Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-11, 10:58   #61
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

si tu mergi cu masina pe strada fara toba finala?

ai 2 optiuni pt a ramane la street :
- fie prelungesti evacuarea ca sa elimini gazele in afara caroseriei(poti si cu teava,nu am treaba daca ai sau nu toba finala)
- fie iti pui o toba finala

daca mai sunt nelamuriri,anunta-ma
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 13:50   #62
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Nu am nici o alta nelamurire. O sa vin la tulcea dar doar in calitate de spectator ! spor
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 20:50   #63
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Cred ca atunci cand vorbim de curse se poate permite o modificare asa de mica la street cum e toba finala data jos.
Daca face una pe diametru 140 e acelasi efect...
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 22:09   #64
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Daca eram bazat pe masina mea ma bagam fara probleme la profi dar nu imi permit sa dau 165 de lei si sa pierd de ex. in fata unui 535 biturbo diesel.

Am si eu un amarat de golf de 90 de cai :P. Oricum vin la Tulcea si o sa vad daca ma pot inscrie la street (s7) daca nu oricum raman ca spectator asa cum s-a mai intamplat. :P

A.C.S Horse Power Racing Team Iasi, sustine acest eveniment si daca nu vom avea 2 masini participante cu siguranta vom avea un e30 la profi :P !

Drumuri Bune si ne auzim sau ne vedem, dupa caz, la Tulcea.!
__________________

MnezO is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 22:33   #65
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Tot ceea ce faceti voi cu prostia aia de regulament nu este altceva decat sa incurajati cursele ilegale!
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 22:54   #66
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by Sirius View Post
Tot ceea ce faceti voi cu prostia aia de regulament nu este altceva decat sa incurajati cursele ilegale!
Nu cred ca daca venea tipul fara toba si spunea ca a ,,pierdut-o'' pe drum organizatorul il trecea la profi.Exista un regulament si cat de cat trebuie respectat....ce vreti sa posteze aici ca are voie fara toba finala sa creeze dupa aia discutii inutile.
Daca s-ar face curse dupa cum ar vrea unul si altul cam ce crezi tu ca ar iesi???
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 22:58   #67
mecarm

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 452
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by MnezO View Post
Daca eram bazat pe masina mea ma bagam fara probleme la profi dar nu imi permit sa dau 165 de lei si sa pierd de ex. in fata unui 535 biturbo diesel.

Am si eu un amarat de golf de 90 de cai :P. Oricum vin la Tulcea si o sa vad daca ma pot inscrie la street (s7) daca nu oricum raman ca spectator asa cum s-a mai intamplat. :P

A.C.S Horse Power Racing Team Iasi, sustine acest eveniment si daca nu vom avea 2 masini participante cu siguranta vom avea un e30 la profi :P !

Drumuri Bune si ne auzim sau ne vedem, dupa caz, la Tulcea.!

Sa urmaresti pt curiozitatea ta la Tulcea o Skoda cu motor ALH cum va bate un Bmw chiar si biturbo.Cum un motor ALH va scoate undeva la 13 s....totul este posibil crede-ma !!!
Concluzia este ca daca vrei poti...chiar orice

Last edited by mecarm; 17-05-11 at 23:02.
mecarm is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 00:27   #68
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Cunosc acea skoda prietene :P ! Alh meu e doar un stage 3 mai are de mancat sa se bata la profi ! Parerea mea. Daca era aceeasi taxa de inscriere ca la Street nu aveam nimic de pierdut testam masina ! Dar eu oricum ma prezint la inscriere si deliberam acolo unde ma clasez!
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 10:52   #69
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Tot ceea ce faceti voi cu prostia aia de regulament nu este altceva decat sa incurajati cursele ilegale!
Tipic romanesc. Da stati fratilor acasa daca nu va convine nu va obliga nimeni sa veniti! Fiecare e liber sa ia ce decizie doreste pana acum va plangeati ca nu aveti curse legale!

Bravo pentru acest campionat si pentru nivelul la care cred ca se va ajunge in scurt timp.

Sper si eu prezent cu trupa din ploiesti la grupa AP2.
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 12:18   #70
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Discutii pe baza regulamentului vor fi in continuu indiferent de cine organizeaza. Tot timpul va fi cineva care va considera ca nu are sanse egale cu ceilalti.
Scopul competitiei este si sa incurajeze tuningul si daca ne raportam la anii trecuti si nu merg prea departe, ma opresc la cursele de acum 2 ani, diferentele sunt enorme.

Nu vad rostul discutiei ca la street poti merge doar de fun si acolo orgoliile personale ar putea avea de diferit, dar personal cred ca atentia va fi concentrata pe Profi.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 14:37   #71
kenzor

Stage 5
 
kenzor's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 544
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Da' evenimentul asta de ce nu este pus la calendar pe pagina principala,alaturi de celelalte ?.. scuzati de offtopic

Last edited by kenzor; 18-05-11 at 14:40.
kenzor is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 17:09   #72
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Scopul competitiei este si sa incurajeze tuningul si daca ne raportam la anii trecuti si nu merg prea departe, ma opresc la cursele de acum 2 ani, diferentele sunt enorme.

Nu vad rostul discutiei ca la street poti merge doar de fun si acolo orgoliile personale ar putea avea de diferit,
Noi trebuie sa trecem peste "eu vreu sa ma dau cu ala / ala e prea tare , nu ma dau cu el / etc , consider ca cel mai mult conteaza timpul care il scoti si nu grupa din care faci parte ...
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 17:51   #73
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
Noi trebuie sa trecem peste "eu vreu sa ma dau cu ala / ala e prea tare , nu ma dau cu el / etc , consider ca cel mai mult conteaza timpul care il scoti si nu grupa din care faci parte ...
Si daca ploua?la ce timpt te mai gandesti!timpul probabil......cea mai interesanta cursa este cea dintre un 4x4 si o tractiune fata.....
haplea is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 21:50   #74
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Mnezo - e chiar asa de scump sa îţi prelungesti evacuarea cu 50 cm de teava?
Nu mai zic nimic, ai luat-o ca nu mai vii,apoi ca vii, ca ai un parlit de motor de 90 de cai dar de fapt e un stage 3

Last edited by Gabi; 19-05-11 at 07:18.
gaju is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 22:40   #75
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: 29 mai - Tulcea etapa II - campionat DRE

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
Mnezo - e chiar asa de scump sa îţi prelungesti evacuarea cu 50 cm de teava?
Nu mai zic nimic, ai luat-o ca nu mai vii,apoi ca vii, ca ai un parlit de motor de 90 de cai dar de fapt e un stage 3
Cristi nu aberez, Iar la Tulcea vin si voi veni cat traiesc pentru ca nu am lipsit pana acum. Nu am vrut sa enervez sa sa supar pe nimeni doar am pus niste intrebari legate de regulament in interes personal sa vad unde ma clasez, pentru ca nu am inteles niste paragrafe. Nu e scump sa imi pun teava dar am in proiect alte metode de a lungi teava de aceea nu are rost sa sudez si dupa Tulcea sa tai. O sa ma dau la Profi asta e, eu intotdeauna ma dau de distractie si pentru ca am fost cu voi de la inceput daca nu ca participant am fost ca spectator. Cer scuze daca am creat neplaceri dar nu asta era interesul meu.

Last edited by Gabi; 19-05-11 at 07:18.
MnezO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -