Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-01-07, 04:52   #16
racingpark

Stock
 
racingpark's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Ok, deci un mic update. .

Avem doua oferte de la singurele doua firme acreditate pe plan mondial pentru a construi circuite, avem o firma tare de consultanta care ne va face studiul de fezabilitate, avem o firma de arhitectura de top class care vrea sa ne faca un racing park cum nu mai exista in europa (si poate in lume)

Oricine dintre voi are idei (fezabile) cum sa putem sa prezentam acest proiect investitorilor potentiali (romani sau straini), de pe piata romaneasca, din UE, de oriunde, il(ii) rog sa imi dea un mail la:

racingpark@gmail.com

Multumesc,

Admin

Racing Park
racingpark is offline  
Old 01-01-07, 22:54   #17
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti


Oau ... indrazneata idee!
Suna bine sa ca hai sa le luam pe rand.
In primul rand ne bucura faptul ca cineva de pe meleagurile noastre s-a gandit la a dezvolta un astfel de proiect care sa fim sinceri nu este o idee originala si fiecaruia de aici i-a trecut prin cap macar de 100 de ori.
Cred ca aici e vorba de o discutie pur orientativa deoarece nu cred ca abordarea pe un forum a unui astfel de subiect aduce mult mai multe sanse de reusita financiara, deoarece cred ca in esenta despre bani si o noua afacere este vorba, nu e asa?
Locatia nu este o problema ci poate fondurile de a achizitiona un astfel de circuit profesionist realizat. In speranta ca ideile noastre pot fi de folos trebuie sa vedem schita de proiect sa stim suprafetele pe care trebuie desfasurat complexul ca doar nu e o simpla limba de asfalt.Gresesc?
Care sunt normele impuse de FIA si alte organisme, sub tutela carui for auto romanesc-europen actionati?
Probabil ca se vede ca sunt sceptic si nimeni nu ma poate acuza pentru asta, iar cine ma cunoaste stie de ce si cate dialoguri pentru curse am purtat in timp.
Modul de abordare mi se pare fara a dori sa jignesc pe alticneva decat pe autor un pustism ieftin, nu semana delo abordare profesionista.
Un tip care se respecta, nu ne arunca in fata o societate cu raspundere limitata (SRL), cu un nume pompos, pentru el, ci incearca sa ne castige increderea sa ne arate realizarile lui... altfel, pana nu de mult se spunea ca hartia este cea care suporta cele mai mari ineptii, dar se pare ca acum internetul a castigat binemeritat acest loc.
Inca o dovada a neseriozitati acestui, hai sa schimbam genul sa-i spunem acestei INTOXICARI, de tip pseudocomunist.
In plus daca vorbesti de LEGAL RACING afla ca era cazul sa contactezi pe unui din reprezentantii acestei asociatii mai ales daca faci astfel de asocieri cu o pista imaginara. Noi cei din Legal racing ne dorim asta insa nu putem sa aparem in discutii pe care nu le cunoastem si asupra carora planeaza incertitudinea neseriozitatii.
Oare cat de serioasa e o firma care ofera un mai GMAIL si nu unul de pe un domeniu propiu?
Urat ca se intampla asa, e pacat sa amagim oamenii cu vise desarte si va rog sa ma credeti ca am intalnit destui astfel de oportunisti care au abandonat f repede deoarece cainii cu covrigi in coada lipseau cu desavarsire, de parca nici nu ar fi existat vreodata.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 01-01-07, 23:14   #18
racingpark

Stock
 
racingpark's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Ok, eu am vrut sa fiu onest fata de voi si sa va spun in ce stadiu suntem. Daca tu in loc sa propui niste idei, vii cu raspunsuri impertinente si mistouri, tipic pentru un roman, eu ma opresc aici. De acum inainte nu o sa va mai spun nimic despre acest proiect.

Numai bine,

Last edited by racingpark; 01-01-07 at 23:17.
racingpark is offline  
Old 01-01-07, 23:24   #19
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Spune cine esti sa vedem daca esti sau nu demn de incredere.
In cine vri sa avem incredere pe net intr-un user si 1000 de clone?
Esti naiv, iar tu crezi ca toti romani pot fi dusi de nas.
SEBASTIAN is offline  
Old 01-01-07, 23:42   #20
racingpark

Stock
 
racingpark's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Nu trebuie sa ma justific eu fata de tine. Daca suferi din diverse motive, e bine sa iti gasesti o defulare. Eu stiu cu ce ma ocup, si stiu si altii. Nu sunt aici la proces sa ma judeci tu. Cred ca esti impertinent fara motiv. Nu vreau sa zic ca sunt si mai mare ca varsta ca tine. Probabil aveai impresia ca sunt vreunul de 19 ani, de ai curaj sa vorbesti in bataie de joc. Pana una alta, proiectul nostru va intereseaza si pe voi, in mod direct. Dar poate ca nu ai priceput asta si preferi sa bravezi aici, si sa strici o posibila relatie amicala intre noi.

Si ca sa nu perpetuam la nesfarsit o discutie, rog adminul sa stearga acest topic. Nu vreau sa ma enervez cu oameni care nu pricep.
racingpark is offline  
Old 02-01-07, 09:32   #21
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Nu stiu cati ani ai dar te pripesti cu concluzile.
Eu am scris si am spus ce aveam de spus in baza celor relatate de tine.
Nu esti in stare tu decat sa faci valuri ca o balena intr-o lingura de apa.
Oameni cu intenti bune am vazut de multe ori si nu erau asa de ingamfati ca tine.
Am vazut si multi dinastia care vor sa se dea miez dar nu fac nici cat o ceapa degerata. Tu chiar nu vezi ce adresa de mai ai facut? Nu vezi cum te semnezi ADMIN, esti penibil si nu-mi plac oamenii a caror identitate poate fi furata de un proiect.
Nu ai nume nu ai coloana vertebrala.
Daca tot ni te-ai adresat ai demnitatea de a o face corect ci chiar daca ai un user cu un nume... fi bun si prezinta identitatea reala, altfel ai sa fi mereu luat peste picior.
Nu defulez din nici un motiv e simplu am doar alergie la prostie ceea ce in cazul tau nu lipseste.
Ai intrat pe un forum public si e normal sa fi luat la intrebari cand vi cu idei extraterestre, dar care intr-un fel sau altul au trecut prin mintea oricui.
E normal sa-ti vorbesc deschis si fara oprelisti si daca ai avea 13 su 70 ani tot aia e pentru mine ori ca vorbesc cu un pusti sau presedintele Romaniei imi e egal, eu sunt acelasi si vertical pe picioarele mele, ce fac fac la vedere nu ascus in spatele unui monitor precum altii.
Ca sa fiu interesat de o posibila relatie amicala cu tine trebuie sa prezinti incredere, mai ales ca vorbesc in numele a multor oameni de pe aici.
Din pacate tu ne zdruncini increderea si desi ne-am dori nu putem crede in ceva care nu exista nici la stadiul de proiect.
Am pus cateva intrebari si te rog sa raspunzi la ele.
SEBASTIAN is offline  
Old 23-01-07, 18:12   #22
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

aici nu pot sa zic nimik stiu ce inseamna sa construioesti un circuit, stiu cat costa si ce inseamna sa faci un circuit in romania chiar si de karting, la vremea respectiva eu am lansat stirea si am postat tot cu circuitul care sa realizat si pe care oameni se distreaza acum , chiar daca e la un nivel mic, aceiasi dorinta o avem si de la tine, am fost probabil toti la casa poporului, am vazut ce sa intamplat, just super masini etc dar nimik din pasiunea care ne inconjoara, 10 bolizi cu 60km la ora,,,, se pot vedea la tuning show.... asteptam 2007 sa vedem marea cu sarea, cat despre circuit de auto-moto, sincer am rezerve.......mai degraba dragstar line......mult mai aproape de realitate, nu i vb de fonduri poate se vor gasi dar logistica si infrastructura >???...... cu respect sper din tot sufletul sa reusiti iar eu ma abonez .
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline  
Old 13-07-07, 05:42   #23
racingpark

Stock
 
racingpark's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Racing Park cauta investitori
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Car Ad TG Bucharest Racing ParkSeeking Investors_Web_Smaller.jpg
Views:	199
Size:	195.8 KB
ID:	302935  
racingpark is offline  
Old 14-07-07, 00:55   #24
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Quote:
Originally Posted by racingpark View Post
Racing Park cauta investitori
suna a tzeapa

pai da tu bani si construim noi, chiar stim bine ce sa facem, iar daca vrei investitori asteptam planul in amanunt
SEBASTIAN is offline  
Old 14-07-07, 02:16   #25
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

racingpark . tu macar ai idee ce inseamna circuit ? ori tu crezi ca pe circuit o sa fie asfalt d'asta de care vezi tu in fata blocului. Ai idee cat costa.. nu 1km... ci 100m de circuit ? nu prea cred ! stii ce conditii trebuie sa indeplineasca un circuit ? gandeste-te ca pe langa 2-3km de pista.. ori cat crezi tu ca tre sa fie pista.. iti mai trebuiesc cateva sute de locuri de parcare .. loc pentru standuri etc etc ? locuri de parcare.
Daca vrei sa ai vreo credibilitate in fata cuiva.. lasa un nr de telefon ceva. nu un mail facut peste noapte la gmail.
__________________


street racers never get old !
Xerius is offline  
Old 14-07-07, 11:03   #26
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

racingpark, tind sa fiu de acord cu colegii. Daca expui un plan asa maret, cum nu a mai vazut forumul asta, trebuie sa o faci cu mai multe detalii.

1) Unde te-ai gandit sa faci circuitul mai exact ?
2) Terenul este achizitionat sau nu ?
3) Ce suprafata va totaliza acest proiect (circuit + facilitati) ?
4) Ce lungime va avea circuitul si daca ai apelat la celebrii arhitecti exista deja un design pe care l-am putea vedea si noi ?
5) Cum te-ai gandit sa faci rost de fonduri ? (acel afis cu "seeking investors" pus aici cu siguranta nu te va ajuta). Probabil discutam de o suma ce depaseste 10mil Euro !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline  
Old 18-07-07, 01:01   #27
racingpark

Stock
 
racingpark's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

Acesta a fost doar un update cu caracter informativ only. Nu ma astept sa gasesc investitori pe forumul asta. Detalii despre proiectul nostru le vor primi cei in masura sa investeasca. Nu dau alte detalii momentan.

PS: Sebastian, abtine-te sa mai imi dai PM. Ti-am mai spus-o si alta data, dar uiti repede.
racingpark is offline  
Old 18-07-07, 14:24   #28
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Racing Park - Langa Bucuresti

mai nene racing park.....poate te-ai gandit sa dai o tzeapa...poate gandesti ceva de bine....da io unu iti zic asa ceva....romanii nu prea pot sa-i duci de nas asa usor!!! adica poti sa duci un pensionar 2 ca si aia se prind.....apoi ignorandu-l pe sebastian...pe care unii il cunosc personal altii nu dar majoritatea stiu ce face si va mai face....nu crezi ca pari prea suspect??? nu de altceva....dar daca tu chiar vroiai sa faci ceva iti apropiai anumite persoane care stiu despre ce e vorba in construirea unei piste!!!!
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -