Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 18-06-07, 13:43   #31
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

cu care golfuletz vii han-ule? :P

- Inca nu stiu cu care sigur dar voi veni cu unul din ele ...

Quote:
Originally Posted by Low_Ridah View Post
Anul trecut Astra F a fost incadrata la alta grupa ....nu fiti rai ...eu am stat la poarta si pe acte nu exista 1.8 Ecotec ..poate anul asta la omologat ....dar anul trecut nu era pe acte ...
Rog cine are fisele cu inscriere de anul trecut sa le aduca la cursa sa ne dumerim si noi cu totii si poate cine vine anul acesta sa ne fie mai usor sa nu mai completeze oamenii 5000 d chestii pe fise sa mearga treaba mai repede ....
Fara sa fiu ipocrit ... masina de care vorbesti e un mit si e la fel de omologata ca si un golf 4 1.9 tdi ... motoru exista si e cel din certificat ... cursele astea nu is numai intre masini , mai is si oameni care scot tot ce se poate dintr-o masina ...
__________________
Golf 5 2.0 TFSI Candy White 200hp+
Golf 4 1.9TDi Cameleon Edition 90hp+
golf4tunat is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 13:59   #32
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

nu ar trb o regula pt cei care fac cerculete de capu lor sau nu asculta de albitrii sa li se bage shurubelnitza in cauciucuri ?
maf is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 14:47   #33
BAD_MF

Stage 5
 
BAD_MF's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,717
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

mai baieti mai

stati linistiti ca nu va trage nimeni in piept cu nr de cai putere
fiecare are dreptul de a stoarce din motor fiecare calutz in parte

mesaj postat de epox
BAD_MF is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 14:56   #34
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

Bine zis! Fiecare vine cu ce are si cu ce a stors mai bine din motor. Daca ce e in certificat este si sub capota...Atunci ce mai vrei! ...Sanatate si virtute! Hai grupa A1!!!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 15:09   #35
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

dragos, nu pui la treaba monstruletul pe care il detii mai nou?... ca ar fi frumos de vazut
yknot is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 15:57   #36
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

Imi cer scuze dak am gresit pana acum....dar eu totusi traiesc cu impresia k anul trecut Astra F albastra se incadra la alta grupa ...nu grupa B ...acum pot sa ma insel ...ink caut pozele sa vad ce grupa era intradevar ...

Nu zik k am ceva cu cei care isi storc caiutzii din motoare ...nu are nimeni de obiectat la asa ceva ..nu are nimeni de obiectat sa vii la cursa cu un motor pe un sasiu , un scaun , un volan si atat ....cu cat mai usoara cu cat mai bine ...

Imi cer scuze k am creeat valva pe topic ...dar ...nu imi place cand se vorbeste despre unul deal nostru iar cei care vorbesc sunt si ei cu aceeasi musca pe caciula ...

Mult respect si va asteptam la Suceava ...
__________________
This here is Opel country ... On a quiet day you can almoast here de VW rusting and falling apart ...
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 18:39   #37
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

Quote:
Originally Posted by Low_Ridah View Post
Imi cer scuze dak am gresit pana acum....dar eu totusi traiesc cu impresia k anul trecut Astra F albastra se incadra la alta grupa ...nu grupa B ...acum pot sa ma insel ...ink caut pozele sa vad ce grupa era intradevar ...

Nu zik k am ceva cu cei care isi storc caiutzii din motoare ...nu are nimeni de obiectat la asa ceva ..nu are nimeni de obiectat sa vii la cursa cu un motor pe un sasiu , un scaun , un volan si atat ....cu cat mai usoara cu cat mai bine ...

Imi cer scuze k am creeat valva pe topic ...dar ...nu imi place cand se vorbeste despre unul deal nostru iar cei care vorbesc sunt si ei cu aceeasi musca pe caciula ...

Mult respect si va asteptam la Suceava ...
de la noi nu e nici unul cu musca pe caciula. astra a fost incadrata bine in grupa. are motor c18xe 16v 125 CP - cauta pe net si o sa-l gasesti. nu-ti imagina ca vreunul din noi vine cu motorul stock la curse - toti au modificari in masura mai mare sau mai mica, insa motoarele sunt cele din acte. daca ar veni toti cu motoarele stock ar castiga cel care are motorul mai nou si se si pricepe oleak la schimbat vitezele.
Bafta!
Ne vedem la SV - sper sa iasa la fel de bine ca si anul trecut!
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 19:04   #38
radutzu

Stage 5
 
radutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 399
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

si eu sper sa iasa cat mai bine cursa , toti ducem lipsa de miros de cauciuc ars cu ocazia asta imi testez si eu skoditza mea cea noua
radutzu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 20:41   #39
charlie

Stage 1
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 21
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

Quote:
Originally Posted by golf4tunat View Post
cu care golfuletz vii han-ule? :P

- Inca nu stiu cu care sigur dar voi veni cu unul din ele ...



Fara sa fiu ipocrit ... masina de care vorbesti e un mit si e la fel de omologata ca si un golf 4 1.9 tdi ... motoru exista si e cel din certificat ... cursele astea nu is numai intre masini , mai is si oameni care scot tot ce se poate dintr-o masina ...
e bine atuni de ce se ascunde ca are turbo pe masina???? nu k as avea ecva cu el k nus din sv dar se stiu mai multe decat credeti voi... ) bafta!!!
charlie is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 20:57   #40
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

Nu am zis nicodata k sunt nervos sau mie ciuda pe faptul altii isi modifica masina ..nu inteleg de ce sunteti asa de concentrati asupra subiectului asta si credeti k asta era motivul nedumeririi mele ..pur si simplu credeam k in cate nu este C18XE .... ci C16NZ ...Dar ink nu sunt dumerit total ...

Oricum ...asta este ...dak acum este in acte motorul subiectul nu isi mai are locul ...si mai ales nu aici .. ...
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 23:31   #41
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

charlie.. te vedem la cursa cu golfu tau cu lamboo doors =)) ... si app in locu tau chiar nu aj vb..

Si pt restu care citesc forumu asta.. nu-l bagati in seama pe charlie ... e un simplu mancator de kk... cititi si voi c posturi a scris la topicu cu suceava.. si cu c majina se lauda.. dar defapt nimeni nu a vazut-o.. si ... inainte era din sv.. acu brusc e din p.neamt )
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-07, 23:52   #42
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

bine,mai,recunoastem ca Astra e smen:

are 1.8 turbo,cu pistoane marite pt capacitate 2.0,chiulasa Coss de calibra turbo,merge in 1.5 bar pe o turbina KKK hybrid,cu overboost de 2 bar,injectoare de 575cc,evacuare pe 80mm cap coada,are stand alone engine management si jante de tabla...hai pa,sunteti penibili...

PS: chiar imi pare rau ca nu vine Cortez,eu in locul lui as veni fara capota,cu cartea de identitate in original lipita pe interiorul parbrizului...hai pa din nou...va pupa Renault 5 ala gri de anul trecut.

PS2: acest mesaj nu se adreseaza oamenilor BUNI din SV,se stiu ei care,Stefan & Co,pe care ii salut cu aceasta ocazie si le zic ca mi-a parut bine sa-i revad la Iasi...

PS3 @ yknot:masina e in reconstructie totala,altfel era periculos de exploatat pe strada.
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 00:33   #43
Cortez

Stage 2
 
Cortez's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 74
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

NU sunteti sanatosi!!
So TUnaTA))))))))))
Doamni!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	25042007(010).jpg
Views:	158
Size:	247.0 KB
ID:	288742  
Cortez is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 00:50   #44
radutzu

Stage 5
 
radutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 399
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

o innebunit lumea, crek e de vina caldura! dc nu veniti in iasi si sa luati la inspectat mashina omului? nu e mai simplu asha?
radutzu is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 01:03   #45
Y O B
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Y O B's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Cursa acceleratie Suceava 24 iunie 2007

In sfarsit a venit clipa sa particip si eu la o cursa legala.
Y O B is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -