Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-08, 21:27   #16
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

DreamSquad vor fi prezenti
Achim is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 23:32   #17
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Azi a fost o zi f interesanta... detalii despre prestatia DreamSquad gasiti pe forumul nostru.

Felicitari lui Jeff care daca nu ma insel a scos cel mai bun timp al zilei la grupa street legal, si anume 12.20 (fata de 12.01 cat scosese la ultima cronometrare in HU)
Achim is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 18:00   #18
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Nu chiar - am fost surclasat de un Audi RS2, 11.5 secunde, care a urcat pe locul 1 pe podium, urmat de mine pe 2 (12.1 secunde) si Radu_LKV pe 3, pe care il felicit pentru prestatia deosebita cu un ambreiaj varza, si anume 12.6 secunde.
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 19:21   #19
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Sinteza timpilor scosi de baietii din RO o aveti si in linkul acesta.
Achim is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 05:46   #20
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

mai varza decat al meu nu a fost ) merci mult jeff pt ajutor!
STIprdr is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 18:03   #21
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Cu placere, lasa ca o facem mai lata la anul
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 18:06   #22
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

ma bucur sa vad cati oameni impatimiti ai curselor de pe acest forum se inghesuie sa ii felicite pe baietii care kiar incearca sa scoata imaginea curselor din RO in strainatate si in vazul Europei... unde de altfel trebuie sa se bata cu oameni carora le vine mult mai usor sa isi prepare masinile (atat vis-a-vis de aspectul financiar cat si de partea de distributie a pieselor de tuning)

pe de alta parte, sunt sigur ca ei nu o fac pt laude, ci pt pasiunea lor si placerea care le-o ofera o astfel de iesire, dar era frumos din partea "noastra"
Achim is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 19:20   #23
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Respect baietii! E foarte frumos ca vedem pasionati si posesori de bolizi rapizi care nu se trag pe *** si merg la curse cronometrate profesional lasand la o parte orgoliile. Bravo!
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 10:42   #24
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

felicitari baieti!

mai achim nu mai fi asa rau k e pakt,nu de alta,dar luandu-ne si dupa timpii de la pitesti,eronati cum erau si eu si mihai am fi facut o figura f frumoasa dak veneam,dar nu am fost,asta e, data viitoare vom fi mai pregatiti
CZR is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 20:13   #25
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

parerea mea proprie si personala este ca acei timpi de la pitesti sunt = cu 0, nu pot fi luati nici ca un punct de reper sincer... parerea mea!
STIprdr is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 21:39   #26
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
felicitari baieti!

mai achim nu mai fi asa rau k e pakt,nu de alta,dar luandu-ne si dupa timpii de la pitesti,eronati cum erau si eu si mihai am fi facut o figura f frumoasa dak veneam,dar nu am fost,asta e, data viitoare vom fi mai pregatiti
toti au scos acolo timpi mai slabi decat oriunde altundeva pt ca a fost pt prima oara cazul de o cronometrare cu fotocelule ca la carte (sunt disponibili si timpii pe 60 de feets, 100 de feets, etc) cat si viteza de iesire

eu nu am negat ca tu nu ai fi facut o figura frumoasa, si kiar nu era despre asta... eu zic ca ar fi meritat sa te duci
eu ma legam strict de faptul ca vad topicuri despre balarii, despre ala vs. ala care nu se intampla niciodata care ajung la 100 de pagini si in care toata lumea isi da cu parerea, si cand kiar se intampla ceva profi si exista chestii concrete, rezultate notabile... suntem 2-3 care vbim de asta
Achim is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 01:40   #27
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Pentru cei care isi dau interesul si vor sa participe la aceste curse organizate profesionist: sezonul de acest an s-a cam incheiat (mai este o cursa pe 11 octombrie, noi nu cred ca mai participam), dar la anul continuam distractia. Baietii din Bucuresti si Craiova care au fost pot sa va confirme ca merita efortul si ca nu va neglijam - veniti cu noi, plecati cu noi, rezolvam si cu cazarea, astfel ca nu e doar o etapa de liniute ci si un weekend de distractie.
Noi continuam sa lucram la masini si incet ne apropiem de nivelul lor. Observ si la Bucuresti aceeasi tendinta. La anul vom fi mult mai competitivi, si probabil mai multi - le-am deschis apetitul celor care au venit cu noi acum
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 14:06   #28
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
Pentru cei care isi dau interesul si vor sa participe la aceste curse organizate profesionist: sezonul de acest an s-a cam incheiat (mai este o cursa pe 11 octombrie, noi nu cred ca mai participam), dar la anul continuam distractia. Baietii din Bucuresti si Craiova care au fost pot sa va confirme ca merita efortul si ca nu va neglijam - veniti cu noi, plecati cu noi, rezolvam si cu cazarea, astfel ca nu e doar o etapa de liniute ci si un weekend de distractie.
Noi continuam sa lucram la masini si incet ne apropiem de nivelul lor. Observ si la Bucuresti aceeasi tendinta. La anul vom fi mult mai competitivi, si probabil mai multi - le-am deschis apetitul celor care au venit cu noi acum
DA! Jeff are perfecta dreptate si eu pot confirma ca m-a simtit minunat in acel weekend alaturi de ei! sunt niste oameni super si pe deasupra mai vine si atmosfera de acolo, TOTAL diferita de romanica.
Pt cei interesati de altceva, o data cu cursa pe 1/4 mila s-au mai desfarurat si un concurs de DRIFT, nu "derive" haotice cu care suntem obisnuiti la noi si un concurs tip RALLY.
o ultima mentiune: am vazut DECAT UN SINGUR agent de paza acolo, la tot puhoiul acela de oameni CIVILIZATI!!! ba mai mult, ne-am lasati toti cei veniti de departe bagajele, boxele, sculele, ambreiajul nou din portbagaj (cazul meu )), pana si scaunele (baietilor din timisoare), pe iarba la intrarea pe pista, NEPAZITE si nu s-a intamplat nimic....

PUBLICUL ROMAN IN PROPORTIE DE 95% ESTE SALBATIC!! este un public de stadioane!
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 10-10-08, 13:41   #29
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

Am pus si pe 4Tuning pozele -> https://forum.4tuning.ro/368-dream-squad/93032-dreamsquad-drag-racing-ungaria.html
Achim is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 15:18   #30
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Hungarian Dragracing 29 martie 2008, 402m

se pare ca RR e pe podium la finele campionatului din ungaria..

Quote:
Originally Posted by Jeff
Newsflash!
In curand se va tine in Ungaria premierea pe anul competitional 2008. De ce ne intereseaza pe noi? Pentru ca unii dintre noi au acumulat destule puncte cat sa faca parte din cei premiati. Din tabelul atasat am extras urmatoarele nume:
AS2: Bogdan_FLY locul 2, Caius locul 3
AS4: Puiu locul 3
AS5: Jeff locul 2

Acestea sunt locuri obtinute prin cumularea de puncte pe tot sezonul.
Nu stiu inca in ce vor consta premiile, cand sau unde se va tine, dar vom fi anuntati din timp.
kickass is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -