Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-05, 18:39   #286
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

In primul rand felicitari lui 200SX. Cel mai tare masina la cursa de astazi (parea mea). Si Bafta la urmatore modificari!

Cursa a fost super OK, dar cam putini spectatori si participanti.

Tot timp lipseste CRONOMETRARE. Asta e un lucru, care sper sa va schimba in annul 2006.

Eu am avut mare ghinion ... si inainte de cursa am avut probleme cu masina si in sfersit nu am mers cu nitro Si aseara pe dyno a iesit un rezultat foarte bun ... chiar neasteptat.

Asta e, acuma am iarna sa ma pregatesc. Deja am ideii noi
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 18:39   #287
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Cursa a fost SUPER!!!!
Felicitari LR, au facut o cursa total deosebita, lumea nu a trebuit sa astepte sa se termine grupa cum era inainte, acum te dadeai, te intorceai si dupa aia te dadeai din nou....and so on!!!
Singurul minus a fost nr masinilor, se putea putin mai bine la acest domeniu!!!
Felicitari inca odata!!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 18:41   #288
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Eu azi m-am facut de ras , masina a fost o petarda din motive care au depasit in logica pe toata lumea . Am mers cu un carburator de grupa A , presiune 1.2 bar si totusi ... masina a fost suuuper slaba. Tragea foaaarte greu pana la 4.000 de ture unde se plafona . Ce sa zic ... sunt super deprimat . Ce m-a mai inveselit a fost un telefon primit din partea unui \"prieten\" din MIDNIGHT RACERS care \"m-a felicitat pentru evolutie si mi-a dorit sa o tin tot asa\" . Am ras .. si treaba asta m-a mai pus pe picioare . Multumesc mult . Acest gest spune muuulte despre persoana in cauza care nu a avut nici barbatia sa nu sune cu numar privat . Din pacate vocea l-a dat de gol. Nu ii dau numele , e ... \"persoana importanta\" . Nici nu aveam pretentia sa stie ca astfel de gesturi nu se fac !

In alta ordine de idei feleitari organizatorilor pt cursa .. chiar era nevoie de ea , felicitari prietenilor si colegilor mei PEPY (HyundayCoupe Negru) , Bogdan FUG (Sierra) , Robert SGM (DACIA MOTORSPORT) si Lego (Clio sport) . SPEEDLINE , cu o singura exceptie (EU) a fost la inaltime azi , Pepy si FUG rupand tiparele .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 18:57   #289
daniel

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 14
Default

audi ala A 4 cu \"CZR\"cand pleca,sarea masina, si pleca super belea...
avea NOS subaru ala impreza galben...???ca facea super belea cand schimba.
daniel is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 18:57   #290
Mitza06

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2
Default

intr-adevar a fost zi frumoasa de curse.pacat de frigu de afara.au fost cam putine masini,dar majoritatea bune.marea dezamagire a fost m5-ul ala gri nou.cre k cineva ar trebui sa sune la bmw sa vina sa-i ia masina aluia k le face firma de ras.
Mitza06 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 18:59   #291
daniel

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 14
Default

audi ala A 4 cu \"CZR\"cand pleca,sarea masina, si pleca super belea...
avea NOS subaru ala impreza galben...???ca facea super belea cand schimba.
daniel is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:03   #292
daniel

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 14
Default

chiar ca au fost putine masini...
daniel is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:08   #293
Soty

Stage 2
 
Soty's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 62
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Felicitarile mele lui 200 SX, care a avut o zi foarte buna si a fost mai in forma decat mine. Eu nu pot spune ca am fost asa multumit de prestanta mea, dar nu cred ca m-am facut de ras.
Cu prima ocazie, 200SX, astept revansa!
__________________
IF-01-STY -Z POWER!!!-
Soty is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:11   #294
Mitza06

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2
Default

soty,spune-mi si mie k sunt curios,ai cutie manula sau automata?
Mitza06 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:17   #295
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Soty\"
Felicitarile mele lui 200 SX, care a avut o zi foarte buna si a fost mai in forma decat mine. Eu nu pot spune ca am fost asa multumit de prestanta mea, dar nu cred ca m-am facut de ras.
Cu prima ocazie, 200SX, astept revansa!
Cu prima ocazie care mai apare ne dam, oricum diferentza fost destul de mica asa ca orice e posibil.

PS: cu mici modificari nu ar mai trebuii sa-ti fac probleme, oricum ar fi fost interesanta o cursa si cu Mustangul pacat ca a trebuit sa plece
200SX is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:22   #296
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
BRAVO 200SX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cea mai buna prestatie de azi, fara indoiala. Din 10-12 curse, doar o infrangere. Cu un Subaru WRX de peste 250 de cp, integral, nu cred ca e o rusine sa pierzi cu tractiunea spate a unei masini de 170 cp stock.

FELICITARI LUI 200SX, Cea mai tare si performanta masina de azi, sa inteleaga lumea ce e aia tuning si racing adevarat !!!!!!
hondare te-ai intors din state? ca nu prea te-am mai vazut activ pe aici...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:22   #297
daniel

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 14
Default

200sx,ai modificat ceva la masina,sau asa e din stock ????
un tuning exterior iti mai trebuie, si e super belea masina...zi-mi si mie te rog cat consuma,ca sunt tare curios
daniel is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:32   #298
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Soty\"
Felicitarile mele lui 200 SX, care a avut o zi foarte buna si a fost mai in forma decat mine. Eu nu pot spune ca am fost asa multumit de prestanta mea, dar nu cred ca m-am facut de ras.
Cu prima ocazie, 200SX, astept revansa!
Cu prima ocazie care mai apare ne dam, oricum diferentza fost destul de mica asa ca orice e posibil. cu mici modificari nu ar mai trebuii sa-ti fac probleme

PS:
oricum ar fi fost interesanta o cursa si cu Mustangul pacat ca a trebuit sa plece mai devreme si nu am mai apucat sa ma dau si cu el si cu HAI-ul (cel din Bucuresti) care a venit dar din cate am inteles nu s-a dat niciodata,

organizarea buna (cu exceptia lipsei echipamentelor de crnometrat),

ma bucur ca am facut impresie buna azi, dar pe pista au fost destule masini care erau mult peste mine.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:45   #299
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default

mie mi-a placut pow,sa declasezi un m5 d 500cp,e ceva,ori ala nu a apasat butonul sport pt extra 100cp
CZR is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 19:51   #300
daniel

Stage 1
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 14
Default

sincer am fost dezamagit cand am vazut alfa romeo cum nu se infingea deloc, aveam pretenti de la o masina de 10.000 euro
daniel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -