Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-06, 11:38   #1
florinelt

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 159
Default Circuit langa Oradea

Salut,

Am gasit pe net informatii despre construirea unui circuit(autodrom) undeva langa Oradea. Vestea despre viitoarea afacere aparea prin 2004:

http://www.bihoreanul.ro/articol/zia...y-go/4307/259/

Prin 2005 am citit tot pe net cum ca pista ar fi gata, dar datorita costurilor mari despre care s-a vorbit si pe forumul acesta de multe ori, pana la urma a ramas o pista de macadam. Pe ea cica ai putea alerga fie cu masina ta, fie cu o masina inchiriata de acolo.
In afara de un articol in acelasi ziar nu mai gasesc "urme" ale existentei acestei piste nici pe forumuri, nici in alta parte. Ma intreb daca proiectul a fost abandonat sau circuitul exista si pot sa ma duc acolo sa ma "invart" si eu. Stie cineva?

Daca tot am redeschis topicul asta, poate nu ar fi rau sa facem referiri mai generale, nu doar la acea pista. Daca stie cineva chiar in alt colt al tarii o pista/circuit unde contra cost poti sa iti exersezi talentele de sofer cu autoturismul personal sau inchiriat l-as ruga sa scrie aici.

Multumesc.
florinelt is offline   Reply With Quote
Old 31-12-06, 18:43   #2
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Circuit langa Oradea

La Arad ... click pe literele alea mari de mai jos si ai sa vezi !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 02-01-07, 11:42   #3
florinelt

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 159
Default Re: Circuit langa Oradea

Multumesc,

In afara de filmulet pentru care te felicit, poti sa mai dai ceva detalii despre pista? In primul rand, cat costa inchirierea ei, eventual ce iti place si ce mai lipseste ca sa fie pista visata de multi de pe forum. Stiu ca s-a mai discutat despre pista din Arad pe un topic din 4tuning mai demult, dar chiar nu mai stiu unde si oricum nu s-a facut o prezentare prea detaliata...
florinelt is offline   Reply With Quote
Old 04-01-07, 22:50   #4
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Circuit langa Oradea

Nu este acces auto pt uz zilnic.Se organizeaza ocazional cate un turneu sau ceva de genu.Pista este doar pt karturi deschisa zilnic.
E placuta ca are toate tipuriile de viraje/shicane,locuri subviratoare,supraviratoare,astfel poti sa-ti definesti foarte bine tendintele masinii...
Viteza medie e drept,nu e mare,linia drepata nu cred ca apuca sa vada de la o masina comuna mai mult de 140-160,depinde de iesirea din viraj...
Asfaltul e perfect,loc de iesit in decor in zonele critice este destul,vibratoarele se mai smulg din pamant,motiv pt care este redus accesul auto si cel mai placut e sistamul foarte acurat de cronometrare,cu listare timpi,de luat acasa !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 09:34   #5
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Circuit langa Oradea

Spune-ne si despre preturi daca se poate, echipament de protectie..., mai multe detalii...
Vrem sa facem o coloana de cateva masini la primavara-vara si sa venim si noi...
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 19:38   #6
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Circuit langa Oradea

Pretu depinde,si nu e stabil.Echipament de protectie nu este necesar,dar e indicat...
Cand faceti echipa eventual contactati-ma...
tm8bnz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -