Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-06, 08:19   #106
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Quote:
Originally Posted by Heparu_Boy
Din punctul meu de vedere ... Domnul cu vectra argintie ... bravo lui ... a fost pilot de curse de cand era mic are ca pasiune asta ... si este foarte bagat cu capu in motor ... prima data cand voi spuneti ca a fost la categoria D a fost pentru ca avea motorul de schimb ... ala de sfi ... acuma din cate stiu si l-a adus pe ala de la bucureshti de 90 de cai modif ... na cam asta stiu eu ... si numai ii spuneti baiatul ca are copii cam ca noi ... respectatil un pic aviz amatorilor si cel care o fost cu faza ne pupati pe buletin ...
E penibil.De obicei,tuning-ul,indiferent ca e vorba de dopare motor sau schimbare de motor,implica crestere de cai putere,nu scadere.Marmota invelea ciocolata in staniol cand se saturase de cum tragea SFI-ul de 2 litri si o apucase nostalgia pentru 1.8 injectie monopunct,asa ca se decise sa schimbe inapoi motorul.Povesti nemuritoare.


Si ca sa mai agitam putin atmosfera,pentru a-i razbuna pe cei care si-au nenorocit gumele si ambreiajul aiurea la grupa A ( fie ei prieteni de-ai mei sau suceveni de-ai vostri ),lansez o provocare,pentru a vedea cat de pasionat este cel pe care il laudati voi f mult si care umbla cu magarii de mare clasa.

In concluzie,una liniuta de 400 metri,in cadrul legal, R5GTT vs Vectra magica 1.8-2.0SFI,8V,16V sau ce o mai fi avand sub capota,R5-ul lasa 3 masini avans la start Vectrei.Fie ca cel mai bun sa castige.
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 08:21   #107
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

muhahahahahahaha
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 08:24   #108
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

vad ca tot va bateti joc de om lasti-o mai moale fratilor ... stii au fost luati la **** doar aia care au cashtigat dar aia care au pierdut de ce nu i-au luat .... de exemplu mustu ala cu audi quatroo 2,200 220 de cai ... fain nu ... apai na ... ce sa mai zic de acuma ..... asta este .... era la grupa D
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 08:27   #109
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Dar eu nu inteleg de ce te pui pe tine .... in joc ... dar in fine am sa vad si o sa vedem ce iese ... dar iti dai seama ca asta mai incolo ... adika cu prima cursa sa vedem daca doreshte ...
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 08:44   #110
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

nu ma pun in joc,e o simpla provocare...si ai dreptate vis-a-vis si de cei care au pierdut.eu cand am ajuns pe aeroport,golful 3 negru de rally avea scris grupa E...dupa ce am terminat C,brusc m-am trezit langa el la grupa D...nu mai amintesc de vectra rosie gt de 115CP inscrisa la grupa A...iar de Audi ala quattro sincer nu stiu...eu as sugera sa verificati atent corespondenta motorului din certificat cu ceea ce este sub capota...consider de bun simt ridicarea capotei la inscriere,eu am facut acest lucru voluntar...astfel vom putea evita evenimente de genul acesta...

si astept cu interes cursa cu vectra.
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 09:56   #111
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

In loc sa fim mai uniti ca doar suntem din moldova unde nu prea a luat amploare .... "chestia" sau pasiunea asta cu motoarele comparativ cu alte locatii din tara .... ne certam.....
eu unul is satul ... sa termin cu bacu ... si dupa o sa vb mai detaliat ...
normal ar fi sa ne ajutam unul pe altul nu sa ne razboim ...
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 10:38   #112
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

sustin ideea ta in totalitate si daca nu ma insel,eu am simtit o apropiere intre iasi si suceava tura asta...cand vorbeam mai sus aveam in cap nu sa ne razboim,doar sa tragem de urechi trisorii...si vreau sa ne ajutam reciproc,sa ne intalnim periodic,fie pe aeroport,fie in vizite unii in orasul celorlalti,sa punem la bataie fiecare mijloacele de a-i ajuta pe ceilalti...sa fim uniti.
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 11:03   #113
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Datorita Bacului zilele astea, nu au fost multe masini poate pe la sfarsitu verii sau la inceputu toamnei(oricum inainte de liceu si facultate) sa vina mai multi dak se face, pana atunci aveti grija de motoarele voastre
__________________
пить яйца
maf is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 12:22   #114
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Quote:
Originally Posted by SFW
Mie nu mi-a cerut nimeni certificatul ... doar am fost intrebat de 3 ori daca sigur am cai spun Oricum ... la alta grupa mai sus nu aveam unde sa ma duc ... asa ca, cred ca de asta nu am fost "legitimat"
Draga , pe tine te stiam Si stiam si masina ce are sub capota stock, la ce grupa intra si ce poate Remember me? ( remmeber cum mancai RX-8-uri pe paine la IS anul trecut ? )
__________________

`93 Lancia Thema 2.0i 16V TURBO LX 148kw
Objects in the mirror no longer matter.

Last edited by semecristian; 27-06-06 at 12:27.
semecristian is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 12:27   #115
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Talking Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Quote:
Originally Posted by semecristian
Draga , pe tine te stiam Si stiam si masina ce are sub capota stock, la ce grupa intra si ce poate Remember me?

Glumeam

Mi-a placut cum m-ai intrebat de 3 ori ... ceva gen ... acum pe bune ... cati cai ai ...

dar, din pacate doar stock ... doar daca nu a fost modif de fostul proprietar din germania ... dar forta quattro e de partea mea
SFW is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 12:28   #116
ilie

Stage 3
 
ilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 77
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Filmele cand apar?
ilie is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 12:34   #117
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Quote:
Originally Posted by B39738
nu ma pun in joc,e o simpla provocare...si ai dreptate vis-a-vis si de cei care au pierdut.eu cand am ajuns pe aeroport,golful 3 negru de rally avea scris grupa E...dupa ce am terminat C,brusc m-am trezit langa el la grupa D...nu mai amintesc de vectra rosie gt de 115CP inscrisa la grupa A...iar de Audi ala quattro sincer nu stiu...eu as sugera sa verificati atent corespondenta motorului din certificat cu ceea ce este sub capota...consider de bun simt ridicarea capotei la inscriere,eu am facut acest lucru voluntar...astfel vom putea evita evenimente de genul acesta...

si astept cu interes cursa cu vectra.
Din cunostintele mele despre rally, versus liniute pe aeroport, o masina preparata si inscrisa la vreun concurs de Raliu, la grupa H in cazul nostru, inpreuna cu pilotul care de altfel are licenta sa piloteze acea masina in campionatele de raliu din RO, nu are dreptul ( legal) sa participe la nici un alt fel de competitie decat cel la care este inscris si in ale carei acte este trecuta. Poate am scris cam aiurea, dar va prindeti voi... Daca e la VTM sau cum se cheama raliul de la noi, nu mai are dreptul sa participe la nici o alta cursa, sau mai exact la liniute pe aeroport, si pilotul ( daca se afla) risca sa isi piarda licenta de pilot... Asta din cate stiu eu. Masina are 160 CP, atat mia comunicat omul, nu avea talon, nimic la ea, a venit pe platforma cu golfu`. Evident am hotarat ca , fiind preparata si goala pe interior nu puteam( si 160 CP fiind limitele grupelor D si E) sa o inscriu la D ( evidet) si cel mai corect mi s-a parut la E. Las la atitudinea voastra sa ma corectati in ceea ce am spus mai sus, si mai mult, sa hotaram daca au dreptul aceste masini sa mai participe la liniute pe aeroport.
semecristian is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 12:37   #118
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

Quote:
Originally Posted by ilie
Filmele cand apar?
Aici e linkul unde s-a inceput postarea cu filmele si cateva poze momentan.
https://forum.4tuning.ro/94-crazy-drivers/19462-poze-filme-cursa-acceleratie-suceava-25-06-2006-a.html
semecristian is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 13:41   #119
St3FaN

Stage 5
 
St3FaN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 476
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

eu zic sa se lase sa participe deoarece o fac pe pielea lor cu licenta si toate treburile astea , atata timp cat isi declara puterea motorului corect!
St3FaN is offline   Reply With Quote
Old 27-06-06, 15:16   #120
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Acceleratie Suceava 25.06.2006

lasati-i sa participe.numai sa ii bagati intr-o grupa acceptabila,sa nu ne trezim cu ei pe la 90cp.si la 160cp l-ati bagat bine in grupa,deci e ok.

Last edited by B39738; 27-06-06 at 15:19.
B39738 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -