Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-07, 17:02   #1
suedez1

Stage 2
 
suedez1's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 25
Default Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

Salutare ! Dupa cum zici si titlul am luat legatura cu niste investitori care asteapta sa le prezint un proiect pentru pista care ar urma sa se construiasca in apropierea orasului Constanta ! Costurile estimative pana acum sunt destul de marii dar sper ca va exista itelegere din partea lor ! O sa am nevoie din partea voastra de un vot pro sau contra construirii acestei piste , voturi care ar ajuta semnificativ la aprobarea proiectului ! ca exemplu numai pt asfaltarea pistei costurile ajung estimativ la 400000 E ! Astept intrebari din partea voastra si bineinteles idei ! Va multumesc ! id contact messesnger suedez1 !
suedez1 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 10:28   #2
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

Mai multe detalii...
ERY is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 10:46   #3
suedez1

Stage 2
 
suedez1's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 25
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

salutare ! am fost ocupat zilele astea cu mai multe chestii ! detalii pai intrebatzima ce va intereseaza ! ce pot sa va spun acum este ca suntem pe drumul cel bun poriectul este unic pe tara din cate stiu eu cel mai probabil pista o sa fie amenajata ori la iesire din tuzla ori spre aeroportul kogalniceanu ! lungimea pistei va fii stardard o sa aiba tribune o sa aiba un Drag Race Christmas Tree o sa aiba panourile de la sfarsitul pistei pt timpi si viteza o sa aiba cam tot ce are o pista standard ! in viitor complexul o sa aiba un service unde se vor putea instala tot felul de upgrade-uri pt masini o sa aiba spatiu de parcare pentru masini o sa aiba posibilitatea sa gazduiasca show-uri auto etc etc ! cursele vor fii atat auto cat si moto se vor organiza campionate judetene si nationale si in viitor prin includerea pistei in circuitul international se vor organiza si campionate internationale , bine acum sa nu credetzi ca o sa fie din start pista internationala aici este vb de cativa ani de dezvoltare primii 2 3 ani sunt sortiti recuperarii investitiei in mare parte ! oricum daca exista vointa si incredere din partea tuturor pasionatilor de masini si de curse acest proiect va prinde viata ! acum partea mai dramatica este asfaltarea cum am mai spus costurile sunt semnificative nefiind vorba doar de asfalt este vorba de nivelarea terenului ca doar nu vrem sa aiba dealuri hopuri gropi etc si dupa nivelare urmeaza constructia fundatiei pistei si la urma asfaltarea ! pt asfaltare este nevoie de 300 tone de asfalt doar pentru pista fara drumurile aferente ! am discutat cu cineva de la drumuri si poduri si la un calcul estimativ pt 5000mp asfaltati cu tot cu fundatie ajunge la 500000 E plus parapeti plus drumul de intoarcere la start ! astept si alte intrebari ! by the way cum facem sa strangem niste voturi ? cine ma poate ajuta ? un grafic ceva aici pe forum ?
suedez1 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 14:24   #4
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

Nu inteleg...vrei sa stii dc se doreste asa ceva...raspunsul este da...dar multi au venit cu propuneri si putine sau concretizat...vino cu ceva concret...un aviz ceva...si sigur vei beneficia de sprijinul celor din comunitatea 4tuning.
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 19:31   #5
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

acumam vazut pe constanta thread`ul .. nou .. suna interesant .. in ce constau semnaturile .. iti spun eu k obtii o gramada de semnaturi asta daca vrei sa le foloseshti pentru asa ceva nu in alte scopuri ... electorale sau etc
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 19:35   #6
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

asta e cam campanie electrorala ,pana acum nu s-a vb nimic si acum ....
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 20:02   #7
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

Sa fim seriosi , am incercat toti asta chiar in nr f mare , dar investitia este f mare , parerea mea ca este un pushti de 22 de ani care nu stie cum sa se afirme , in fine , daca este treaba pe bune , poti conta pe noi pt semnaturi , dar cunoscatorii stiu bine ca nimeni nu investeste banii aia , plus ca iti zic eu , te ajunge pe undeva pe la 1 milion de euro toata treaba , sa fim seriosi ... nu se va intampla. Respect!
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 20:29   #8
-dRx-
VW Driver

Stage 2
 
-dRx-'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

lol de unde a mai aparut si proiectu asta ? ) si cum de nu a auzit nimeni din "bransa" despre el ?
-dRx- is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 08:46   #9
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

eu zic ca nimenii nu este inpotriva acestei piste dar cand putem sa vb ceva concret si eu itzi string in jur de 300 de semnaturii. CAnd ne putem intalnii cu cei care se ocupa de chestia asta si eu tzii aduc pe adevaratzi pasionatzi de curse din ct ??? dar pana cand nu ni se prezinta ceva concret un proiect sau macar o aprobare din partea primariei nimeni nu semneaza nimic.
__________________
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 08:56   #10
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

Exact ce iti spuneam....deci...ceva concret ?
ERY is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 17:35   #11
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

...parca mai auziem odata pe cineva dar sa lasat din cauza costurilor .....cine ar inevstii atata fara sa urmareasca ceva ?
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 17:59   #12
Ursu-=X-Team=-

Stage 4
 
Ursu-=X-Team=-'s Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 270
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

NEgru pe alb
Ursu-=X-Team=- is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 16:54   #13
No-X-Cape
BMW Driver

Stage 5
 
No-X-Cape's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 359
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

mda putin probabil sa fie reala treaba ! o sa urmaresc cu interes acest thread, in cazul in care se materializeaza ceva, se poate conta pe semnatura mea
No-X-Cape is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 01:23   #14
suedez1

Stage 2
 
suedez1's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 25
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

salutare ! hai sa incepem cu inceptul ! treaba este foarte serioasa si nu vad de ce mias bate capul aici cu ceva ireal ceva care nu ar avea niciodata sanse de construire ! nu am nevoie sa ma afirm nu vad rostul ! vineri am fost la bucuresti cu proiectul la o scurta analiza (investitorii sunt in bucuresti) si momentan totul este ok! singura problema este cu terenul si cu asfaltarea deoarece la drumuri si poduri constanta mi sa spus asa fara nici o ezitare ca pt a asfalta aceasta pista ma costa 1 mil de euro , suma imensa care ar include toate etapele construirii pistei adika fundatie si asfalt plus ca nu sa pus la socoteala mana de lucru parapetii plus achizitionarea echipamentului pentru pista etc ! varianta 2 o tona de asfalt la poarta fabricii costa in jur de 2,5 mil lei 3,5 mil lei ! o tona asfalt are aproximativ 1200 kg si ar acoperii 10 mp pe o grosime de 5 cm cea ce inseamna ca pt a asfalta o suprafata minima de 6000mp adik pista cu lungimea de 500m si latime 12 m ( 6000 mp) ar intra 600 tone de asfalt si de aici 600 tone x 3,5 mil lei (sau 100 E ) = 60.000 E doar asfaltul plus transportul pana la locatie plus utilajele de asfaltare plus mana de lucru plus realizarea fundatie . asta e varianta cea mai favorabila dar fiind in romania mai ramane de vazut , alta varianta ar fii placarea pistei cu placi de beton dar pe cine am intrebat mia spus ca nu se baga pentru ca trebuie sa le imbine fara a avea rosturi intre placi si ca e greu , ceva normal pentru romania ( "e greu domne' nu ma bag ")! spunea cineva mai sus ceva de profit , ganditiva ca nimeni nu face in romania ceva pe gratis mai ales daca e investitor daia ii si zice asa investeste niste banii si asteapta sa isi recupereze investitia daca mergem pe ideea ca nu vrem pista ca are profit unul si altul nu facem nimik ! sincer acum cine ar face o investitie de 1 milion de euro sau mai mult fara a avea pretentia de a isi recupera banii ? spuneati de ceva concret , cum pot sa va arat ceva concret daca inca nu stiu cand se va da drumul la proiect , astept confirmarea si primul lucru pe care o sa il fac o sa vin la sala sporturilor si o sa va arat, dar pana atunci ce as putea face ? sa ma duc la ce primarie ce aprobare sa iau cand nu am nimik palpabil ce sa le zic stiti eu o sa fac o pista in orasul dumneavoastra datzi si mie o dovada sa arat la lume ! e imposibil , poate suntetzi de parere cum zice cineva mai sus ca e campanie parlamentara va asigur ca nu e ! daca nu sustineti ideea si nu va exprimati parerea petru aceasta pista e cam in zadar una ar fii sa ma prezint in fata investitorilor cu o lista de X semnaturi si una e sa le zic ca nu stiu exact cati isi doresc aceasta pista (cu toate ca stiu dar una e sa vb si una e sa arati) ! oricum timp nu prea mai e miercuri sau joi plec iar la bucuresti e ziua cea mare ! cea ce va rog este sa aveti incredere in acest proiect prin simplul fapt ca a ajuns in mainile unor oameni dispusi sa investeasca ! numai bine !
suedez1 is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 23:46   #15
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Thread pentru strangere semnaturi drag strip Constanta !

Pei cursa de drag proprizisa are 400 m.Mai trebuie sa ai vreo 30 m inainte de start pt un burnout,loc de intrare alea alea.Mai raman 70 m.Pei tu crezi ca poti frana in 70m de la 150-200 la ora?Am citit pe forum ca pt o pista de drag trebuie cam 1000 m ca sa fie cv profi.Daca gresesc corectai-ma.Numai bine si succes
catalanu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -