Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-12, 22:05   #61
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: 11-12 august (Jucu de Sus , Cluj Napoca) DragRace Auto&Motto - etapa 4 Camp DRE -

Am vazut si eu asa ceva acum trei ani la aeroport la Kogalniceanu la Constanta a fost jalni am stat patru ore si am plecat
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 16-09-12, 12:00   #62
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: 11-12 august (Jucu de Sus , Cluj Napoca) DragRace Auto&Motto - etapa 4 Camp DRE -

Quote:
Originally Posted by CJ-98-BAD View Post
Din cate am vb cu multi dintre cei prezenti, la spectatori ma refer binenteles, opinia majoritatii este ca a fost cel mai de c.c.t organizare. Fara sa va suparati pe mine, dar poate organizatori o sa invete ceva din esecuri, dar asteptarea a fost chiar imposibila, defectiunile suficient de enervante, plus ca avem senzatia ca o mare parte din organizatori erau crita.
Un alt aspect, comentatorul prezenta numerele de concurs, ex. la start 427 cu 528. Pai cei din spate habar nu aveau ca 427 este un BMW E30 de 700 cai si 528 este un .... cal beat. Si apoi finalul, a castigat 427. Plus ca nu mergea afisajul electronic.
Pe bune in trecut era mult mai simplu: pui drac o bagaboanda (sa ma scuze diansele, este un alint) sa isi dea sutienul jos pentru start si frate doua din trei si sti castigatorul, daca tehnica nu iti permite cronometrari si alea alea.
Inca o daca dezastru dezastru.
Ce usor ii de criticat,........................organizati voi astia care criticati un eveniment si pe urma mai discutam, asa de pe margine ii foarte simplu de aruncat cu pietre.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 16-09-12, 13:36   #63
CJ-98-BAD

Stage 5
 
CJ-98-BAD's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 457
Default Re: 11-12 august (Jucu de Sus , Cluj Napoca) DragRace Auto&Motto - etapa 4 Camp DRE -

Quote:
Originally Posted by FAST&FURIOUS View Post
Ce usor ii de criticat,........................organizati voi astia care criticati un eveniment si pe urma mai discutam, asa de pe margine ii foarte simplu de aruncat cu pietre.
Chiar nu te inteleg si nu vreau sa intru in divergente de nici un fel cu nimeni, dar... Eu nu pretind ca sunt organizator, sunt un pasionat de tuning, care am platit intrare la acel eveniment, si ca orice spectator intr-o tara democrata potsa critic sau sa laud un eveniment. Nimeni nu a zis ca este usor sa organizezi asa ceva, dar daca o faci si pe deasupra mai ai si taxa de intrare, incearca sa fi cat se poate de profesionist. Ceea ce mie mi s-a parut ca nu au fost. Critice trebuie considerate un lucru constructiv, pentru a imbunatatii si pt a dezvolta acest gen de evenimente. Daca ar s-ar fi dat o nota pentru promovarea acestui eveniment, dupa parerea mea si a celor din jurul meu, nu ar fi nota de trecere. Oricum, iubim acest tip de evenimente si speram ca in 29 sept 2012 totul sa decurga bine si toata lumea sa fie multumita. Bafta
CJ-98-BAD is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -