Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-12-05, 20:56   #571
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default

sa ai peste 18 ani,masina si permis.....dupa parerea mea asta ar principalul criteriu dupa care sa scrie pe acea sectiune....nu stiu cum se poate dovedii...dar cine are peste 18 ani gandeste altfel si se pot aplana multe din dispute!



o parere!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline  
Old 07-12-05, 20:57   #572
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

era o enumerare exemplificativa, nu decizionala...
pot fi cei din reuniunea cluburilor, etc...
sau creat un nou usergrup, desi nu cred ca e necesar...
te-as ruga sa deschizi un topic nou, sa mai auzim pareri
aici suntem off-topic
Gratzian is offline  
Old 07-12-05, 22:28   #573
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Normal ca eu voi fi alaturi de prietenii mei din MR la constanta in data pe care ati rehotarat-o, intrebarea mea e de ce? de ce va bateti joc de oamenii cu care faceti spectacol si ii amanati pt alta data? Chiar nimeni nu a luat in calcul ca toata lumea sa pregatit pt data de 11?
Sebastian, ori esti serios ori nu mai faci nimic prietene ca vad ca ai inceput sa dai rateuri in legatura cu organizarea unor etape.

Asta e BATAIE DE JOC, sa amani o etapa la care m-am pregatit f mult si pt care am investit f multi bani si se pare ca degeaba, frumos ar fi din partea ta sa faci tot ce e posibil ca sa facem intrecerea pe care toata lumea o asteapta iar daca nu esti capabil LASA-TE.
Usurel, iao mai incet, nu te ambala.
E usor sa vorbesti din postura ta, vad ca vrei sa fi si tu la moda, adica sa ma critici cat mai aspru, o fac multi de ce nu ai fi si tu printre ei.
Ma asteptam ca intrarea ta in MR sa aduca un aer nou si o punte de comunicare mai solida nu sa fi virusat si tu cu rautate. Incredibil cat de mult ai putut fi influentat cu toate astea reusesc sa vad o mare imbunatatire la ce inseamna Micutzu, poate chiar si Florian.
In alta ordine de idei nu am amanat eu nimic.
Cum te duce capul sa crezi ca aman eu o etapa?
Si noi suntem participanti in acea cursa, si noi o vrem, am investit bani in ea, de ce arunci cuvinte grele, crezi ca esti singurul care a investit bani?
De Mine nu spun nimic, dar de Andrei care a investit foarte mult acum ce sa mai zic, dute la Jean si vezi ce face apoi taci din gura, se lucreaza non-stop de doua saptamani.
Nu s-a putut tine din motive complexe iar unul e f cunoscut.
Daca maine se spune ca se poate eu am totul pregatit sa fac o organizare exemplara.
Cat de simplu candesti, oare ai organizat vreo data ceva? Crezi ca e asa de usor scaperi din degete si gata? Pe strada oricum e mult mai greu decat pe alte locatii. Sunt curios de ce ma critici si nu faci tu o cursa, afla ca e mult mai simplu sa dai din taste, din gura, decat sa organizezi ceva.
Incep sa-mi fac o parere din ce in ce mai obscura in ce te priveste, aveam o alta imagine a ta, poate m-am inselat sau nu vad bine acum sunt confuz.
Urmatoarea saptamana e ziua de Craciun, nu stiu care e religia ta, dar in religia mea e o sarbatoare sfanta, iar daca de pasti am organizat pe Aeroportul din Constanta, acum as fi incantat sa petrec cu familia sfintele sarbatori.
ALOOOOOO, Mos craciunule, nu te mai frustra atat si intelege ca ai stricat planurile unor oameni, ce treaba are Mikutu cu ce ti-am zis eu? Iar in legatura cu organizarea unei etape sau a mai multe ce legatura am eu? am zis eu ca fac sau ca o sa fac?
Intelege pt ca esti baiat mare sau cel putin asa vrei sa pari ca ai stricat planurile mai multor oameni si pana nu esti SIGUR DE CEEA CE VREI SA FACI NU MAI ANUNTA CA FACI, atat iti cer.
Iar in legatura cu imaginea mea sti bine cine sunt si sti si mai bine cine esti asa ca stai jos unde esti si nu te ambala SOFER de duminica ce esti.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Old 07-12-05, 22:37   #574
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"TOBA^\"
mi-am amintit si de ghenarul care vorbeste mult si prost ,, Race\"...tu cine dracu mai esti mah ca nu am auzit de tine???de cand vb tu si te bagi in discutiile legate de MR????
Aceasta cursa nu este special pentru MR, este pentru toti iar MR poate avea propia pozitie, desi sunt convins ca vor fi multe masini din aceasta grupare la start.
In rest oricum nu e cert ca e pe 18, daca nu e pe 18 poate la anul.
Sunt convins ca o cursa e mai importanta decat o betie, macar pentru cei ce participa ca restul...
O petrecetre e usor de programat, reprogramat, pe cand o cursa e greu, mai ales cand e pe strada si dupa un eveniment ce arunca un accident in topul primelor 10 din an.
Vezi cat de frustrat esti ma Sebastiane? Toata lumea din MR o sa mearga la constanta sapt viitoare iar tu bagi din astea cu betiile, nu mai jigni frate ca incep si eu si incepe toata lumea de la noi din club si nu cred ca o sa-ti fie bine.
Asteptam scuze si promit ca te iertam
ono41 is offline  
Old 08-12-05, 00:03   #575
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Orgolii multe, chiar prea multe...Sare testosteronul prin monitor...Why can't we all be friends? Interesante modurile de gandire, plecate toate de la o idee primordiala: \"eu (ca individ), iubesc cursele\"...Modurile de exprimare ale acestei idei le-am vazut dupa lectura neobosita a 32 de pagini. Cam puerile, in opinia mea.In rest...sa auzim de bine.
__________________
Parerile sunt ca fundurile, toata lumea are una...
SDrg is offline  
Old 08-12-05, 01:11   #576
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER

Stage 3
 
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 128
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default ANDY_SLC!

HEy my brothers dc naibi va ambalati atat le-am zis cu toti la oameni sa faca linistiti cursa lor daca ei nu ne-au inteles ca avem aici ceva important de facut si anume EVENIMENT MIDNIGHT RACERS si nu O BETIE sa faca sanatosi cursa fara juma de participanti dupa parerea mea sau oricum 15% din toti cel putin tot noi suntem(MR) asa ca noi ne vedem de treaba noastra la Cta si ei isi vad de treaba lor la BUC daca nu vor altfel sa faca si poate chiar nu se poate nici o problema nu va fii nici prima si nici ultima cursa din BUC (din centru)!
--------------parerea mea care oricum nu conteaza dar este dreptul la opinie------------- RESPECT 4all!
__________________
Vand GOLF3 1.9TDI Variant relatii 0721.46.26.09 Andy-------------------------------------------------------
Bem alcool nu racoritoare in beci la soare!
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER is offline  
Old 08-12-05, 08:36   #577
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Mesaj pentru ONO si nu numai!

Vreau sa incep cu \"betia\", sigur ca e exagerat, dar afla ca termenul l-am preluat de la unul din oameni vostri care spunea ceva de genul: \"nu pot sa se intoarca, dupa o noapte de betie\", nu mai stiu unde a scris care e postul si nici nu am rabdare sa-l caut, poate era un pm si atunci nu va spun cine a fost orice ar fi, dar pentru ca nu-mi place sa jugnesc gratuit pe cineva, imi cer scuze pentru termenul folosit, iar voi prin fapte ar fi bine sa-mi dati dreptate, adica sa nu va imbatati.
Afla ca nu vreau sa-mi bat joc de nimeni, iar fatul ca anunt din timp se datoreaza tot oamenilor de aici care cer sa fie informati din timp. etapa era pregatita si inca este, dar din motive independente de vointa noastra se amana.
Legat de frustrare pot sa-ti spun ca te inseli, nu am si nici nu voi avea nici o data astfel de complexe, doar ca pentru mine de la un anumit moment MR nu exista ca si grupare, indiferent de cat de uniti sunteti, atunci tu nu erai acolo, pentru mine sunt doar oameni pasionati si nu ma intereseaza forma la care adera.
Nu ma confunda cu Mos Craciun ca nu e cazul dragule.
Vad ca ma tot impungi pe unde apuci, nu inteleg care e problema, dupa cum vezi eu nu te alimentez, dar afla ca tin minte tot si cand o sa ti le trantesc in cap o sa te doara rau de tot si in plus nu stiu care din noi e sus sau jos, pentru ca eu nu vedeam astfel impartita lumea...

E adevarat ca ai dat Subaru, eu stiu ca era la preparat!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 08-12-05, 09:54   #578
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Mesaj pentru ONO si nu numai!

Vreau sa incep cu \"betia\", sigur ca e exagerat, dar afla ca termenul l-am preluat de la unul din oameni vostri care spunea ceva de genul: \"nu pot sa se intoarca, dupa o noapte de betie\", nu mai stiu unde a scris care e postul si nici nu am rabdare sa-l caut, poate era un pm si atunci nu va spun cine a fost orice ar fi, dar pentru ca nu-mi place sa jugnesc gratuit pe cineva, imi cer scuze pentru termenul folosit, iar voi prin fapte ar fi bine sa-mi dati dreptate, adica sa nu va imbatati.
Afla ca nu vreau sa-mi bat joc de nimeni, iar fatul ca anunt din timp se datoreaza tot oamenilor de aici care cer sa fie informati din timp. etapa era pregatita si inca este, dar din motive independente de vointa noastra se amana.
Legat de frustrare pot sa-ti spun ca te inseli, nu am si nici nu voi avea nici o data astfel de complexe, doar ca pentru mine de la un anumit moment MR nu exista ca si grupare, indiferent de cat de uniti sunteti, atunci tu nu erai acolo, pentru mine sunt doar oameni pasionati si nu ma intereseaza forma la care adera.
Nu ma confunda cu Mos Craciun ca nu e cazul dragule.
Vad ca ma tot impungi pe unde apuci, nu inteleg care e problema, dupa cum vezi eu nu te alimentez, dar afla ca tin minte tot si cand o sa ti le trantesc in cap o sa te doara rau de tot si in plus nu stiu care din noi e sus sau jos, pentru ca eu nu vedeam astfel impartita lumea...

E adevarat ca ai dat Subaru, eu stiu ca era la preparat!
Eu ti-am zis mos craciun pt k ai barbita iar in legatura cu frustrarea sa sti k ESTI cel mai frustrat om pe care l-am vazut pe 4t, probabil ca realizarile tale sunt 0 iar din acest motiv a aparut aceasta rautate a ta care o vede si simte toata lumea.
Subaru meu e la preparat, nu incerca sa ma faci mincinos. Intr-adevar l-am vandut, mi se parea aiurea sa tin doua masini sport, de curand mi-am cumparat o super masina (Lamborghini) si nu avea nici un rost sa mai tin ceva ce nu-mi mai placea.
Schimba-ti comportamentul si incearca sa nu mai fi acru pt ca de cand am intrat in lumea automobilistilor am observat ca nu te haleste nimeni dragul meu si iti promit ca frustrarile pe care le ai o sa dispara una cate una in timp.
ono41 is offline  
Old 08-12-05, 11:03   #579
B-46-FTS

Stock
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2
Default

macar sa se tina si pe 18 dec si sa ne ajute vremea!!!
B-46-FTS is offline  
Old 08-12-05, 11:32   #580
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B-46-FTS\"
macar sa se tina si pe 18 dec si sa ne ajute vremea!!!
Am vazut ca e o data probabila inca.
slkamg is offline  
Old 08-12-05, 11:39   #581
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default

om trai si om vedea...
eu unu sper sa se tina...
Mustang is offline  
Old 08-12-05, 11:43   #582
B-46-FTS

Stock
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"slkamg\"
Quote:
Originally Posted by \"B-46-FTS\"
macar sa se tina si pe 18 dec si sa ne ajute vremea!!!
Am vazut ca e o data probabila inca.


Probabile au fost toate , macar sa se tina acum. ca vine Craciunul , Revelionul si zapada.
B-46-FTS is offline  
Old 08-12-05, 11:49   #583
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default

A frustra echivalent cu a lipsi de un drept sau de un bun legitim.
Frustrarea e un sentiment care se intalneste des, prea des, cu toate astea se vede mai sus ca mai sunt oameni care nu cunosc sensul exact al limbii romane.
Asist la multe atacuri impotriva lui Sebastian, din diverse parti si le consider rautati de neinteles.
Daca nu-ti place de omul asta nu cred ca te obliga nimeni sa-l bagi in seama, nu vezi ca iti adreseaza cuvinte doar cand deraiezi?
Frustrarea in ce vezi tu sentimentul asta la un om care organizeaza ceva, ceva mai mult decat alti au reusit sa faca?
Mincinos, te face mincinos pe tine nu vad cum si unde, poate ai o explicatie nu o frustrare.
__________________
fan \\\"LEGAL RACING\\\"
slkamg is offline  
Old 08-12-05, 12:32   #584
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Eu am de ceva timp in cap o idee (bine ... nu numai una) ... Ce ar fi daca Gratian ar crea un topic ascuns majoritatii userilor si disponibil pt a fi vizualizat si unde pot fi adaugate comentarii numai de persoane care deja ... se cam cunosc . Formula actuala - cluburi - permite introducerea in acest topic ascuns mai multor persoane pt care garanteaza un oficial al clubului . Cei care nu au declarat apartenenta la un club dar se cunosc ... la fel , pot avea acces la acest topic ascuns . In felul asta stim cine spune si eventual de ce spune. Asa ... un user cu un nick oarecare spune ceva si spiritele se aprind , discutia degenereaza in cearta ... si restul il stiti . In loc de schimb de opinii in scop constructiv avem lectura de duzina.
Super idee, o sustine si eu...totusi nu stiu daca observati ca si cei vechi alimenteaza scandalurile....oricum am scapa de comentariile inutile...
JKV is offline  
Old 08-12-05, 12:37   #585
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Eu am de ceva timp in cap o idee (bine ... nu numai una) ... Ce ar fi daca Gratian ar crea un topic ascuns majoritatii userilor si disponibil pt a fi vizualizat si unde pot fi adaugate comentarii numai de persoane care deja ... se cam cunosc . Formula actuala - cluburi - permite introducerea in acest topic ascuns mai multor persoane pt care garanteaza un oficial al clubului . Cei care nu au declarat apartenenta la un club dar se cunosc ... la fel , pot avea acces la acest topic ascuns . In felul asta stim cine spune si eventual de ce spune. Asa ... un user cu un nick oarecare spune ceva si spiritele se aprind , discutia degenereaza in cearta ... si restul il stiti . In loc de schimb de opinii in scop constructiv avem lectura de duzina.
Super idee, o sustine si eu...totusi nu stiu daca observati ca si cei vechi alimenteaza scandalurile....oricum am scapa de comentariile inutile...
Simplu.
slkamg is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -