Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-10, 11:39   #16
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
cam aiurea grupele. ex: eu am 398 hp .ma incadrez la 301-350 si peste. ce as putea sa ii fac la o masina de 600 hp?

thx
riscul grupelor de genul asta.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 12:12   #17
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

De ce s-a dublat taxa care a fost anul trecut ??

Intreb de curiozitate nu ca ar fi un impediment.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 12:19   #18
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
La cursa de accelerare grupele sunt cele Legal Racing? daca da ...eu cu o masina de 74 kW=100.6 cp la ce clasa voi fi incadrat? intreb pt ca au mai fost probleme...nu stiau in ce grupa sa ma inscrie
Grupa A deoarece 100,6 cp se inmultesc cu coeficientul de tractiune fata 0,95 si-ti da 95,57 cai.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 12:20   #19
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Da...asa e, ai dreptate, uitasem complet de coeficientii aia de tractiune. Multumesc mult!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 13:02   #20
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Salutare.
Am si eu cateva intrebari. VTM ul se va tine sigur?(intreb asta pt ca pe site la auto oltenia nu apare nimic) Daca da..care sunt clasele de concurs? Cele care au fost anul trecut , adica:
<1400cmc
1400-1600cmc
1600-1800cmc
1800-2000cmc
>2000cmc sau vor fi altele? si daca da..care?
In ce sens conteaza aceasta etapa pt obtinerea de licente de piloti?

Regulile privind echipare masinilor vor fi tot cele de anul trecut? adica pot participa masini neechipate cu roll cage?
Aceeasi intrebare pusa de kalu legata de taxa de participare, daca platesc taxa pt vtm pot participa si la cursa de accelerare? Eu as vrea sa particip la amandoua dar cheltuiala ar fi prea mare sa platesc de 2 ori 100 ron , plus deplasare, cazare mancare etc!

La cursa de accelerare grupele sunt cele Legal Racing? daca da ...eu cu o masina de 74 kW=100.6 cp la ce clasa voi fi incadrat? intreb pt ca au mai fost probleme...nu stiau in ce grupa sa ma inscrie....A sau B, pana la urma m-au lasat la A dar intreb ca sa fiu sigur!

Multumesc anticipat!!!
Am postat Regulamentele fiecarei competitii la sectiuna sa. Daca vor fi citite, se gasesc raspunsuri la marea majoritate a intrebarilor puse.
Referitor la partea financiara, sugerez inca o data contactul direct cu ILIE BADITA, care are evidenta cheltuielilor efective obligatorii pentru organizarea curselor si functie de numarul de participanti, este singurul care poate modifica taxa de inscriere.
Referitor la echiparea masinii, am precizat in regulamente, dotarile minimale, obligatorii si pentru incepatori.
Pot sa va asigur ca nu vom fi extrem de scrupulosi cu ecchipamentele specifice curselor auto, scopul nostru fiind acela de a organiza o manifestare automobilistica pentru distractie la sfarsit de saptamana.
Nu vom admite totusi in concurs, masini care nu prezinta siguranta pentru integritatea pilotului sau a spectatorilor.
Cat priveste clasele de concurs... vom da credit declaratiilor pilotilor, urmand ca in urma verificarilor sau a contestatiilor fondate, sa procedam confor regulamentului.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 13:12   #21
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

masinile participante se anunta aici? sau se merge "inchis"...
cu un urs 325 ix turbo la ce grupa intru?
astept rasp.
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 13:13   #22
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
baietii care au ajutat anu' trecut au fost de la Craiova,doar starterul a fost de la Valcea
deocamdata nu ni s-a solicitat ajutorul si presupun ca nici n-o sa se intample
anul trecut au fost alte circumstante
la Craiova exista multe retineri si chiar resentimente legate de participarea la curse organizare de d-nul Raull Lamboiu si inca nu stiu daca Midnight Racers Craiova o sa-si anunte prezenta desi o parte din membri au ce arata si sunt nerabdatori sa faca spectacol
o sa purtam niste discutii in zilele urmatoare si o sa fac un anunt oficial legat de participarea la aceasta cursa
Poti sa fi mai explicit vizavi de "resentimente"?
Cum se poate solicita ajutorul cuiva, care are resentimente si refuza orice contact pentru clarificari.
Daca totusi este o conditie majora, ... in interesul spectacolului si al unui sfarsit de saptamana reusit, pot sa ma abtin de la orice manifestare oficiala, pentru ca iubesc mult mai mult automobilul decat polemica verbala sau textuala.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 13:18   #23
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
masinile participante se anunta aici? sau se merge "inchis"...
cu un urs 325 ix turbo la ce grupa intru?
astept rasp.
Intentia este da a merge "cat mai deschis posibil". Conform declaratiilor din fisele de inscriere vom pace o grila preliminara, pe care am dori sa o postam cu cel putin 48 de ore inainte, pentru a fi analizata si eventual contestata, inaintea intrarii in parcul inchis.
Am dori mult de tot ca in ziua cursei sa nu pierdem deloc timp cu discutiile contradictorii si sa folosim integral timpul de inchidere a circulatiei, doar pentru competitia pe pista cu automobile
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 14:02   #24
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Poti sa fi mai explicit vizavi de "resentimente"?
Cum se poate solicita ajutorul cuiva, care are resentimente si refuza orice contact pentru clarificari.
Daca totusi este o conditie majora, ... in interesul spectacolului si al unui sfarsit de saptamana reusit, pot sa ma abtin de la orice manifestare oficiala, pentru ca iubesc mult mai mult automobilul decat polemica verbala sau textuala.
Este foarte simplu domnule Lamboiu
Majoritatea celor care se dau din Craiova refuza sa mai participe la o cursa automobilistica ce va are pe dvs printre organizatori
aceeasi situatie se intampla si anul trecut cand s-a organizat cursa la Slatina,unde oficial nu ati fost printre organizatori
la cursa respectiva eu cu cativa prieteni ne-am oferit ajutorul si am venit acolo si am facut treaba in organizare,multi spun ca daca n-am fi fost noi ar fi fost un haos total
parerea mea personala (exprimata de multe ori) e urmatoarea : orgoliile si sentimentele personale ar trebui lasate la linia de start,motiv pentru care anul trecut am venit si-am dat o mana de ajutor ,desi au fost discutii si impotriva d-lui Badita(ca organizator oficial),etc etc etc
parerea mea e ca evenimentele de acest gen trebuie sprijinite aproape cu orice pret,in limita in care organizatorii dau dovada de bun simt si echilibru
daca greselile dvs. de anu' trecut nu se vor mai repeta,atunci eu sunt dispus sa vin sa dau o mana de ajutor,total dezinteresat
daca insa comunitatea din Craiova decide in continuare sa boicoteze cursele la care sunteti parte din organizare atunci in nici un caz n-o sa lupt impotriva curentului si-o sa risc sa-mi pun in cap prieteni,cunostinte,etc participand in vreun fel
de aia am spus ca in cel mai scurt timp o sa fac o declaratie oficiala in numele MR Craiova (daca participam sau nu),respectiv dupa ce o sa ma consult cu toata lumea al carei cuvant cantareste pentru mine si cand o sa fiu convins ca organizati pentru alte motive decat castigul financiar
cel mai important lucru in lumea curselor auto este unitatea,fair-play-ul si prietenia,chestii care noua ne cam lipsesc din cauza prea multor filme americane gen Fast&Furious
__________________
muČ
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 14:20   #25
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Multi nu cred c'o sa mai paricipe din aceeasi cauza, ca anul trecut........
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 16:04   #26
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
Este foarte simplu domnule Lamboiu
Majoritatea celor care se dau din Craiova refuza sa mai participe la o cursa automobilistica ce va are pe dvs printre organizatori
aceeasi situatie se intampla si anul trecut cand s-a organizat cursa la Slatina,unde oficial nu ati fost printre organizatori
la cursa respectiva eu cu cativa prieteni ne-am oferit ajutorul si am venit acolo si am facut treaba in organizare,multi spun ca daca n-am fi fost noi ar fi fost un haos total
parerea mea personala (exprimata de multe ori) e urmatoarea : orgoliile si sentimentele personale ar trebui lasate la linia de start,motiv pentru care anul trecut am venit si-am dat o mana de ajutor ,desi au fost discutii si impotriva d-lui Badita(ca organizator oficial),etc etc etc
parerea mea e ca evenimentele de acest gen trebuie sprijinite aproape cu orice pret,in limita in care organizatorii dau dovada de bun simt si echilibru
daca greselile dvs. de anu' trecut nu se vor mai repeta,atunci eu sunt dispus sa vin sa dau o mana de ajutor,total dezinteresat
daca insa comunitatea din Craiova decide in continuare sa boicoteze cursele la care sunteti parte din organizare atunci in nici un caz n-o sa lupt impotriva curentului si-o sa risc sa-mi pun in cap prieteni,cunostinte,etc participand in vreun fel
de aia am spus ca in cel mai scurt timp o sa fac o declaratie oficiala in numele MR Craiova (daca participam sau nu),respectiv dupa ce o sa ma consult cu toata lumea al carei cuvant cantareste pentru mine si cand o sa fiu convins ca organizati pentru alte motive decat castigul financiar
cel mai important lucru in lumea curselor auto este unitatea,fair-play-ul si prietenia,chestii care noua ne cam lipsesc din cauza prea multor filme americane gen Fast&Furious
Mi se pare foarte corecta analiza si apreciez punctul de vedere.
Ce nu inteleg este... de ce concret s-a ajuns aici.
Am rememorat tot ce s-a intamplat si nu reusesc sa gasesc raspunsul.
Mereu se face referire la partea financiara ... de care eu nu sunt raspunzator cu nimic
Oricum apreciez pozitia ta si te asigur ca sunt in totalitate in acord cu termenii formulati
Cred ca oricum este mult mai important sa se simta lumea bine ... decat sa ne explicam ceea ce nu am facut
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 16:44   #27
rzn_vl

Stage 5
 
rzn_vl's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 491
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Eu o sa particip de placere si abia astept .provenzano & sobo suntem prezenti la eveniment ca va rup urechile
rzn_vl is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 17:00   #28
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

ms pt rasp...

sper sa fie mult mai bn acum fata de anul trecut....si mai ales VREMEA sa tina cu noi,pt ca anul trecut,ne`am dat pe ploaie....
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 17:01   #29
rzn_vl

Stage 5
 
rzn_vl's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 491
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
ms pt rasp...

sper sa fie mult mai bn acum fata de anul trecut....si mai ales VREMEA sa tina cu noi,pt ca anul trecut,ne`am dat pe ploaie....
lasa ca o sa tina cu noi exact cum am prins eu data trecuta:X si o sa fie vissssss ai sa vezi
rzn_vl is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 05:27   #30
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

a trecut 1 an si tot degeaba. continuam povestea de anul trecut cu folosirea filialei fara acordul clubului.
n-ati avut cateva milioane sa va faceti asociatia voastra, cu numele vostru ? sau e mai simplu sa puneti mana pe o stampila si inainte cu tupeu ?
v-am mai aratat punctual in statutul filialei unde scrie ca pt orice cursa organizata de filiala aveti nevoie de acordul clubului, nu de alta, dar eu v-am facut statutul.

sa ne intelegem bine : nu am nici o problema cu faptul ca faceti curse, e fix treaba voastra sa faceti ce vreti, cum vreti, dar sa nu ma implicati pe mine, respectiv clubul acs auto oltenia in ceea ce faceti.


vizavi de ce s-a intamplat data trecuta - resentimente e putin spus, a trebuit sa sterg zeci de posturi cu laturi la adresa ta si acum iesi din cutie ca nou-nout dupa 6 luni de amorteala, ca lumea a uitat.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -