Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-12-05, 11:12   #556
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"BabyBlue_EVO\"
cata drama sebastian are dreptate daca s-a intamplat ceva ce vretzi acum.... bah ce nerecunascatori .... dupa ce ca omu face mai si sariti ... daca nu poate mr veni gata ce atata cearta si zarva ca doar nu ar schimba sebastian data doar ca sa nu poata veni mr.... aiurea rau suntetzi... copiii suntetzi sa mor de nu... EL FACE...voi datzi din gura....
EVIDENT EU DOAR AM ZIS NU AM DAT CU PARU

Multumitzii ca se face acolo si in primul rand ca organizeaza astfel de concursuri ca nu cred ca facetzi voi asha ceva...gura de voi
bun bun...bravo...frumos punct de vedere...
asta e...nu se poate face pe 11...si ce ?
daca se face pe 18 ar trebui sa fim fericiti CA SE MAI FACE...
asta e...ii intelegem pe cei din MR ca nu pot veni, dar nu pot fi numai plusuri...e imposibila perfectiunea...

cei care vor si pot sa vina din MR, vor veni...ceilalti...PARTY...
nu cred ca ar trebui sa se supere nimeni din postul asta...
Mustang is offline  
Old 07-12-05, 11:14   #557
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default

Hai sa nu ne kkm pe noi.Curse se pot tine fara MR fara NSL fara...cine mai vreti voi, problema s-a interpretat in mod eronat. Membrii MR doresc sa participe la aceasta cursa, numai ca acest lucru nu se poate din cauza unui alt eveniment organizat de MR Constanta si anuntat cu mai mult timp inainte.

Nu cred ca nu se poate desfasura cursa fara MR, dar sunt sigur ca atmosfera era total diferita daca am fi participat si noi intr-un numar cat mai mare.Atata tot. Nu suntem buricul pamantului dar nici o cantitate neglijabila.


PS.Te rog sa nu imi stergi postul.
__________________
ERY is offline  
Old 07-12-05, 11:43   #558
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

conflictul mi se pare artificial, nu cred ca cineva nu a inteles ceea ce era clar de inteles
o sa iau drept reavointa continuarea subiectului de catre oricare dintre parti
Gratzian is offline  
Old 07-12-05, 11:44   #559
b-06-zdn

Stage 3
 
b-06-zdn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 96
Default

draga\" RACERS-ULE\"- UNUL PENTRU TOTI SI TOTI PENTRU UNUL.....
b-06-zdn is offline  
Old 07-12-05, 11:46   #560
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default

Curse se tin clar fara orice club.
Cred ca la mediatizare buna apar masini noi mult mai rapide decat media de acum, sunt masini pe strazi care inca nu au venit.
Schimbarea va aduce un nou val mai calitativ.
Cheltuieli au toti, nu numai unii cred ca e mult mai scumpa cheltuiala la o cursa ca la un cermeza.
Oare stie cineva cat costa o etapa?
__________________
fan \\\"LEGAL RACING\\\"
slkamg is offline  
Old 07-12-05, 11:47   #561
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
conflictul mi se pare artificial, nu cred ca cineva nu a inteles ceea ce era clar de inteles
o sa iau drept reavointa continuarea subiectului de catre oricare dintre parti
Da corect sa scrie cei care vor sa vina si sunt interesati cu adevarat, ca motive din astea de criticat gasim mereu.
slkamg is offline  
Old 07-12-05, 12:23   #562
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Race\"
Quote:
Aceasta cursa nu este special pentru MR, este pentru toti
Greu de priceput,nu ?

Eu nu am atacat clubul MR,ci doar afirmatia acelei persoane.Aparent,voi luati totul personal.Daca tot suntem aici:MR este un club automobilistic,iar in ultimul timp,cel putin pe forumul asta,voi va comportati de parca ar fi o familie din Mafia italiana,cu inspiratii din hip-hop-ul autohton.Multe vorbe si laude despre noi membri si masini.Vroiati tratament special la ultima cursa.Cursa asta trebuie reprogramata ca nu puteti voi sa veniti.Si cireasa de pe tort:\"NU SE POT TINE CURSE FARA MR\".Nu vi se pare ceva exagerat in toate astea ?

Gratzian: e forum public, dar nu trebuie sa intelegi gresit libertatea cuvantului, si nu sunt binevazute provocarile de conflicte, pt ca dupa cum vezi, odata provocat e greu de tinut in frau. de asta condamn mai mult provocarea lor decat reactiile ulterioare



Te rog nu ma i vb urat despre clubul meu ..........te oftici ca nu esti in el ??????............sa ti spun ceva tocma i genul de oameni ca tine ofticosi si nedrepti nu accept in club..........am vrut fratie in club sa se inteleaga toata lumea bine ,crezi ca mi a fost usor sa stau cu fiecare de vb in parte sa le explic ca aici nu asi au loc orgolile,figurile si cand unul ,,moare,, noi cu toti ai dam ,,VIATA,,........este greu pt tine sa intelegi ne compari cu mafia italiana fie asa cum spui tu eu ma i degraba as numi o un fel de MASONERIE!!!


P.s.Te rog nu te obosi sa mi raspunzi lasa ma in pace .....plssss si asa vb numa i prostii!!!!


CU RESPEKT MIKUTZU!!!!
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline  
Old 07-12-05, 14:09   #563
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"slkamg\"
Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"TOBA^\"
mi-am amintit si de ghenarul care vorbeste mult si prost ,, Race\"...tu cine dracu mai esti mah ca nu am auzit de tine???de cand vb tu si te bagi in discutiile legate de MR????
Aceasta cursa nu este special pentru MR, este pentru toti iar MR poate avea propia pozitie, desi sunt convins ca vor fi multe masini din aceasta grupare la start.
In rest oricum nu e cert ca e pe 18, daca nu e pe 18 poate la anul.
Sunt convins ca o cursa e mai importanta decat o betie, macar pentru cei ce participa ca restul...
O petrecetre e usor de programat, reprogramat, pe cand o cursa e greu, mai ales cand e pe strada si dupa un eveniment ce arunca un accident in topul primelor 10 din an.
Sebastian, nu esti deloc corect fatza de noi si nici chiar fata de tine.

Cum poti sa spui ce-ai spus mai sus? Adica pentru niste ANONIMI, amani TU (simbolul orgoliului) o cursa foarte importanta, iar pentru DUBLAREA incasarilor la acea cursa, nu ai de gand sa gasesti vreo solutionare? Stii si tu ce impact are daca venim cu totii. Stii si tu ca asta iti doresti. Si din punct de vedere financiar si din punct de vedere spectacol.

Asteptam sa-ti spun in fata, dar chiar tind sa nu te mai cred nici eu ca poti sa faci etapa asta. Atentie, am zis \"poti\", nu \"vrei\". Eu chiar as intelege daca nu s-ar mai putea face. Ca e FOARTE greu sa obtii aprobare pe o artera asa importanta. Chiar cu toate relatiile tale. Ce n-as intelege eu ar fi ca ne minti. Asta doar daca teoria mea este valabila.

Te rog nu te supara pe mine...dar fii cinstit....\"Da-i Cezarului ce-i al Cezarului\"....
Domnule nu stiu ce functie ai tu in MR ,sau daca esti purtatorul lor de cuvant, insa pui problema gresit.
Sebastian nu a amanat ca a vrut el explica mai sus, a amanat pentru niste Anonimi, afla ca nu mai sunt, au un accident de top.
Fara gluma crezi ca are cineva ceva cu voi, eu de afara vad altceva.
De pe 4 s-a mutat pe 11, de pe 11 pe 18, dar de pe 18 pe 25(CRACIUNUL) ar fi prea de tot. Cu cat amani mai mult intri mai adanc in iarna si precipitatile isi dau cu parerea.
Oare chiar nu pot veni pe 18 ei ce beau in seara de 17 la Constanta?
Oare nu se poate reprograma bauta pentru 16 sau alta data care sa nu incurce deloc. Ce sacrifici faceti voi pentru nicte curse care vi se servesc pe tava? Credeti ca pentru 50 RON puteti primi atat de mult?
Parerea mea este ca asa e viata si complica lucrurile, iar voi vreti sa fie si mai complicat, unde e intelegerea voastra, sau spiritul de echipa va izoleaza de restul?
FAIRPLAY si SPIRIT de ECHIPA sunt cuvinte greu de gasit in sens real cand voi vorbiti.
100% sunt multi care prefera o cursa in fata unui chef si din MR pentru ca pe ei acolo pasiunea de automobil ii uneste nu cea pentru petreceri si beutura.
Stii foarte bine ce functie am eu in MR pentru ca ma cunosti personal. Bai, eu nu te inteleg ce te tot ascunzi ma dupa degete? Ai zis ca trecem la o \"foaie alba\", si tu iar incepi cu diverse tactici de dedublare? Pentru ce? in fine, cum vrei tu. E optiunea ta.

Te rog frumos, intelege bine si nu mai interpreta gresit (si e valabil pentru toata lumea): Ca o sa se tina sau nu cursa pe noi, NU NE MAI INTERESEAZA! De ce? Pentru ca ne-am facut deja niste planuri si nu mai putem sa le schimbam. Nici nu vrem. Nu suntem buricul pamantului dar, reprezentam majoritatea lui. Cand am vorbit face2face la Pescarus acu 1 luna, am zis ca o sa incercam sa colaboram. Colaborarea asta se referea tocmai la cursa de pe 4 (la vremea respectiva). Ti-am spus de-atunci ca pe 17.12 avem altceva programat. Daca vroiai colaborare puteai sa te gandesti si la varianta asta asa cum te-ai gandit si la cea din Craiova.

Hai sa n-o mai taraganm. Ca slava Domnului, n-o sa fie asta ultima cursa. E ultima pe anu' asta, dar n-au intrat zilele-n sac.

Iar pentru ceilalti, nu tre' sa ne judecati. In MR suntem toti o familie. Toti puteti face parte din ea, daca vreti (si meritati). Dar fiecare si-a ales drumul si \"familia\" sa. Noi ne mai permitem sa fim putin aroganti pentru ca am plecat si noi dintre voi. Si dintre voi am ajuns asa mari (si ca numar si ca rezultate). Pentru ca ne place sa traim la fel, nebuneste. Iar numarul mare ne da dreptul sa \"manipulam\" (n.r.: a se citi cu tot cu ghilimele). Pentru ca MAJORITATEA voteaza in orice guvern sau parlament, sau tara....iar noi asta reprezentam:... majoritatea. Si nu cred ca deranjam pe cineva. Sau cel putin ceilalti n-ar trebui sa se simta deranjati. O sa vedeti cu totii ca de fiecare data cand veti \"da\" intr-un membru MR pe nedrept, o sa dati in toti.....principiul actiunii si reactiunii...

Va rog frumos sa va masurati cuvintele fata de membrii nostri. De obicei noi ripostam, nu atacam. Si ne-am saturat si noi sa tot ripostam. Suntem dispusi la concilieri...dar cu cine trebuie si cu cine intelege termenul in adevaratul lui sens.....


MII DE SCUZE DE OFF-TOPIC!!!
JKV is offline  
Old 07-12-05, 14:12   #564
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default

Hai sa n-o mai taraganm. Ca slava Domnului, n-o sa fie asta ultima cursa. E ultima pe anu' asta, dar n-au intrat zilele-n sac....

Erau mai multe de spus, da' am obosit.... scuze de offtopic.
JKV is offline  
Old 07-12-05, 15:37   #565
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default

Eu am avut partea mea de probleme generate de schimbarile astea dar nu sunt suparat atata timp cat totul se termina cu o zi de curse (mult asteptate...). Nu stiu daca e locul meu sa comentez dar cearta cu MRu mi se pare gresit interpretata. Sunt membrii MR care sunt suparati ca nu pot veni, s-au exprimat in acest sens dar ambiguu si altii care au pata pe ei i-au atacat si tot asa. Fiecare face ce vrea si ce le convine. Viata e o serie de alegeri. Important e sa le facem pe cele care credem ca sunt cele mai bune si ne asumam responsabilitatea pentru ele. Ultima data la curse parca au boicotat unii, si tot s-a facut, si cel putin eu m-am distrat si mi-a facut foarte mare placere evenimentul.

Mi-a placut ce a zis slkamg. Daca ar fi bunavointa s-ar putea impaca ambele evenimente, nici unul nu ar iesi perfect, dar o parte din fiecare tot s-ar putea.

Sper sa nu fie totul degeaba si sa se termine totul cu o cursa. Ne vedem la linia de start!
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline  
Old 07-12-05, 15:51   #566
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

..........

JKW, sti prea bine ca-mi plac cursele, ma dau, nu ma dau daca pot fac 100 pe an. Atat pot sa fac, dar te rog daca cineva este in asentimentul meu nu mai ma confunda cu respectiva persoana.
Asa s-a intamplat si cu SEI.
Fiecare spune ce vrea, poti spune ca sunt sub influenta mea sau eu sub influenta lor dar nu mai confunda nicknameurile cu persoanele reale. Faptul ca tu sau altcineva nu stie cine este in spatele ecranului de multe ori nu inseamna prea mult.
Sunt total de acord cu ce s-a spus mai devreme si sa-ti spun ceva sunt mai multe persoane care-l stiu bine.
Oricand cu placere voi fi alturi de cine vrea realmente sa construiasca ceva, iar cursele in mintea mea vor avea prioritate.
Toata lumea stie ca nu esti diplomat si nici rezervat insa te rog evita sa musti cand adevarul nu e la tine 100%, daca 1% ai semne de intrebare te rog sa fi mai rezervat.
O sa-ti scriu privat ca sunt satul de discutile de aici.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 07-12-05, 19:22   #567
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

\"RACE\" sa fac plici...

...chiar mai facut curios: cine esti ma baiatule de suferi atata...

Vino ma baiatule pe pista, sa stim si noi cine esti, sa auda lumea de tine \"mr. RACE\" si apoi iti spun sincer: ...dar pana atunci nu te mai aprinde mai baiete, ca s-ar putea sa iei foc si faci naibi POC.

Multi, probabil, printre care si eu, suntem deranjati de faptul ca esti necunoscut noua, si dezbati subiecte intr-un mod dur si instigator si nu prea dovedesti ca ai avea calitateta necesara.

Hai calmeazate! O sa iasa totul bine...
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...

D O G is offline  
Old 07-12-05, 20:21   #568
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Eu am de ceva timp in cap o idee (bine ... nu numai una) ... Ce ar fi daca Gratian ar crea un topic ascuns majoritatii userilor si disponibil pt a fi vizualizat si unde pot fi adaugate comentarii numai de persoane care deja ... se cam cunosc . Formula actuala - cluburi - permite introducerea in acest topic ascuns mai multor persoane pt care garanteaza un oficial al clubului . Cei care nu au declarat apartenenta la un club dar se cunosc ... la fel , pot avea acces la acest topic ascuns . In felul asta stim cine spune si eventual de ce spune. Asa ... un user cu un nick oarecare spune ceva si spiritele se aprind , discutia degenereaza in cearta ... si restul il stiti . In loc de schimb de opinii in scop constructiv avem lectura de duzina.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 07-12-05, 20:48   #569
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Eu am de ceva timp in cap o idee (bine ... nu numai una) ... Ce ar fi daca Gratian ar crea un topic ascuns majoritatii userilor si disponibil pt a fi vizualizat si unde pot fi adaugate comentarii numai de persoane care deja ... se cam cunosc . Formula actuala - cluburi - permite introducerea in acest topic ascuns mai multor persoane pt care garanteaza un oficial al clubului . Cei care nu au declarat apartenenta la un club dar se cunosc ... la fel , pot avea acces la acest topic ascuns . In felul asta stim cine spune si eventual de ce spune. Asa ... un user cu un nick oarecare spune ceva si spiritele se aprind , discutia degenereaza in cearta ... si restul il stiti . In loc de schimb de opinii in scop constructiv avem lectura de duzina.
este posibil, si nu neaparat ascuns...
un forum unde pot scrie numai cei dintr-un usergrup, de exemplu participant curse, sau de-ai casei, etc...
Gratzian is offline  
Old 07-12-05, 20:50   #570
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Eu am de ceva timp in cap o idee (bine ... nu numai una) ... Ce ar fi daca Gratian ar crea un topic ascuns majoritatii userilor si disponibil pt a fi vizualizat si unde pot fi adaugate comentarii numai de persoane care deja ... se cam cunosc . Formula actuala - cluburi - permite introducerea in acest topic ascuns mai multor persoane pt care garanteaza un oficial al clubului . Cei care nu au declarat apartenenta la un club dar se cunosc ... la fel , pot avea acces la acest topic ascuns . In felul asta stim cine spune si eventual de ce spune. Asa ... un user cu un nick oarecare spune ceva si spiritele se aprind , discutia degenereaza in cearta ... si restul il stiti . In loc de schimb de opinii in scop constructiv avem lectura de duzina.
este posibil, si nu neaparat ascuns...
un forum unde pot scrie numai cei dintr-un usergrup, de exemplu participant curse, sau de-ai casei, etc...
Si asa ... numai ca ... participanti la curse pe forum am vazut multi pe care nu-i cunosc iar de-ai casei .... o sa ai la posturi de umplutura la greu .
Lucian is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -