Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-09-08, 23:05   #46
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Nu cred ca exista masini in Romania care sa atinga 10 secunde pe sfertul de mila, altele decat 9ff-ul care l-am avut langa mine si pot spune ca e rapid, foarte rapid.
Exista totusi o problema , pistele de drag au in portiunea de start acel cauciuc stropit, solutie pt aderenta, cred ca ei o denumesc VHT, care solicita foarte foarte tare transmisia la plecare dar fara de care nu prea se pot obtine acele 10 secunde! Asta ar putea fi o problema la puterile despre care vorbim.

Cea mai rapida ..., gresit! Cel mai rapid timp oficial al unei masini romanesti cred ca este al meu , 11,7 sec cu viteza terminala 197 km/h.

La King of Europe 2008 in Ungaria, unde masina a ajuns pe roti, impreuna cu alte masini care au fost si ele foarte rapide : EVO 9 SKN Ducu 11,8 sec, Audi S3 SKN Nadir 12,6 sec , Audi RS4 Paul 12,4 sec, Seat Ibiza Cupra Meme 13,0 sec , VIP-ul, Pustiu', Face ... niste nebuni.
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline  
Old 23-09-08, 23:23   #47
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
Wow, rapid, dar sincer ma asteptam sa fie mult mai rapid, uite una de 600cai cat scoate
https://www.youtube.com/watch?v=Na7IN...eature=related
vcsomin is offline  
Old 23-09-08, 23:30   #48
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Nu cred ca exista masini in Romania care sa atinga 10 secunde pe sfertul de mila, altele decat 9ff-ul care l-am avut langa mine si pot spune ca e rapid, foarte rapid.
Exista totusi o problema , pistele de drag au in portiunea de start acel cauciuc stropit, solutie pt aderenta, cred ca ei o denumesc VHT, care solicita foarte foarte tare transmisia la plecare dar fara de care nu prea se pot obtine acele 10 secunde! Asta ar putea fi o problema la puterile despre care vorbim.

Cea mai rapida ..., gresit! Cel mai rapid timp oficial al unei masini romanesti cred ca este al meu , 11,7 sec cu viteza terminala 197 km/h.

La King of Europe 2008 in Ungaria, unde masina a ajuns pe roti, impreuna cu alte masini care au fost si ele foarte rapide : EVO 9 SKN Ducu 11,8 sec, Audi S3 SKN Nadir 12,6 sec , Audi RS4 Paul 12,4 sec, Seat Ibiza Cupra Meme 13,0 sec , VIP-ul, Pustiu', Face ... niste nebuni.
In RO problema este ca nu exista suprafata tratata ( nici la unguri nu este peste tot), si nici echipament corespunzator pentru un timeslip complet. Iar timpul oficial 11.7 e tot in HU (cu NOS?) , probabil ca sunt destule masini rapide in RO, dar fara o hartie la mana,
vcsomin is offline  
Old 25-09-08, 01:37   #49
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by vcsomin View Post
In RO problema este ca nu exista suprafata tratata ( nici la unguri nu este peste tot), si nici echipament corespunzator pentru un timeslip complet. Iar timpul oficial 11.7 e tot in HU (cu NOS?) , probabil ca sunt destule masini rapide in RO, dar fara o hartie la mana,
Dar care este problema ta cu nos sau fara, cu rahat roz. bate tu timpul asta! WTF! tastaturist!
andreitentean is offline  
Old 25-09-08, 02:29   #50
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Dar care este problema ta cu nos sau fara, cu rahat roz. bate tu timpul asta! WTF! tastaturist!
avea si omu o curiozitate, nu fii rau !
Alex_55 is offline  
Old 25-09-08, 14:39   #51
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Dar care este problema ta cu nos sau fara, cu rahat roz. bate tu timpul asta! WTF! tastaturist!
. Se pare ca ai luat cam personal, chestia asta, nu contest timpul dimpotriva, am vazut ca ai si fost descalificat cand ai scos timpul respectiv, eram curios daca ai folosit NOS sau nu ? iar legat de timpul respectiv, as vrea eu sa scot atat momentan scot in jur de 14sec , da sper in viitor sa scot mai bine ca tine . So no hardfeelings
vcsomin is offline  
Old 25-09-08, 15:27   #52
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

ai incurcat grav borcanele...
zGb is offline  
Old 25-09-08, 16:27   #53
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
ai incurcat grav borcanele...
Nu inteleg ce vrei sa zici, eu ma refeream la clipul asta
https://www.youtube.com/watch?v=9tj9RpESTKE
vcsomin is offline  
Old 25-09-08, 16:47   #54
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

nu prea are legatura cu discutiile astea dar uitati aici o masina de sub 10sec
http://www.dpccars.com/car-videos-08...tte-C6-Z06.htm
Alex_55 is offline  
Old 25-09-08, 20:28   #55
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

si unde scrie amice undeva ceva de descalificat la koe dupa timpul respectiv? ai luat-o razna?
zGb is offline  
Old 25-09-08, 21:06   #56
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
si unde scrie amice undeva ceva de descalificat la koe dupa timpul respectiv? ai luat-o razna?
pai stai tu linistit ca eu cred ca stai de vorba cu una dintre acele CLONE
de unde sa aiba el la 17ani si din herculane atatea cunostinte si masina de 14 sec si a auzit el in clip zoltan care inseamna descalificat )
CZR is offline  
Old 25-09-08, 22:15   #57
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

scrie ca are 29 de ani si 17 posturi
sTAILLL is offline  
Old 25-09-08, 22:37   #58
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
pai stai tu linistit ca eu cred ca stai de vorba cu una dintre acele CLONE
de unde sa aiba el la 17ani si din herculane atatea cunostinte si masina de 14 sec si a auzit el in clip zoltan care inseamna descalificat )
Hmm, 17 ani :P, as vrea eu, am 29, se pare ca am "incurcat" borcanele, nu stiam ce inseamna break-out, m-am documentat intre timp
http://www.timeslip.hu/download/King..._720p_XviD.avi la 19:25, aparea breakout, initial am crezut ca a fost descalificata masina respectiva, dk e vb de aceasi masina. Acu sincer voi luati totul prea in serios ? Iar legat de locatie, nu vad ce legatura are, apropo nu sunt din Herculane, sunt dintr-un sat de langa, deci ar tb sa nu am habar de mai nika ?

On topic, 10,33 cea mai rapida masina RO, cronometrata oficial ?
PS
What is "Break-Out" and/or "Red Light"?
Should a driver go quicker than his/her predetermined "dial-in" it is a "break-out," and grounds for disqualification. In the case of both vehicles making their runs under their dial-ins, the win goes to the driver who breaks out the least. Another form of disqualification is a foul start (or "red light"). This happens when the driver reacts to the "Christmas Tree" too quickly and drives his car away from the starting line before the green "go" signal. When dual infactions occur, say a red light and then a break out, the red light takes precedent over the break-out
vcsomin is offline  
Old 26-09-08, 09:44   #59
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

atatea intrigi...care mai de care...si cand apare cineva nou chiar daca este cine pretinde a fi sare toata lumea!multumim TUTUROR celor care au contribuit la starea aceasta generala de ura, invidie si paranoia !HUOOOOOO !
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline  
Old 26-09-08, 11:28   #60
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: 10 sec 400m , masini din RO

asa e yoda. trist e ca nu ia nimeni atitudine... sa fie neglijati acesti guru de garaj si sa nu-i mai bage lumea in seama
on topic: cea mai rapida masina cronometrata este subaru lui andrei. PUNCT
vorbim de oameni care au ceva in comun cu fenomenul liniute,nu de nu stiu ce seici care au doar bani si-si fac masini de mii de cai...sa vina la legale, la competitii internationale...nu basme!
CZR is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -