Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-10, 22:13   #196
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
in atasament timpii in ordinea curselor

cat 15 - (pagina 1 si 2 ) sunt cursele din sistemul eliminatoriu
cat 16 - (pagina 3 - 8 ) sunt timpii din calificari

ATENTIE :

- sunt niste timpi de 9 secunde,si 0 la 60Ft probabil obtinuti cu ajutorul publicului care a trecut prin fata celulelor
- in elimination mode : se considera si timpul de reactie,si unii chiar au pierdut din aceasta cauza,pe viitor va rog sa tratati mai atent plecarile.(exemplu clar - cursa 159-160 intre concurentul cu nr 201 si 203,concurentul 203 a avut un ET mai bun,dar timp de reactie mult mai slab fata de 201)

probabil maine sau luni o sa urcam si fisierul in excel,unde puteti sa va jucati cum vreti voi.

vreau sa multumesc pe aceasta cale echipei DragRacing Events (Nadir,Bogdan,Moshu,Sergiu,Horicutz,eu am un eveniment in familie si nu am putut veni) precum si organizatorilor pt o cursa pina la urma,buna.
cu mare placere...multumim si noi Cristi pentru resursele puse la dispozitie, masina care traieste si are o minte a ei (GL320) si pt ocazia de a ne desfasura si a lua contact cu alte medii.Cursa a fost frumoasa, ne`am stresat, ne`am distrat, da totu a decurs relativ ok la urma urmei
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 00:03   #197
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

multumesc Seby , am avut cel mai bun timp al Meu12.6 si am castigat si locul II la general , locul I la general 'a fost castigat de catre boby Mom cu 12.4
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 00:32   #198
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

Toba intra pe mesenger sa t incarc repede cu un vagon de poze:P
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 08:17   #199
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Totusi a existat si un castigator la grupa care merita felicitat pentru sangele rece de care a dat dovada.
Faptul ca in aceste conditii de nesiguranta organizatorul a incurajat competitia este condamnabil, cred ca siguranta trebuie sa primeze.
Ambele observatii sunt corecte si pertinente.
In ultima perioada, depunem mari eforturi, pentru a da curselor de accelerare, tenta sportiva pe care o merita si anume evidentierea in fiecare concurent de pe linia de START a uni echipaj (pilot sportiv + masina competitiva), in care fiecare trebuie sa-si aduca aportul pentru victorie.
Un prim pas esential, s-a realizat prin introducerea sistemului profesional de cronometrare, cu tiparirea timpilor intermediari si total. Acest lucru este esential pentru echipa (pilot + masina + mecanici/preparatori), care tinteste performanta
si doar o simpla statistica de eveniment pentru ceilalti.

Cu locatiile insa … la noi in tara, avem multe probleme.
In primul rand pentru ca sunt rare, iar cele care s-ar preta, pun doua probleme majore: fie sunt inabordabile datorita chiriilor infernale, fie sunt pe domeniul public si acolo ti se conditioneaza timpul … mult sub durata minima necesara.

Cursa de la Slatina, cred ca a facut totusi o prima diferentiere intre pilotii sportivi si “ceilalti”, intre cei care vor sa atinga performata ca o incununare a muncii lor si cei care vor doar sa se “de mari”, in fata unui public mai mult sau mai putin instruit.
“Micile incidente care au colorat in cenusiu” evenimentul de la Slatina, nu s-au datorat “protagonistilor” (cei care au “falfait-o sau au iestit in décor – exceptie motocicleta), ci indisciplinei partenerului de concurs, care ne avand suficienta tarie psihica si experienta competitionala, aproape si-au parasit banda de concurs, prin devieri succesive de traiectorie, influentand trasa ideala a celuilalt. Acestia nu trebuie sa mai concureze in viitor.
Consider ca modul in care s-au terminat aceste “faze fierbinti” a fost unul fericit, fara un accident major, numai datorita stapaniri de sine si “sangelui rece”, a celor care au stiut sa-si subordoneze orgoliul in favoarea fairplay-ului sportiv.. Lor vreu sa le multumesc pe aceasta cale, pentru ca la Slatina nu am avut timpul necesar.
Pentru toti concurentii cu astfel de mentalitate, merita efortul organizarii unei noi etape (evident cu corecturile necesare), chiar si cu eternul risc romanesc de a “incasa reprosuri si injuraturi” nu intotdeauna pe tonul justificat.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 09-09-10, 04:18   #200
rzn_vl

Stage 5
 
rzn_vl's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 491
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

haide frate nu mai posteaza nimeni nimic pe topicul acesta????nicio poza noua...niciun filmuletz ce oameni!!!
rzn_vl is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 10:11   #201
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

Quote:
Originally Posted by Iulian GTO View Post
Imi pare rau,ca nici la ora actuala nu poti sa accepti ca ai fost invins de un golf,de grupa inferioara....respectiv S7.
Ar fi bine,ca de acum inainte,sa nu-ti mai subestimezi,adversarul....ca vei ramane in continuare cu acel "... gust amar..."
Si ca sa fi lamurit,la grupa S8,au fost 4sau 5 masini,deci....oricum se calificau toate,nu era nevoie sa fortezi masina. La sfarsit s-au strigat masinile pentru SENIFINALA!!!,respectiv 801=802 si 804=803.....in cazul tau,nu a venit participantul la start,in timpul acordat si te-ai dat cu "BYE"...intrant direct in Finala,...eu(803) am castigat fata de 804.(care la fel ca tine,nu se astepta sa fie invins,dar a recunoscut!!!),il felicit pe acesta cale!...si am intrat in finala alaturi de tine...ce e asa de greu de inteles.
Dar dupa cum s-a vazut ca ai plecat si ai tras de masina,nu puteai sa crezi ca mai pot recupera...ai plecat cu avans de o masina si am recuperat pe a3-a...parerea mea e sa nu te mai imbeti cu apa rece....iti acord revansa la Tulcea,daca inca esti nedumerit.

P.S....golf-ul a scos la Satul Mare 13,63....iar de atunci pana acum a mai baut ceva Red-bull
la Slatina...doar sa fi fost nebun sa incerci sa scoti un timp recors,ca trebuia sa franezi sau sa iei piciorul din gaz,de la vreo 30-40m,inainte de linia de sosire...dar nici nu cred ca o sa mai ajung prea curand,prin zona!
Nu am vazut decat acum, nu are rost sa fii ironic pentru ca nu am zis nimic la adresa ta si dupa cum arata si timpii cursa cu tine a fost singura in care am avut 14 si cel mai prost timp din toata ziua. A fost pur si simplu o neintelegere si tu ai castigat cat se poate de "legal". Si daca-si scotea o fata sutienul si ma pierdeam in public tot "invins" ma numeam, in cursa cu tine. Culmea este ca eu ma asteptam sa fiu invins de tine dar neoficial am observat altceva .

Cu asta inchid aceasta discutie ca nu are absolut nici un rost si nu stiu de ce te-ai sesizat sa-mi spui ca ai baut redbull si alte chestii... Masinile noastre nu se compara din absolut nici un punct de vedere ! Tu te simti bine la cursa cu a ta, eu ma simt bine zi de zi si e un compromis care mai reduce performantele si stai linistit ca sunt constient de asta.
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 22:22   #202
bogdan23sb

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 35
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

https://www.youtube.com/watch?v=etI4h...layer_embedded

cam tarziu dar e mai bine decat niciodata
bogdan23sb is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 06:09   #203
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

Timpii de la acest eveniment vor fi luati in calcul pentru lista de drag?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 08:19   #204
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

da,se vor considera.
gaju is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 09:25   #205
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

frumos
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 22:28   #206
bogdan23sb

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 35
Default Re: 402m auto-moto, Slatina, 4 septembrie 2010

ce imi pare rau ca la incidentul cu motorul nu am filmat decat o parte tarziu am realizat camera fiind in jos
bogdan23sb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -