Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-04-04, 15:26   #1
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default MITING :) Ce miting ,ce voi sunteti Taximetristi ?

Astazi am participat la \"Comisia Primariei Capitalei\" in legatura cu cererea de autorizare a mitingului> Ce sa va spun :BATAIE DE JOC . De ce spun asta ? 1. Ni s-a oferit un \"TARC\" atentie!!!!!!!! pe TROTUAR la care sa nu participam decat in jur de 1oo de persoane undeva in fata Muzeului Antipa in Piata Victoriei. INTREBARE : Nu doriti cumva sa ne dati un \"Tarc\" undeva la vre-o 200 de km? 2. Ni s-a oferit si o alta varianta: adica alt \"TARC\" in fata Hotelului Athene Palace ,preferam unul in spatele Targului Vitan. 3. La acest protest Autoturismele noastre puteau sta linistite in parcare , nu eram autorizati sa facem acest Miting si cu Auto. sub nici-o forma. 4. Ni s-a sugerat ideea de a face un \"mars\" cu Auto. dar nu puteau participa mai mult de 40 de Masini.>>>>>>>Dupa aceste discutii noi am intrebat de ce Taximetristii au putut as-si desfasoare protestul cu masinile si ni s-a raspuns:\"\"Ce voi sunteti Taximetristi?>Ei sunt constituiti in Sindicate mai baieti\"\">>>>>>>Drept urmare am hotarat anularea acestui Miting .>>>>>>>>>>>Dar in acelasi timp am mai depus o alta cerere in care am specificat ca vrem sa participam cu masinile.>>>>>>>Nu am acceptat compromisuri cum nici autoritatile nu accepta si ca atare nu renuntam pana nu vom face acest Miting asa cum vrem noi si mai ales atata timp cat legea ne permite . Sa nu creada nimeni ca suntem niste \"OI\" si ne multumim cu un \"tarc\" si mai ales sa nu uite nimeni ca si noi suntem\"\"\"CETATENI ROMANI\"\"\">>ReSpEkT<<
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline  
Old 06-04-04, 15:30   #2
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Daca tot vom continua sa anulam mitingurile, nu este bine deloc...

Trebuie s-o facem odata si odata... Mergem cu masinile, plecam din H. Ne opresc pe 1, 2, 3, 10... Dar nu vor putea opri pe toti !!!!!!!!!! Trebuie sa facem ceva !!!

Si sa ramanem uniti !!!!!!!!
Hondarul is offline  
Old 06-04-04, 17:42   #3
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default

Si pana la urma cum ramane cu mitingul de pe 21?se mai tine sau nu se mai tine?Cand vei primi raspunsul de la primarie?Respekt
MC Mate is offline  
Old 06-04-04, 22:18   #4
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Hondarule,esti curajos,nu gluma! Pai nu mai stau sa ne opreasca,ne inconjoara cu dubele de Jandarmi si ne ia nene la o batuta ca pe aia de la MISA.Dupa ce fug aia care apuca,ii iau pe aia prinsi si ii duc frumushel la sectie si tine-te nene pe ars amenzi de milioane,eventual \"garnisite\" cu niste nopti la bulau.Cam asta ar fi scenariul,iti place?Serios vorbind,ar trebui continuat pe cale legala si facut presiuni,altfel nu are rost.Parerea mea de \"cetatean roman\"!Florica,cu tot respectul,cre' ca te crezi in Germania sau Olanda.Eu nu tin cu securistu' ala de Brucan,dar cand a zis el \"stupid people 20 de ani\" a zis-o bine,ba chiar trebuia sa zica 40 de ani.Incercati si voi cu o \"cotizatzie\",cine stie poate merge.Bafta!(veti avea nevoie)
 
Old 06-04-04, 23:23   #5
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default

Salut. Foarte nasol ce se intampla. Parerea mea e ca atata timp cat traim in tara asta de k$#t, pentru ca am avut ghinionul sa ne nastem aici si am fost \"neinspirati\" in a ne alege conducatorii, dar ne platim taxele care 70% sunt aberante, impozitele pe masini, taxe de drum incluse in benzina care se scumpeste in fiecare luna avem aceleasi drepturi ca toti cetatenii romaniei taximetristi sau nu, sindicalisti sau nu. Acuma vine si marea mea nelamurire: de ce se incearca sa se faca atata mitingul asta? Nu ar fi mult mai eficient sa se canalizeze eforturile(care din cate vad io sunt de multeori supraomenesti) in mediatizarea fenomenului prin massmedia(in special televiziune). Pentru ca pana la urma toate mamaile care stau in fata televizorului si ce e mai important toti \"conducatorii\" acestei \"minunate\" tari vor accepta sa \"negocieze\". Parerea mea proprie si personala este ca acum cand este foarte aproape campania electorala minunatii mutanti din parlament, respectiv autoritatile nu iri doresc scandal si nemultumiti ci din contra incearca sa obtina voturi, este un moment bun de facut cateva valuri. De asemenea cred cu tarie ca cei care ar putea face ceva habar nu au ca miscarea auto-moto exista si are o asemenea amploare si ca atare ii doare in $#@*. Televiziunea cred ca este cheia.
Parerea mea.....
__________________
Sanatate maxima !
dude is offline  
Old 07-04-04, 06:59   #6
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

intr-un fel hondarul are dreptate,dar decizia este a voastra,NSL si LR, trebuie facut totusi ceva...nu ii putem lasa sa se joace cu noi..dar trebuie sa avem grija ca ceea ce facem sa fie in legalitate si sa nu poata fi atacata actiunea noastra in nici un fel...legile noastre sunt pline de chichite si de portite de scapare,ne-ar trebui un avocat care sa ne poate ajuta intr-un fel,spunandu-ne ce am putea face neaprobat de primarie si politie,dar fara a intra pe taramul faradelegilor...
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline  
Old 07-04-04, 09:40   #7
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

Imi pare rau ca lucrurile nu sunt chiar asa de ROZ. Dar e greu..... Trebuie sa facem ceva neaparat dar ideea ta Hondare e cam riscanta, pentru ca aia 10 care vor fi opriti risca foarte mult. Hai sa avem rabdare si sa vedem care cedeaza primul... (eu sper ca ei vor ceda, vorba aia: cel mai destept cedeaza.)
Mai baieti acum poate nu sunt eu in masura sa zic acest lucru: dar sa nu va treaca prin cap sa faceti prostii de capul vostru... daca o comitem o comitem cu toti, daca nu asteptam....
__________________

Inconstienta ucide oameni nevinovati! Jos Gaina!
aicad is offline  
Old 07-04-04, 10:10   #8
Ursu-=X-Team=-

Stage 4
 
Ursu-=X-Team=-'s Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 270
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default

Mmmmm .. Ma asteptam la asa ceva . Eram sigur .. ca vor face ceva ..in asa fel incat sa nu se faca acest miting. parerea mea.. Toata lumea cu masina pe strada. Ce o sa faca ..?? O sa dea la toti amenda? O bataie mica si gata:P Glumesc.
Si data viitoare la fel o sa procedeze. Or sa gaseasca ei ceva sa nu se aprobe acest miting

X-team
Ursu-=X-Team=- is offline  
Old 07-04-04, 21:19   #9
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

da ce s-ar intampla daca cineva ar depune cererea direct la DL. Basescu? ca doar el cu gura lui a zis la TV ca orice cerere se aproba im max 3 zile lucratoare.............

sa ia si el putin problema in gura....... ca la vorba e primu........... poate ca lui ii vine vreo sclipire pe creereash si aproba...........

si inca ceva: alora de la MISA cine le-a aprobat mitingu pe magheru? treaba e cam roz......... adica aproba miting pt. decreieratii aia de la MISA si pt. noi care suntem niste oameni bine intentionati si ne straduim pe cat posibil sa nu incalcam legea, nu se aproba.................. nu vi se pare ca cneva e mana-n mana cu DREACU??
mad_oviddiu is offline  
Old 07-04-04, 22:20   #10
cr0n0s

Stage 3
 
cr0n0s's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 151
Default

ce sa vrei ma de la ei??? sclavi! parerea mea este sa depuneti cerere dupa cerere pana accepta! da-i naiba ca odata si odata tot o sa vrea... dar intrebarea mea este: ce se rezolva daca faceti acest miting?
__________________

Gandeste binar! Te scuteste de probleme!
cr0n0s is offline  
Old 07-04-04, 23:52   #11
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

sunt curios cum ar reactiona dl. Prutianu daca ar afla ce vrem noi de la viata.... pun pariu ca ar zice ceva de genu \"copii fara minte\" \"in loc sa citeasca o poezie se plimba cu masina\" LOOLZZZ oricum ar merita pusi la zid si impuscati toti care sunt pe conceptia asta.............


numa` bine
mad_oviddiu is offline  
Old 08-04-04, 01:15   #12
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Dar am si eu o intrebare ...
Cine le da dreptul sa te ia la bataie pe strada ?
AAAAAAAAAAAAAA ???
Cum adica sa te inconjoare sa te i-a ma macel , sa te duca la sectie sa te bage la beci sa iti serveasca o ciorba de baroase si o supa de lacate ???
Cine le da lor dreptul asta ... tu chiar nu iti dai seama de chestia asta ?
Pai daca au miscat ceva in sensul asta 99% fac ei parnaie sau zboara din politie ... nu este specificat nicaieri sa iei la casapeala oamenii pe strada .. nu iti dai seama ce p#l! in cur isi iau dupa aceea ???
I-a gandeste-te ...
AAAAA ... o amenda ptr perturbarea odinii publice sau alte chestii de genul in care nu exista o apobare sau o reglementare in sensul asta da .. dar nu bataie si beci ca nu sunt ei jmecherii p#l!! mele sau a p#l!! voastre sa faca talente si scheme de c@c@t ca pana la urma se afla care si cum si vai de p!zd@ celor implicatzi ( de politie si jandarmi vorbesc) ... au si ei copii , familie si persoane dragi care pot primi acelasi tratament ... nu crezi ? Si ca sa il astepti cu caramida in sac sau cu 3 ciorapi de dama umpluti cu nisip in scara blocului nu e greu ... si dupa 15 minute de indesat nu mai e bun de nimik 1 luna de zile ...
Asta in cazul grav in care fac ei pe cocoshii si il bat pe vreun participant ...
Legea specifica ca un gardian , jandarm sau politist nu are voie sa agreseze fizic sau verbal nici un cetatean , ci in cazul in care considera necesar , il conduce la sectie ptr legitimare si intocmirea de proces verbal ..
Deci de bataie nici nu poate fi vorba .. asha ca statzi calmi !!!
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 08-04-04, 02:26   #13
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ai dreptate dude.. dar suntem in ROMANIA so... zic ca cel mai bine.. e sa faca asa... cerere dupa cerere mai da-i in MM de javre ca o sa accepte odata si daca nu... o sa ne plictisim noi si o sa mergem in strada... , dar imagineaza-ti ce urat ar iesi daca un jandarm s-ar lua de un particpant... si ceilalti ar sarii sa-l apere.. si etc. batai din astea.... gandeste-te ce-o sa zica lumea.. ce imagine o sa le fie atribuita... astora care fac curse... BATAUSI.. si nu e bine... , cel mai frumos si destept ar sa ii sfidezi in fata pe aia... stiti cum se face.. asta ... IL IGNORI CAT DE POATE DE MULT!! ) si sa vezi cum face... si daca da in TINE... nu te iei la bataie ca romanu` , te retragi frumos.. si toti o sa filmeze , ANTENA 1 , PRo tv , PRIMA , etc.... si o sa vada frumos ca jandarmi au inceput.. , treaba e ca suntem in ROMANIA ... si tot NOI o sa cadem de vinovati.... asa ca stai linistit... ORI LEGAL ori DELOC... , orice ce facem ilegal , ma refer la miting , NOI CADEM DE VINOVATI... , au astia relatii.. de te doare capu` ! so.. stam calm in banca noastra... pana aproba mwistii aia mitingul ... parerea mea..
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 08-04-04, 02:30   #14
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

***
EvLSant0S is offline  
Old 08-04-04, 02:33   #15
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

****
EvLSant0S is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -