la cursele din ultimii 3 ani nu am mai vazut vreo alta masina atat de spectaculoasa.dar ma refer la masinile care s-au dat la curse,nu la masini care sunt declarate castigatoare in baza performantelor de altadata.
masina este super tare asta s-a vazut si se stie,cand te gandesti ca mai are si vreo 2 t ,jos palaria..
ianyST is offline  
Old 16-11-08, 22:38   #332
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
insa s-a vazut lipsa de educatie a catorva tarani din braila, animalele alea care au inceput sa scuipe pe masinile baietilor care asteptau la start...
Eu am fost chiar in mijlocul actiunii si pot sa detaliez ce s-a intamplat :
- baiatul cu pisica incerca sa isi faca loc sa ajunga la linia de start . la un moment dat a ramas blocat din cauza brailenilor.
- baietii (animalele) din public nu voiau sub nici o forma sa se dea la o parte
- baiatul cu pisica a inceput sa miste masina fortand publicul sa se dea la o parte, implicit si pe mine. Eu ii impingeam pe cei din spatele meu, dar respectivii nu voiau sa se miste. In momentul in care pisica a inceput sa puna roata in miscare toti au sarit din calea masinii .
- dupa ce a trecut cu aripa de mine eu am fost impins (cu forta) intr-o parte de cineva; acel cineva a scuipat masina respectivului dupa care a inceput sa il injure si sa se laude ("fu*u-l in gura, da' lasa ca i-am tras si eu o flegma")
- jandarmii ne-au spus sa ne retragem, sa nu mai ne impingem in coarda,; pe mine unul din grupul celor care a scuipat pe masina a inceput sa ma impinga in coarda. La un moment dat eram prins intre un politist si un taran .

Bine ca a fost frig, altfel era plin de tarani !

Quote:
ntr-adevar o cursa foarte reusita .... au fost cateva neplaceri ...
mai ales la inceput cand toata lumea ingheta de frig si astepta sa inceapa cursa si ea nu incepea ... probabil ceva probleme pe acolo ...
Asa e, dar si dupa ce a inceput !

Cred ca a fost din cauza masinilor de A1 care nu reuseau sa ajunga la start .
A durat ceva pana au fost grupate.
__________________
Calitatea esentiala nu consta in a conduce incet , ci in a conduce bine !
O masina performanta nu te face sofer bun.

1988 E30 325i Coupe M20 Europe Left hand drive Manual
19** BMW E30 3** UNDER CONSTRUCTION
SiloS@1300 is offline  
Old 16-11-08, 22:39   #333
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

poze cu nissanu 350z are cineva? filmulete mai mult m-ar interesa
p0mpi is offline  
Old 16-11-08, 22:40   #334
nedy_br

Stage 4
 
nedy_br's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 216
Member of:
[Hyundai]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

cateva filmulete de la fata locului! pacat ca nu se simt mirosul de cauciuc incins si frigul de afara !!! filmutele se vad f bine cu media player classic !!
Attached Files
File Type: avi 16112008027.avi (2.00 MB, 325 views)
File Type: avi 16112008028.avi (2.27 MB, 206 views)
File Type: avi 16112008029.avi (1.24 MB, 173 views)
File Type: avi 16112008030.avi (1.07 MB, 172 views)
File Type: avi 16112008031.avi (738.8 KB, 161 views)
File Type: avi 16112008032.avi (1.57 MB, 184 views)
nedy_br is offline  
Old 16-11-08, 22:50   #335
aciduletz`
Street Vision Member

Stage 2
 
aciduletz`'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 26
Member of:
[Street Vision]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

as vrea sa multzumesc si eu spectatorilor care ne`au aplaudat la indemanare la loganu si bmw`u din constatza la cei legatzi cu sufa....va multzumim si am dori si noi un filmuletz ceva dak avetzi pls....cine are sa trimita si mie pe mess pe id sv_aciduletz multumesc
aciduletz` is offline  
Old 16-11-08, 22:58   #336
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

well, dupa o zi foarte lunga, trezit la 5:30 ...fuguta dupa una alta pana la 7 dimineata ... am ajuns intr-un final la braila pe un frig crancen .
Asteptandu-ma ca lumea sa fie mai " de la tara " sau macar OK, am dat de cu totul si cu totul altceva . O natie de maimute, iesita din pesteri, care huduia injura, suferea de " smecherie " care nu stiau sa faca acordul intre doua ( 2 ) cuvinte .... se pare ca sunt inca la stagiul de homo neanderthal poate si asta politicos denumiti .


ORGANIZAREA A FOST OK, grupele la fel, show-ul a fost maxim, Evo-ul de Braila lasandu-mi o impresie foarte buna din moment ce ii tinea piept unui alt evo ( ono ) pregatit pt VTM ( VITEZA TRASEU MONTAN ) .

Felicitari in primul rand celor care au putut face posibil acest eveniment, felicitari tuturor invingatorilor dar si invinsilor, felicitari ANONYMOUS pt cele 3 cupe luate, felicitari pt ca am fost cel mai mare club participant, felicitari baietilor inca odata pt drumul magnific dus - intors cat si pentru evenimentele intamplate de-a lungul drumului .

Pot sa spun ca per total a fost ok, mai putin spectatorii care ori erau la balci, la rocoteca, la adunare ad-hoc sau pe stadion ( oare de ce braila nu joaca in divizia A ) ) .

Poate ca putina educatie pe la " baietii de pe centru " nu ar strica .
Bmwaldo is offline  
Old 16-11-08, 23:01   #337
aciduletz`
Street Vision Member

Stage 2
 
aciduletz`'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 26
Member of:
[Street Vision]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

asta cu educatzia ar fi ceva sa se faca....cand a intrat m3 de constantza a fost scuipat sau dat cu picioarele in el cu palma(pumnu).....acest lucru nu mi se pare frumos din partea lor si jandarmii stateau si se uitau...urat
aciduletz` is offline  
Old 16-11-08, 23:04   #338
vGaBy

Stage 4
 
vGaBy's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 299
Member of:
[VW]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Niste filmulete care nu arata chiar bine... sunt facute cu camera foto...

Filmulet cu 350z am eu dar nu mult

Si mai vine un post cu filmulete...
Attached Files
File Type: avi MOV05445.AVI (3.11 MB, 207 views)
File Type: avi MOV05452.AVI (4.68 MB, 161 views)
File Type: avi MOV05470.AVI (4.52 MB, 138 views)
File Type: avi MOV05471.AVI (4.95 MB, 139 views)
File Type: avi MOV05474.AVI (2.82 MB, 130 views)
File Type: avi MOV05475.AVI (3.30 MB, 133 views)
File Type: avi MOV05476.AVI (3.28 MB, 127 views)
File Type: avi MOV05477.AVI (3.47 MB, 124 views)
File Type: avi MOV05478.AVI (4.44 MB, 132 views)
File Type: avi MOV05480.AVI (4.14 MB, 138 views)
File Type: avi MOV05490.AVI (5.84 MB, 138 views)
File Type: avi MOV05491.AVI (5.76 MB, 134 views)
File Type: avi MOV05527.AVI (4.44 MB, 135 views)
File Type: avi MOV05528.AVI (4.67 MB, 127 views)
File Type: avi MOV05536.AVI (4.28 MB, 139 views)
File Type: avi MOV05537.AVI (15.16 MB, 144 views)
File Type: avi MOV05544.AVI (3.55 MB, 132 views)
File Type: avi MOV05553.AVI (11.33 MB, 152 views)
File Type: avi MOV05558.AVI (12.83 MB, 156 views)
File Type: avi MOV05569.AVI (4.41 MB, 821 views)
vGaBy is offline  
Old 16-11-08, 23:04   #339
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Mie unu organizarea mi s-a parut de 3 lei.......am stat in frig 5 ore sa astept sa ma dau si atunci cand mi-a venit randul am mai stat inca 30 de minute deoarece trebuia-au sa se dea cei ''puternici'' cu masini adevarate nu eu cu un rahat de 2 lei de masina.....sa va fie rusine celor care ati facut parte din organizare!!!!!!

Data viitoare sa luati exepmplul Tulcea....acolo a fost organizare de nota 10 , incomparabil cu cea de azi!!!!!
Nu stiu ce e in mintea ta de compari un drum national de 4 benzi cu un aeroport..
chiar nu stiu , o s-o punem pe seama frigului si a frustrarii si o dam la pace, merge ?
felicitari ptr participare..
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 16-11-08, 23:10   #340
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by aciduletz` View Post
asta cu educatzia ar fi ceva sa se faca....cand a intrat m3 de constantza a fost scuipat sau dat cu picioarele in el cu palma(pumnu).....acest lucru nu mi se pare frumos din partea lor si jandarmii stateau si se uitau...urat
pai jandarmii de unde crezi ca erau ? din zimbabwe ? Erau tot cocliti ca si spectatorii, unu o facea pe desteptu' cu mine ca sa ii arat legitimatie de presa ... si el de abia statea in picioare
Bmwaldo is offline  
Old 16-11-08, 23:39   #341
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Bmwaldo View Post
O natie de maimute, iesita din pesteri, care huduia injura, suferea de " smecherie " care nu stiau sa faca acordul intre doua ( 2 ) cuvinte .... se pare ca sunt inca la stagiul de homo neanderthal poate si asta politicos denumiti .

Poate ca putina educatie pe la " baietii de pe centru " nu ar strica .
subscriu ....

data trecuta cand am fost, am stat langa un brailean mai pe la 25-30 de ani ... care nu stiu ce facea...
dar stiu ca ma calca din 2 in 2 minute pe picior ... se uita la mine si nimic ...intr-un final cand ma satursem de atata calcat...l-am atentionat destul de politicos ...
ce frate ca era sa incingem ditamai hora acolo..... tot el era ala suparat
in fine ce sa mai ... probabil ca fiecare ati avea ceva de spus in legatura cu asta ...
poate mai arunca unii din ei cate un ochi pe aici si incearca sa isi mai revizuiasca comportamentul... ))) poate....

cu toate neplacerile si frigul de azi cursa a fost REUSITA .... ) felicitari organizatorilor inca o data
__________________
GRIGO is offline  
Old 16-11-08, 23:41   #342
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by GRIGO View Post
subscriu ....

data trecuta cand am fost, am stat langa un brailean mai pe la 25-30 de ani ... care nu stiu ce facea...
dar stiu ca ma calca din 2 in 2 minute pe picior ... se uita la mine si nimic ...intr-un final cand ma satursem de atata calcat...l-am atentionat destul de politicos ...
ce frate ca era sa incingem ditamai hora acolo..... tot el era ala suparat
in fine ce sa mai ... probabil ca fiecare ati avea ceva de spus in legatura cu asta ...
poate mai arunca unii din ei cate un ochi pe aici si incearca sa isi mai revizuiasca comportamentul... ))) poate....

cu toate neplacerile si frigul de azi cursa a fost REUSITA .... ) felicitari organizatorilor inca o data

singura solutie care e cat se poate de valabila e o taxa de 10 lei / spectator local ( nu taxa pt cei care vin din afara fiindca acestia vin de placere ) . Asa vor alunga aceste vietuitoare ... in curs de formare .

Gabori care sa stea in camp, care sa stea in parcare si sa nu dea voie babuinilor sa vada cursa . O sa vedeti ca asa ar fi mult mai bine .

Last edited by Bmwaldo; 16-11-08 at 23:43.
Bmwaldo is offline  
Old 16-11-08, 23:42   #343
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Nu am mai fost la liniute de vreo 2 ani iar azi am fost in Braila si am fost placut surprins deoarece au fost foarte multi oameni. Nu am fost sa concurez cu nimeni ci am fost doar pt a face show iar din cele spuse de anumiti useri mai sus si de persoanele ce au fost la fata locului cred ca am si reusit.
Mi-a placut acel Evo9 argintiu, pentru o masina de strada merge foarte tare si mi-a mai placut RS6-le lui Cata care la cat de greu si mare e chiar trage demential de tare.

PS. Felicitari organizatorilor, Sebastian chiar stie sa organizeze curse.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Old 16-11-08, 23:44   #344
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Nu stiu ce e in mintea ta de compari un drum national de 4 benzi cu un aeroport..
chiar nu stiu , o s-o punem pe seama frigului si a frustrarii si o dam la pace, merge ?
felicitari ptr participare..
U TUNNING,vezi cumetre ca pe langa tine au mai fost alti 199 de participanti care ce crezi?!Am stat toti in acelasi loc!!!E cel putin nesimtire ce spui mai sus
Din contra,tot respectul,a fost o cursa foarte frumoasa,si foarte bine organizata
FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR SI BINEINTELES ORGANIZATORILOR!!!
Felicitari "UGA" si "PEPE"(PEPY),dupa noul botez.prea grave masinile
Asteptam poze si filme!
P.S.: Celica poze&filme ceva?
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 17-11-08, 00:00   #345
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
Ai dreptate,dar ONO ,cu demonstratia asta a inchis gura multora care apreciau diverse masini ca fiind cele mai tari din romania.La cele cateva curse legale pe care le-am vazut,a fost probabil cea mai rapida masina.si chiar daca dam la o parte evo rosu,cea mai rapida masina a fost tot a lui ONORIU,porsche,pt ca l-a intrecut pe Cata cu rs6,care in rest nu a avut rival.
cand spui ca nu a avut rival(RS6) spui ca bate detasat orice... si nu a fost cazul, evo-ul gri a zis ca a fost vina lui ca a pierdut din cauza a doua ratari consecutive si a cerut o revansa care nu i s-a acordat.... cica din cauza unui martor care s-a aprins in bord la RS6 .... no further comment!
__________________
samurai 4x4
yknot is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -