Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-10, 08:36   #31
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

))e clar Cristi ( nemilosu')!!!! nevastata nu se uita pe forum ...)
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 08:37   #32
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

cand mai cautati starea vremii sa se treaca IANCA -BRAILA !!!! pt ca este ceva distanta de la Braila la Ianca!!!!!

http://www.vremea-meteo.com/prognoza...O/Braila/Ianca


http://www.evz.ro/vremea/oras/ianca.html


http://vremea.apropo.ro/vremea-braila_ianca

http://www.meteoprog.ro/ro/weather/Ianca/


Deci fratilor nu o sa ploua!e vreme de tras tare ! noi am discutat si cu cineva de la aeroport care au o lista cu starea vremii pe urmatoarele zile !!!! ne-au anuntat ca nu o sa ploua , dar nici canicula nu o sa fie
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 19:03   #33
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
))e clar Cristi ( nemilosu')!!!! nevastata nu se uita pe forum ...)

dap.
nu stie pin-ul de la net


pentru cei care vor sa vina cu masina pe platforma, mai este un loc liber contra sumei de 200 ron tur-retur.
pt detalii: pm me.
scuze de ofttopic.
__________________
Iadul era plin, asa ca .....................m-am intors , and is no replacement for displacement.
Go go go go
Audi =
Espero =
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 09:30   #34
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
lascarica ce faci din evenimentul nostru ??faci prostitutie>>))))mai citesc si nevestele noastre topicul si ne bagi in belele!!!! ele stiu ca acolo sunt numai barbati ! deci putem sa facem un nou regulament ! INTRAREA FEMEILOR PE AEROPORT ESTE INTERZISA !!!!numai participantii, pot veni cu nevestele !!!!))))
Nevestele cui ? Daca tot o sa ploua...

Last edited by Sobi; 07-10-10 at 09:34.
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 19:38   #35
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

dar in semnatura ta se vede ca iti place sa faci curse pe ploaie !!!! punem un pariu ca nu ploua ???
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 23:35   #36
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Nu ploua domne ca au vorbit acolo sus astia de la Anonymous
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 12:35   #37
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

na ca s-a amanat :P nu mai facem pe ploaie, bagam una pe zapada )
daca stau bine sa ma gandesc... o sa fie super corect, ne masuram masinile in toate conditiile,

-ploaie: V
-soare (fara spatiu de franare): V
-soare: V
-zapada: O

glumesc ! nu sariti pe mine acum :P
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 13:06   #38
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

baieti mie imi pare rau daca e week end-ul urmator sambata eu nu pot sa vin am facut tot ce mi-a stat in putinta pt sambata asta mi-am luat concediu , am rupt puntea pe spate am muncit in frig si pe ploaie sa o termin ca sa nu mai zic ce curent era am terminat-o si ploua asta este . daca va razganditi pt duminica sunt si eu prezent.sambata lucrez
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 13:57   #39
Ernest

Stage 5
 
Ernest's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 835
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[BMW]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Din pacate suntem nevoiti sa anuntam amanarea cursei pentru data de 16 octombrie 2010 datorita conditiilor meteo de pe aeroport. Am discutat acum cu oamenii care se ocupau cu pregatirile adiacente cursei (pozitionarea toaletelor, a corturilor cu mancare, cronometrare etc.) si pur si simplu nu se pot instala datorita vantului foarte puternic, temperatura fiind de aproximativ -3 grade. Datorita acestor aspecte am hotarat amanarea cursei pentru a nu deveni un esec pentru toata lume si pentru a putea incheia sezonul asa cum ne dorim toti, cat mai profesionist.

Ne cerem scuze pentru eventualele neplaceri si speram sa ne intelegeti, cu convingerea ca nici noi nu ne-am dorit acest lucru.

Am rugamintea sa transmiteti aceasta informatie tuturor ca sa nu ajunga participantii la aeroport degeaba, poate nu toti vor citi forumul. Pe cei ce au transmis fisele ii voi anunta si pe mail.

Multumim pentru intelegere si vom reveni cu detalii.
__________________
Anonymous Motorsport member
Ernest is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 15:04   #40
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Clar ar fi fost foarte dificil la -3.... nu atat pentru participanti (am fi mers prost,dar am fi mers) cat mai ales pentru echipamente si cei care s-ar fi ocupat de organizare (hai ca cei care ghideaza maisnile s-ar mai misca si ar putea purta manusi....insa nu-l vad pe cristi si pe baietii lui cu manusi in maini dansand pe scaune in fata laptopurilor)... poate celulele au protectie la umezeala,insa particulele de gheata din aer si chiar de pe ele,ar fi influentat functionarea lor iar legat de panouri ,unitatile de calcul si imprimanta,etc....probabil ca ar fi decedat la un moment dat.
Va fi ok vremea samb.viitoare,dar din pacate,asa cum se poate observa,unii nu vor mai putea veni.....deh,voia sortii
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 19:37   #41
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Va fi ok vremea samb.viitoare,dar din pacate,asa cum se poate observa,unii nu vor mai putea veni.....deh,voia sortii
Sambata asta nici Leon-ul (MUP) nu ar fi putut veni, asa ca a picat numai bine amanarea. Poate seful lui "nebunu" n-o sa-i mai dea zi libera si sambata viitoare si astfel sa mai vedem si noi un fwd pe podium la S3, ca altfel..., greu tare!
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 09-10-10, 01:48   #42
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
Sambata asta nici Leon-ul (MUP) nu ar fi putut veni, asa ca a picat numai bine amanarea. Poate seful lui "nebunu" n-o sa-i mai dea zi libera si sambata viitoare si astfel sa mai vedem si noi un fwd pe podium la S3, ca altfel..., greu tare!
Ba te inseli Ginele. Intreaba-i pe cei cu ursi si pisici turbo,ce timpi au scos la tg.secuiesc (sau verifica lista).
In alta ordine de idei, fwd-urile mai rapide de la noi ,au toate turbine "de mers la piata" si niciunul vreun stroker si niste axe,care sa-l ajute a lucra cu o turbina comparabila cu cele aflate pe M50-urile lor... deci..inainte sa aducem in discutie problemele legate de greutate si tractiune,ar trebui s-o remediem p-asta
Oricum,eu nu m-as supara ca sambata viitoare sa picure,iar Mihai sa reuseasca sa vina si el...chiar daca n-am sa reusesc nimic,prefer sa pierd in fata unor adversari redutabili,decat sa castig mai "fara lupta"
PS: oricum,ai uitat de kartingul lotus ....cam imposibil de intrecut la drag cu ce material de concurs avem acum la S3 ...bine,asta daca nu suntem cumva reprezentantii vreunui tuner celebru si...mai greseste lumea treptele..... Daca vor fi bani,poate colaboram la anul sa iasa ceva FWD care sa arate ca poate fi invins si un kart
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-10-10, 04:05   #43
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

da ce sa zic poate week end-ul viitor ma imbolnavesc si o sa am parte de un medical ca de am lucrat in frig si cine stie pana incepe cursa poate pot sa ajung sa vedem asta e eu am facut tot ce mi-a stat in putinta dar cu vremea si cu dumnezeu nu te pui . nu vreau sa cedez fara lupta. portite se gasesc intotdeauna ramane de vazut ,cat despre masinile cu tractiune fata exista blocant exista slicuri si exista posibilitatea de a o goli pt a castiga timp eu in masina nu mai am decat tevi .luati exemplu de la golful 4 negru cu numarul guz omul si-a facut masina de curse nu masina de mers zi de zi a mea este la fel dar o folosesc sa merg si la piata si la plimbari si la mare . deci se poate vezi exemplu honda killer bee
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 09-10-10, 09:56   #44
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Ia uite-l pe tradatoru' asta cum intentioneaza a submina puterea statului roman......vedeti oameni buni,d-aia nu mere tara cum trebe..=))
In alta ordine de idei nea Mihai, stii bine ca este imposibil sa scoti (neaducand in discutie Nici greutatea si Nici tractiunea) dintr-un 2000cmc + a/r 60 cu compresor 60mm sau 71mm(in cazul seat), ceea ce poti scoate dintr-un compresor de 82mm ce lucreaza cu o turbina pe a/r 1.06 ....si daca mai adaugam si ~ 500->cmc ...concluzia e una singura,si anume ca fizic este cam imposibil...poate doar daca taiem fwd-urile de dupa scaunul soferului si punem o roata de bicla pe spate =))
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-10-10, 14:47   #45
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: Anonymous Drag Racing Day - Ianca - Braila - 09 Octombrie 2010

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Ia uite-l pe tradatoru' asta cum intentioneaza a submina puterea statului roman......vedeti oameni buni,d-aia nu mere tara cum trebe..=))
In alta ordine de idei nea Mihai, stii bine ca este imposibil sa scoti (neaducand in discutie Nici greutatea si Nici tractiunea) dintr-un 2000cmc + a/r 60 cu compresor 60mm sau 71mm(in cazul seat), ceea ce poti scoate dintr-un compresor de 82mm ce lucreaza cu o turbina pe a/r 1.06 ....si daca mai adaugam si ~ 500->cmc ...concluzia e una singura,si anume ca fizic este cam imposibil...poate doar daca taiem fwd-urile de dupa scaunul soferului si punem o roata de bicla pe spate =))
turbina mea este a/r 70 deci nu e cu mult mai mare decat a voastra . am avut si eu 2,0 t care tragea f tare singura problema era fiabilitatea .un stroker kit se poate gasi blocant se poate gasi si mai dai jos din masina usi de plastic capote pnm nu e asa simplu . eu am dat jos canapele de piele incalzite climatronic pnm nu se poate si cu .... in ... si cu sufletul in rai
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -